Krásné biologické jaro roku 2021 vám všem, milí přátelé i vám, co jste právě navštívili nově aktualizované stránky.

Oficiální začátek astronomického jara se sice datuje na 20.- 21. březen, ale dle východního celostního přístupu k životu tzv. biologické jaro  začíná v neděli 14. 2. 2021 a pokračuje nezvykle studeným až mrazivým týdnem.  K jaru, jako takovému, patří prvek dřevo (někdy se tento element označuje jako „strom“) a jde o silnou, rostoucí energii. V zimě převládá energie Jinová (schraňujeme a sbíráme si ji). Od poloviny února dochází ke změně toku energie zevnitř směrem na povrch těla, tedy Jangová přímo z nás začíná tryskat. V případě, že je tok energie někde zablokován, objevuje se u nás typický syndrom tzv. „Jarní únava.“

Na jaře je potřeba otevřít se slunci a všemu novému. Je to čas, udělat něco pro sebe, své tělo, duši. Znovu třeba začít. Jaro nám dává sílu zvednout hlavu a jít krůček za krůčkem vpřed. Jarní element dřeva reprezentují v našem těle játra a žlučník, ze smyslů mu náleží zrak. Barva: zelená, modravá. Chuť: kyselá. Projevy: hněv, zlost, agrese, malichernost, vytrvalost. Čas jara podle elementu Dřevo je pro naše tělo a duši od 15.2. – 14.5.

 

  • Stále ještě nevíme, jestli pokračující 14 denní stav nouze vyvolaný hejtmany 14 krajů a případně další mimořádná opatření k ochraně zdraví nás všech nezhatí naplánované víkendové kurzy V Blatné, Bruntále, Praze, Českých Budějovicích, Brně a Plzní  od 9. března do 16. května. Kurzy by Elena Tomilina chtěla obohatit o nové poznatky, techniky a cvičení, vhodné právě pro toto období.
  • Na našich jarních kurzech Vám, pokud se budou konat, ukážeme komplexy cvičení, které obnovují a zvyšují cirkulaci energie, aktivují krevní oběh, způsobují spalování přebytečného vnitřního tuku nahromaděného na fasciích (obalech), vyrovnávají záda, posilují svaly, protáhnou šlachy, omladí celé tělo /organizmus/. Dále ukážeme jak podpořit a zregenerovat játra, aby byly k dispozici pro jaro, eliminovat energetické bloky, čistit organismus, být sám sobě masérem. Všechna cvičení jsou dohromady příjemná a jednoduchá.        (Pro zvětšení obrázku klikněte na něj. Kliknutím na šipku u prohlížeče vlevo se vrátíte zpět)

 

  • Pokud přemýšlíte o některém ze dvou jarních pobytových kurzů nejen na přirozené zlepšení zraku, v SEV Švagrově (kurz na přelomu dubna a května na Moravě, v tento čas již naposledy), nebo tradičně v květnu v Maxově, dále o letních kurzech v Maxově, v Karlově pod Pradědem na Moravě v chatě Soliter a na netradičních, letních Střelských Hošticích, přihlaste se prosím, co nejdříve, děkujeme!

 

  • Přátelé, rozhodli jsme se, že se na jarní víkendové a pobytové kurzy (březen – květen) můžete přihlašovat bez úhrad záloh nebo celých kurzovných předem, abychom věděli případnou obsazenost a pokud by zasáhla vyšší moc (mimořádná opatření) a kurz/y by byl/y zrušen/y, bude méně administrativy a případných vracení záloh. Toto rozhodnutí platí do výzvy o uhrazení. Záloha/y ze zrušeného/ých kurzu/ů z minulého roku bude/ou dle přání přihlášeného účastníka převedena/y na zvolený kurz v roce 2021.  Přihlašování potom provádějte zásadně přes formulář, který je vždy pod každým kurzem nebo masáží. Pouhý mail neakceptujeme z důvodů GDPR a pro případné storno. Zálohu/hy nebo celé kurzovné pro nadcházející víkendové jarní kurzy konané v březnu – květnu zatím do odvolání neuhrazujte.

 

  • Podrobné informace o jednotlivých kurzech najdete v rubrice „Kurzy“, když kliknete na příslušný vámi zvolený název kurzu. Pod popisem kurzu najdete pořadatele a mapku místa konání z Googlu a pod ní elektronický formulář přihlášky.
  • A jak si rychle pomůžete najít kurz v uvažovaném období?
    Hned vedle nadpisu „Nadcházející akce“ najdete tlačítko AKCE od, datum. Pod ním se objeví kalendář a vy si vyberete v jakém měsíci, a klikněte v něm na přibližné datum kurzu a stránka s kurzy se objeví. Pak jen u kurzu zvolíte zobrazit více nebo kliknete na název kurzu a je to. Pod popisem kurzu najdete pořadatele a mapku místa konání z Googlu a pod ní elektronický formulář přihlášky, který snadno vyplníte a pošlete.

 

  • Časový rozpis kurzů a masáží na rok 2021 máte ke stažení v PDF formátu v patičce našich stránek v rubrice „Vše ke stažení“ nebo zde.

 

 

Krásně zasněžený mrazivý únor. Za tým Školy zdraví, Leoš Lacina

 

 

 

 

pictorgam: www.clker.com, free, pixabay.com, zdroj: Pragon.