Recenze

Děkujeme za takovou to zpětnou vazbu, která nás nejenom posiluje a dodává energii, ale zároveň nás zavazuje vylepšovat a zkvalitňovat naše kurzy a místa jejich konání. Vaši Elena Tomilina a Leoš Lacina

(Vše, co zde přečtete, je v originálu uloženo v našem archivu.)

Kurz „Umění Bílé Tygřice a Kreslení v meditaci“, od 22.10. do 28.10. 2017, SEV Švagrov

Na začátku kurzu:

Na podobném kurzu jsem nebyla. Přijela jsem znovu poznat část sebe, ženskost, cesta, zábava, lehkost bytí. Cítím se perfektně a lehce po kurzu, před kurzem taky super, ale teď po cvičení mnohem více ve svém vlastním těle, víc doma J. Lepší prokrvení těla, lepší dýchání, lepší pohyblivost – krása.

Po skončení kurzu:

Cítím se skvěle, naprostá jednota celého těla, báječné uvolnění a hlavně je to cvičení, které mně baví a můžu ho praktikovat doma, dělá mi to tak fajn na duši i na těle a moje vnitřní žena jásá, že jsem ji konečně objevila celou a chci se o ni starat s láskou J. Líbilo se mi všechno, všecičko – cvičení, Elenčino i Leoškovo povídání k tomu, malování s Elenkou i dílny a různá tvoření, protože jsem si mohla cokoliv vyzkoušet co se jak dělá. Lektoři Art dílen byli velmi příjemní a kolektiv žen byl super. Nádherné prostředí k ubytování klid pro spánek super.

Petra K., 1978

 

Jak v životě ztrácím, tak pomáhá, když k Tobě se vracím. Děkuji Elenko, Leoškovi též.

Po skončení kurzu:

Cítím se odpočatá, protažená, uvolněná, šťastná. Líbí se mi inovace: Modrý tygr a Červený drak. Líbí se mi vybublávání mé ženské podstaty a hloubky duše, která při příjezdu seděla kdesi na dně batohu.

Světlana

 

Na začátku kurzu:

Na kurzu jsem byla vloni v Koutech. Přijela jsem udělat něco pro své zdraví a byla jsem vloni moc spokojena s přístupem p. Elenky. Od kurzu očekávám nové cviky, připomenutí osvědčených cvičení a také vyzkoušení ručních prací. Na začátku týdne se cítím unavená, potřebuji klid jen pro sebe bez pracovních a rodinných starosti. Dlouhodobě mě trápí bolesti bederní páteře, vzhledem k sedavému zaměstnání u počítače, mám i zatuhlou krční páteř .- protažení celého těla mi jistě pomůže. Navíc se těším na malování a tvořivou činnost v art dílnách.

Po skončení kurzu:

Na konci kurzu se cítím odpočatá, plná nových dojmů a zážitků. Náplň kurzu byla vyčerpávající, dostatek pohybu i relaxačních, meditačních cvičení. Pro celkovou spokojenost pojedu určitě i příště.

Hana K., 1961

 

Na začátku kurzu:

Na podobném Kurzu jsem nebyla. Přijela jsem na doporučení, zvědavost, nabít se ženskou energií, odpočinout Jzasmát se J. Poznat Elenku a  střípek práce její celé koncepce, co to s člověkem udělá, také zamalovat si, zklidnit a vyčistit hlavu a duši. Od kurzu jsem neočekávala nic, neočekávám, jen se vždy těším a předčilo to vše. Děkuji. Cítím se nabušeně J, naspídovaně, cítím v sobě zase štěstí, energii a lásku všech, co tu byli. Tělo jde za duší… když je duše klidná a srovnaná, tělo je zdravé. Děkuji za nápravu bloku krč. Páteře a bloku křížů, kyčle, hlava nebolí J.

Po skončení kurzu:

Cítím se dobře, svěže a mladá J. Atmosféra super, program nabitý, okolí boží, jídlo k sežrání, Elenka i Leošek bezva lidí, pokora z vás čiší. Děkuji. Podařilo se mi vypnout z čísel a nasměrovat se k srdci a zdraví. Proto dnes furt bulím. Totální uvolnění a svoboda, můžu dýchat. Zlepšení ? Dušička už zase jásá !

Iveta S., 1966

 

Na začátku kurzu:

Byla jsem na kurzu 8 kroků ke zdraví na Dl. Stráních. Přijela jsem na doporučení kamarádky, která tento kurz absolvovala. Očekávám relax, protažení těla, krásnou energii z „kruhu žen“ a těším se.

Po skončení kurzu:

Velice děkuji za tento kurz, který byl naplněn radostí, tvořivostí, zvonivou ženskou energií, ladným cvičením pod vedením nádherné ženy. Určitě ráda přijedu na kurz další. Děkuji za váš profesionální přístup ka každé z nás.

Věra B., 1970

 

Na začátku kurzu:

Jsem zdravá, ale chyběl mně aktivní odpočinek uprostřed podobně naladěných lidí a přírody, protažení těla jsem už opravdu potřebovala.

Po skončení kurzu:

Cítím se výborně, dám po roce zase ruce až na zem, jsem spokojená se sebou, nabrala jsem energii, kterou určitě pošlu dál. Moc děkuji. A umím se i zavlnit, to určitě doma ocení.

Gita M., 1963

 

Kurz „Transformace těla, rozumu i ducha“, od 16.10. do 21.10. 2017, SEV Švagrov

Na začátku kurzu:

Je to můj první kurz tohoto typu. Přijel jsem z důvodu nutnosti něco změnit v současném způsobu života, ve které hraje prim práce a stres a téměř bez odpočinku. Očekával jsem pomoc najít cestu k normálnímu životu a udělat něco víc pro své zdraví jak v současnosti, tak i pro budoucnost a to jak po stránce fyzické, tak i duševní.

Po skončení kurzu:

Cítím příjemnou únavu některých částí těla po nezvyklém pohybu. Navíc větší klid a naději – šanci na lepší další život. Celkový dojem: jen ten nejlepší, hned bych přijel znovu. Podařil se mi udělat důležitý první krok ke změně jak po stránce fyzické, tak i duševní. Určitě se zlepšila hybnost některých svalů a kloubů. Už zbývá jen pokračovat a vytrvat.

Zdeněk K., 1953

 

Na začátku kurzu:

Na Elenčiny kurzy jezdím několik let. Vždy načerpám nádhernou energii a vnitřně se srovnám. Přijela jsem s bolavým ramenem, cvičení na ruce a taky s tyčkami mi hodně pomohly, jsem téměř bez bolesti.

Po skončení kurzu:

Cítím se nádherně – protažená a omlazená J, psychicky v úžasné pohodě. Elenko a Leoši, moc vám děkuji.

Dagmar S., 1952

 

Na začátku kurzu:

Na kurzu jsem byl poprvé letos – Maxov, bylo to krásné, chtěli jsme opakovat. Očekávám další zlepšení celkové kondice. Dřive jsem musel občas brát prášky na bolest bederní páteře, letos jsem ještě nebral žádné, třebaže záda zabolí, ale vždy jsem je rozpohyboval.

Po skončení kurzu:

Cítím se dobře a celkově skvěle. Rozcvičky zvládám bez problému, tyčky převážně také,až na složitější kroucení, dlouhá tyč je náročná na  moje ramena, dlouhé sestavy jen s vedením. Přeji vám oběma, aby vás radost a zdraví neopouštěly a moc a moc děkuji za trpělivost, obětavost a vyzařující energii.

Ferdinand K., 1945

 

Na začátku kurzu:

Na podobných kurzech jsem již byla. Mám vás ráda a sebe taky J. Očekávám, že připomenu svalům v mém těle co umí J. Cítím se plná příjemných očekávání.

Po skončení kurzu:

Duševně se cítím uvolněně, odpočatá, veselá. Tělesně začalo bolet levé koleno a loket, pravé se značně zlepšilo. Podařilo se mi pochopit choreografii „veslování“ s dlouhou tyčí. To ostatní se ještě musím doučit. Velmi se mi líbí dynamická meditace. Elenka je velmi inspirativní, stále přináší nové prvky, ráda si zacvičím i sestavy, které už znám. Je to jako obout si pohodlné boty. Děkuji moc J a těším se na další kurz.

Agens M., 1957

 

Na začátku kurzu:

Na kurzu jsem již byla, bylo to moc a moc dobré. Ozdravující a plné nové energie. Proto jsem přijela znovu. Očekávám nové cvičení, na které se už těším. Cítím se unavená, přepracovaná a sem tam i bolavá. Trápí mě rameno a bolest v pravé noze, od zad až po koleno.

Po skončení kurzu:

Po kurzu je mi opět krásně na duši. Po výborné masáži jsem si mohla užít i cvičení. Bylo hodně jiné než to, kterým jsem prošla, cvičení bylo nejen ozdravující, ale i náročné – hlavně hůlky a tyče. Opakováním se cvičení stávalo jasnější – proč se dělá pohyb tak a ne jinak. Už se těším na další kurz !!! Za vše ještě jednou děkuji.

Alena S., 1955

 

Na začátku kurzu:

Líbil se mi nabízený program kurzu a měla jsem zkušenost, že na vašich kurzech si vždy odpočinu od denních starostí a problémů. Protože také chodím cvičit s kamarádkami, chtěla jsem se ubezpečit, co děláme a neděláme správně a naučit se něco nového. Líbí se mi také kombinace s dílnami nebo kreslením.

Po skončení kurzu:

Po kurzu se cítím odpočatě, klidně a vyrovnaně. Náplň kurzu, sjednocení pohybu, energie a mysli byl bezvadný, ráda bych si ho proto zopakovala. Myslím, že kurzy ve Švagrově jsou vždy bezva, hlavně vaší zásluhou, ale když se k tomu přidá i dobré jídlo, krásné ubytování, práce v dílnách, okolní příroda a tentokrát i počasí na jedničku, není co vytknout. A také děkuji za přípravu nových DVD. Ještě jednou dík a těším se na vás někdy příště.

Zdena G., 1957

 

Na začátku kurzu:

Zatím jsem byla na jednom kurzu v Koutech. Kurz mi moc pomohl psychicky, dozvěděla jsem se spoustu nových zajímavých informací. Očekávám „dobité baterky“ a další nové info. Psychické vyčerpání z práce, které vedlo ke zdravotním problémům, únava, apatie. Dlouhodobější problémy s koleny a nabalující se potíže pohybové.

Po skončení kurzu:

Cítím se volněji, energeticky nadotovaná, zlepšení pohyblivosti. Dozvěděla jsem se další zajímavé věci. Netušila jsem, že meditací, kterou jsme měli večer, se dá tělo tak prohřát a mozek odblokovat. Nejvíce se mi líbily sestavy s tyčemi, víc s krátkou, to je asi moje srdeční záležitost. Co jsem postrádala ? Snad „Ptáka a draka“. Podařilo se mi získat energii, odblokovat bolesti kolen a „esíčka“. Myslím, že se mi prokrvil dokonale mozek – zlepšily se mi oči. Díky

Jana Š., 1959

Kurz „Transformace těla, rozumu i ducha“, od 12.8. do 18.8. 2017, OS TOK Maxov

Na začátku kurzu:

Na kurz jsem přijela za Elenkou, Leošem a partou prima lidí, na které jsem se moc těšila. Co očekávám ? Krásné cvičení, které mě nabíjí po všech stránkách, legraci a něco nového, co pro nás Elenka vždycky má.

Po skončení kurzu:

Elenko, říkala si při jednom z večerních sezení, že nám ten život vždycky něco a někoho postaví do cesty. Jsem moc ráda, že mě postavil do cesty Tebe a Leoška, že s vámi mohu trávit příjemné chvíle. Moc děkuji.

Pavlína L., 1963

 

Na začátku kurzu:

Byla jsem na 2denním kurzu v Plzni. Chtěla jsem si prohloubit znalosti E. Tomiliny. Očekávala jsem hlavně cvičení, která znám z rozcvičky. Byla jsem překvapena úžasným pomalým cvičením, energetickým prožitkem a meditacemi.

Po skončení kurzu:

Po kurzu cítím větší rozsah pohybů, klid v duši. Jsem překvapena, že věk není limitující faktor pro zlepšení hybnosti.

Bohuslava Ž., 1958

 

Na začátku kurzu:

Na kurzy k Elence jezdím moc ráda. Je zde výborná atmosféra, stejně naladění lidé, cvičení venku naboso. Očekávám relaxaci, aktivně si odpočinout a zároveň srovnat tělo i ducha. Očekávám také zlepšení hybnosti kloubů.

Po skončení kurzu:

Štěpánka K.

 

Na začátku kurzu:

Na kurz s Elenkou jedu popáté, vždycky jsem se po skončení cítila osvěžená a naučila jsem se nějaké nové cvičení, které mi pomáhalo a bavilo. Věřím, že to letos bude stejné.

Po skončení kurzu:

Cítím se uvolněná, moc mi pomohlo cvičení na bederní páteř a líbí se mi, že je takové, že si ho budu schopná sama cvičit. Cvičení s tyčkou se mi líbilo v těch částech, která jsem zvládala bez tápání, jaké pohyby dělat. U složitějších částí sestavy jsem se nedokázala uvolnit a soustředit na sebeuvědomění. Moc se mi líbila sestava Splynutí pěti elementů. Moc za všechno děkuji.

Milada V., 1950

 

Na začátku kurzu:

Na podobném kurzu jsem již byla. Očekávám načerpání energie, nová cvičení a informace, smích.

Po skončení kurzu:

Cítím se „protažená“, plná informací, odpočatá, „uvolněné“ tělo. Velmi pěkné cvičení na uvolnění bederní páteře – ihned cítit – takže dobrá inspirace pokračovat. Líbilo se mi povídání – informace – i cvičení o energii. Tyčky – paráda. Velmi opakovaně oceňuji připravenost Elenky. Její znalosti a rady. Určitě i počet hodin, který nám věnuje je a skvělý a i za to děkuji. Děkuji Leošovi za perfektní organizaci.

Hana P., 1968

 

Na začátku kurzu:

Na podobném kurzu jsem již byla. Přijela jsem se naučit zase něco nového. Očekávám dobrou partu a náladu. Zlepšení svého zdravot. stavu a spoustu smíchu !!!

Po skončení kurzu:

Cítím  se fajn, i když klouby bolí. Ale naučila jsem se úžasné protahovací cviky a prohloubila jsem si energetické ošetření těla !! Moc děkuji. Tak moc a od srdce jsem se už dlouho nezasmála.

Jana Z., 1955

Kurz „Probuzení ženy – 8 kroků ke zdraví a harmonii“, od 2.7. do 7.7. 2017, Kouty nad Desnou

Na začátku kurzu:

Na žádném takovém kurzu jsem nebyla. Cvičím a sportuji od dětství. Jezdím hodně na kole, cvičím Pilatek – ale to nestačí. Nejsem vnitřně srovnaná. Mám v sobě pocity zodpovědnost – strach – radost – lásku … A k tomu mě občas bolí hlava, bedra a nohy. Jedním slovem – chaos !

Po skončení kurzu:

Po těchto dnech s Vámi se cítím NÁDHERNĚ !!! Jsem plná energie, optimismu a nových poznatků. Pro mě je velmi důležité, že už vím, jak se uvolnit, zklidnit a dát se do pořádku. Mám DVD, podle kterých budu cvičit a také se pokusím o předání tohoto úžasného cvičení svým dcerám a snachám. Vřele doporučím toto cvičení kamarádkám.

Jste oba dva „ ZLATÍČKA- SLUNÍČKA“

Alena S., 1955

 

Na začátku kurzu:

Byla jsem na kurzech B.T. Líbí se mi čchi-kung a chtěla jsem si to vyzkoušet. Na kurzu jsem zjistila, že se mi toho nabízí mnohem víc a moc se mi to líbí. Líbí se mi vedení Elenky. Jsem moc spokojená a děkuji.

Po skončení kurzu:

Cítím se výborně. Jsem nabitá energií, pohybově jsem na tom mnohem líp.

Marie Ž., 1953

 

Na začátku kurzu:

Byla jsem na podobném kurzu. Přijela jsem pro nastartování léčebného procesu v těle. Protože znám Elenku a vím, že mi vyhovuje její styl vedení, těsím se na pokračování doma s DVD.

Po skončení kurzu:

Cítím se dobře, těším se na domácí pokračování J. Líbilo se mi citlivé vedení podle energie ve skupině, dostatek cvičení. Uvítala bych i více teorie mezi lekcemi, během 3 hod bloku prostřídat s praxí. Možná by bylo dobré poskytnout i nějaký prostor pro vzájemné sdílení jako poslední večer. Těším se na knihy. Jsem vděčná za videa.  Elenka mne „donutila“ se každý den hýbat, což je super ! Je prima, jak Elenka stále opakuje info !

Ludmila N., 1958

 

Na začátku kurzu:

Jezdím na kurzy pravidelně. Cítím se volná, šťastná, jakoby čistá. Přijela jsem pro „nakopnutí“ ke zdraví, psychickému i fyzickému.

Po skončení kurzu:

Cítím se vyrovnaně, šťastně, spokojeně. S nově nabitými dojmy, vědomostmi a hlavně prožitky. Velice příjemný pobyt i s ostatními ženami z kurzu. Jsem vděčná životu (osudu, náhodě), že mi do cesty přivedl Elenku i Leoše. Učím se od vás, nabírám z vás sílu a odvahu. Děkuji.

Lenka B., 1965

 

Na začátku kurzu:

Nebyla jsem ještě na podobném kurzu. Přála jsem si dovolenou prožít sama pro sebe a těšila se na odpočinek. Taky, že si můžu zacvičit, zatancovat a zaplavat. Přijela jsem v dobrém rozpoložení a ještě v lepším odjíždím. Je mi tu velice příjemně a překvapilo mě, co všechno se dá dělat s ženským tělem.

Po skončení kurzu:

Odjíždím spokojená, naplněná krásnou energií a veškerá cvičení si budu doma v klidu dál cvičit. Mé tělo se probudilo k něčemu krásnému. Moc děkuji za takové vedení kurzu a těším se na ten další.

Dagmar L., 1967

 

Na začátku kurzu:

Na podobném kurzu jsem nebyla, přijela jsem se relaxovat a rozhýbat, a to jak energii ve fyzickém těle, tak uvnitř – v sobě, což se určitě podařilo.

Po skončení kurzu:

Elena je nesmírně všestranná, úžasná žena, která opravdu dovede podpořit ženskou energii. A podle jejích ladných  pohybů se krásně cvičí. Děkuji.

Alena S., 1963

Kurz „Přirozený způsob zlepšení zraku“, od 7.5. do 13.5. 2017, OS TOK Maxov

Na kurzu jsem podruhé (první srpen 2016). Byla jsem i na víkendovce v Praze. Tam jsem nabrala energii a už se těšíla sem. Od loňského srpna žiju jiný život – těším se z každého dne, prostě si konečně ten život, děti, svoji práci, chvilky na kole, na lyžích, na vycházkách v lese užívám. Moc děkuji !

Pavlína L., 1963

 

Kurzem jsem byla nadšena. Cvičení mi vyhovovalo, jak ráno (klouby, páteř), tak na oči. Líbilo se mi i nové cvičení s tyčkou, krásná uklidňující hudba a cvičení Čchi-kung jsem si užila. Motivovalo a motivuje mě to k dalšímu cvičení, díky Elenko, Leoš je fajn parťák a dělá krásná CD a DVD. Těším se do Jeseníků.

Šárka H.,  1952

 

Na začátku kurzu:

Byla jsem u Borise na kurzu „Zrak“, letos jsem přijela speciálně na tento kurz pro vleklé problémy s očima.

Po skončení kurzu:

Cítím se celkově krásně zharmonizovaně, problémy zdravotní jakoby ustoupily a uletěly pryč,  neznámo kam. Všechno bylo super, Leoš, Elenka zářili pohodou, prostředí Maxova mě příjemně překvapilo. Na vašich kurzech vždy nasávám pozitivní a léčivou energii. Budu ráda, když se s vámi na nějakém dalším kurzu setkám. Strava i ubytování bylo dokonalé, strava úplně super. Cvičení úplně nejdokonalejší, opět odjíždím s krásným pocitem že všechny zdravotní problémy jsou řešitelné a mnohé jsem si tady vyřešila. Děkuji za krásné pocity a přeji Elence a Leošovi hodně spokojených spřízněných duší.

Dáša H., 1972

 

Na začátku kurzu:

Na podobném kurzu jsem byla 2x. Přijela jsem se zdravotními problémy s klouby a pro zlepšení kondice, relaxaci a zlepšení zraku. Dnes se cítím odpočatá,  uklidněná, vyrovnaná, kurzy mě vždy obohatí, dodají energii, zlepší náladu. Oči nemám unavené, mám ostřejší vidění.

Po skončení kurzu:

S kurzem jsem velice spokojená, proto ráda jezdím znovu. Organizace i vedení kurzu Elenkou a Leoškem je vždy výborně připravena.Velkou pochvalu si zaslouží i kuchařky.

Hana V., 1953

 

Na začátku kurzu:

Na  podobném kurzu jsem byla, tento byl třetí ! Na kurz jsem opět přijela, protože první kurz mě po těžké a dlouhé nemoci vrátil do života, pozitivně naladil, byl to skvělý týden, proto jsem ho v r. 2016 zopakovala. Mám s očima problémy – „akátový med“ mé oči pohladil a zbavila jsem se únavy, svědění !! Proto jsem letos ráda přijela a načerpala dalších zkušeností, energii, odpočinula a načerpala sílu a chuť pracovat ! Pročistila své tělo, pohladila duši !

Po skončení kurzu:

Cítím se skvěle. Moc ráda bych zase přijela a naučila se něčemu novému. Děkujeme Elence a Leošovi za super vedení kurzu a stále nové a nové nápady. Moc děkuji !!!  Též velkou pochvalu paní domu a kuchařkám.

Jarmila B., 1960

Kurz „Zlaté recepty Čchi-Kungu jak si přirozeně zlepšit zrak“, od 29.4. do 5.5. 2017, Stř.Hoštice

Na začátku kurzu:

Na podobném kurzu jsem nebyla, jen jsem dle DVD B.Tichanovského cvičila klouby a páteř. Přijela jsem na doporučení manžela. Od kurzu jsem očekávala zlepšení zdravotních potíží. Po absolvování kurzu se mi výrazně zlepšilo dýchání, hlava se „vyčistila“, zrak – mám pocit ostřejšího vidění a lepší vnímání barev.

Po skončení kurzu:

Cítím se opravdu nabitá energií.  Líbila se mi přátelská atmosféra, dále to, že Vám na klientech opravdu záleží. Čchi-Kung, jak jsem zjistila, je velmi příjemné „cvičení“, které, pokud se člověk snaží je účinné pro každý věk.

Zdeňka B., 1951

 

Na začátku kurzu:

Na podobných kurzech jsem byl, byly to kurzy na klouby a páteř. Na kurz jsem přijel ze zvědavosti na nové pojetí a rozsah, protože čchi-kung je pro mě novinka. Očekával jsem, že se znovu rozhýbám, což mé očekávání splnilo a to velmi. Rozsah a kvalita cvičení mě velmi příjemně překvapila. Čas zde strávený byl využit na maximální míru. Problémy nemám, ale zdravotní kondice je lepší.

Po skončení kurzu:

Cítím se svěže a zrelaxovaně (i když to bylo náročné fyzicky). Líbilo se mi umístění kurzu i péče věnovaná přípravě a hlavně úžasný rozsah a propojení náplně zpracovaný Elenou. Nahrávky jednotlivých cvičení považuji za velmi důležitou pomůcku pro pokračování ve cvičení doma, protože zapamatovat si všechno se asi podaří málokomu, mně tedy ne. Zlepšil se mi pohybový aparát a procvičení očí taky prospělo.

Jiří B., 1946

Kurz „Východní praktiky k uzdravení těla“, od 26.2. do 2.3.2017, Kouty nad Desnou

Na začátku kurzu:

Na podobném kurzu jsem již byla. Je to moje srdeční záležitost a závislost.

Po skončení kurzu:

Cítím se skvěle, načerpala jsem spoustu energie. Kurz byl opět skvělý, dokonalý. Elenčiny kurzy prostě patří do mého života a bez nich nemůžu být, za což vám oběma moc děkuji. Nejsou to prázdná slova, dali jste mi obrovskou chuť do života a smysl dalšího bytí na další roky. Děkuji z celého srdce.

Dagmar S., 1952

 

Mám radost z dalšího pobytu s vámi a těším se na další setkání v Karlově a ve Švagrově. Kurz mě dodává sebeuvědomění si sama sebe a dokud budu stačit cvičit, tak žiju a jsem zdravá. Děkuji, že jste.

Běla Z., 1944

 

Na vašich kurzech jsem byla již vícekrát a na další se určitě ještě chystám. Vždy se po cvičení cítím příjemně a volně a jako vždy odjíždím nerada, ale s dobrou náladou. Takže velký dík.

Zdenka G., 1943

 

Na kurzech jsem již byla, Přijela jsem vrátit se po zimě do dobré tělesné, duševní kondice, zopakovat si známé praxe a naučit se něco nového. Po kurzu se cítím z jedné strany trochu unavená, ale naopak vnitřně lehká a nabitá. Nový byl u mě tentokrát překvapivý, krásný prožitek při statických pozicích. Děkuji vám a těším se na další setkání.

Zdenka G., 1957

 

Na začátku kurzu:

Byla jsem již na třech podobných kurzech. Před léty to bylo vyloženě ze zvědavosti se něco naučit. A jelikož jsem se u Elenky dost naučila a rozpomněla se na úžasnou atmosféru a dobré výsledky z minula, tak jsem se rozhodla přijet a dát se do „richtiku“- Po zdravotních a životních křižovatkách, které se i mně nevyhnuly. Milá zlatá Elenko a Leošku, už od úterka jsem to já, zase ta mladá Alenka, bláznivá, vysmátá a mám v sobě vnitřní radost ! Cítit se jako dítě je velmi osvobozující.

Po skončení kurzu:

Zlepšila jsem i hormonálně. Zaplať Pánbůh ! A hlavně jsem se přestala sledovat, jestli mně zase něco nebolí ! Na sobě jsem pocítila, že tato cvičení mají velkou očistnou sílu. A také vím už proč.  Jsem šťastná, že jsem šťastná. Snad je to i z tohoto popisu cítit ! S úctou a láskou

Alena Z., 1963

 

Kurz „Umění Bílé Tygřice“ od 23.10. do 29.10.2016, Švagrov

Před kurzem:

Zatím jsem byla jen na víkendových kurzech. Přijela jsem poznat nové formy cvičení. Očekávám relaxaci a obohacení o nové poznatky. Na začátku kurzu jsem sice unavená, ale plná očekávání  a těšení se.

Po kurzu:

Na konci kurzu se cítím plná energie, vnitřní radosti a zároveň celkově uvolněně. Z kurzu jsem nadšená, líbí se mi jak ubytování, tak i krásné okolí, výborná strava příjemný a ochotný personál. Cvičení s Elenkou mě jako vždy nezklamalo. Naučila jsem se nové cviky, protáhla svaly, uvolnila klouby, získala pocit lehkosti a vnitřní radosti. Líbí se mi, že se o samotném cvičení dovíme spoustu zajímavostí a dostaneme spoustu praktických rad.

Děkuji Elence za všechno, co nás naučila, za atmosféru, kterou na cvičení vytvořila a taky za úžasnou masáž.

Jolana S. 1962

Jezdím na kurz tohoto typu výhradně, je to „můj šálek čaje“. Když vynechám všechny superlativy, stačí napsat moooc dobré. Děkuji hlavně za to, že jsem se naučila pracovat s energiemi, pochopila souvislost života a vesmíru. Setkání s lidmi stejného snažení je hodně dobré.

Běla Z. 1944

Cítím se omlazená, ozdravená, veselá, spokojená. Na celý kurz mám jedno pozitivní ocenění za druhým. Jediná výtka je, že čas tu velmi rychle utíká.

Dagmar M.

Před kurzem:

Na kurzu jsem poprvé. Přijela jsem si odpočinout od vysokého pracovního nasazení a očekávám duševní a tělesnou pohodu.

Po kurzu:

Cítím se nesmírně dobře. Je mi lehce na duši i tělesná schránka je ve velmi dobrém rozpoložení. Kurz mě velmi překvapil, že je možné tak dobře strávit týden s dobrou partou  děvčat.

Marie V. 1956

Kurz „Cesta ke zdravému životu “ od 26.9. do 2.10.2016, Švagrov

Před kurzem:

Na podobných kurzech už jsem byl. Přijel jsem na doporučení O. Čechovej. Na kurzu bych rád získal návyk k pravidelnému cvičení. Mám problém s poškozením zrakového nervu.

Po skončení kurzu:

Páčilo sa mi cvičenie a postrádal som schematicke znázornenie cvikov pre domáce opakovanie. Podarila sa mi lepšia ohybnost a rovnováha.

Jozef V. 1947

Před kurzem:

Jezdím pravidelně na kurzy Elenky, jezdím si zacvičit, pořádně rozhýbat tělo + dobře na duchu. Cítím se lehce namoženě, ale fajn. Operované koleno (tot.endoprotheza) i druhé koleno a kyčle nejsou v dobrém stavu …bolí. Mým cílem je být pohyblivý důchodce až do konce mých dní – proto cvičím !!

Po kurzu:

Cítím se dobře, i když cítím celé tělo. Líbí se mi moc komplexy např. Velká hranice, rovněž každodenní rozcvička je skvělá. Podařilo se mi rozhýbat celé tělo, zmenšily se mi zatvrdliny v tříslech.

Jana Z. 1955

Cítím se velmi dobře – s ohledem na vyšší věk. Líbilo se mi velmi, proto na kurzy Elenky jezdím opakovaně již několik let. Ve Švagrově je úžasně, ráda se vrátím.

Helena V. 1949

Před kurzem:

Na kurzy jezdím pravidelně kvůli cvičení a nápravě zdravotních problémů. Po zázračném cvičení sestav s Elenkou se cítím výborně, zrelaxovaně, odpočatě, nejlépe z celého roku. Problém se zády, většinou původce všech mých problémů.

Po kurzu:

Zlepšení zdravotních problémů s páteří a zrakem – pocitově pozitivní obrat k lepšímu. Dávám si pozitivní předsevzetí – pokračovat i doma.

Dáša H. 1972

Kurz „Jak se stát pánem svého těla, rozumu a ducha“ od 21.8. do 26.8.2016, Maxov

Před kurzem:

Na podobném kurzu jsem nikdy nebyla.  Přijela jsem ze zvědavosti a proto, aby mě přestaly bolet klouby.

Po kurzu:

Cítím se krásně, uvolněně, mladě.

Zdeňka P. 1952

Před kurzem:

Na podobném kurzu jsem nikdy nebyla. Chtěla jsem se něco nového naučit.

Po kurzu:

Cítím se trošku unavená, ale moc spokojená. Kurz se mi moc líbil. Prožila jsem týden se skvělýma lidma, naučila se zdravě cvičit a taky se pochválit. Jsem ráda, že jsem poznala Elenku a Leoše.

Hana M. 1959

Před kurzem:

  • na podobném kurzu jsem nikdy nebyla
  • přijela jsem na doporučení a se zájmem jak pracovat na posílení kostní dřeně
  • očekávám harmonizaci těla a jeho posílení
  • problémy se zády, kyčli, osteoporóza

Po kurzu:

  • cítím se příjemně unavená, posilněná na těle i duchu v příjemné společnosti
  • líbil se mi čchi-kung i ostatní cvičení
  • podařilo se mi protáhnout a posílit všechny svaly, zlepšila se hybnost

Václava F. 1953

Před kurzem:

Na podobném kurzu jsem již byla. Přijela jsem, abych si zlepšila pohyb. Nyní se cítím po všech stránkách skvěle.

Po kurzu:

Dojem předčil očekávání, tak úžasný kurz s pestrou náplní, v komorním prostředí, skvělými lidmi se mi moc líbil. Podařilo se mi zlepšit fyzický problém s chůzí.

Marie B. 1950

Před kurzem:

Na podobných kurzech jsem již byl a těšil jsem se na setkání. Očekával jsem uvolnění, dobrou náladu a cvičení v prima partě. Cítím se dobře – již jsem opět s lidmi, které mám rád.

Po kurzu:

Cítím se moc hezky. Líbil se mi (jako vždy) celý kurz, který Elenka s Leošem vedou s láskou, srdcem, snahou předat znalosti v ozdravení těla a dušičky, poctivý přístup i s humorem – i ten léčí. Ne neurčitou dobu se mi povedlo tak dostat do těla dobrou náladu, chuť pro zdraví něco udělat, zacvičit si s výbornými lidmi. Moc děkuji.

František M. 1954

Před kurzem:

Na podobném kurzu jsem nebyla. Přijela jsem na doporučení své kamarádky a taky trochu ze zvědavosti. Přijela jsem stará, tlustá, vyčerpaná a v depresi. Vracím se domů svěží, uvolněná, nabitá pozitivní energií a cítím se i krásná. Celý rok jsem bojovala s bolestí kotníků, než jsem to rozchodila, tady běhám od rána jako čamrda, je to úžasný pocit, když nic nebolí a za to vděčím Elence a Leošovi. Moc dík.

Po kurzu:

Cítím se krásná, zdravá a plná energie.

Marie K. 1959