Před kurzem:

Na podobných kurzech už jsem byl. Přijel jsem na doporučení O. Čechovej. Na kurzu bych rád získal návyk k pravidelnému cvičení. Mám problém s poškozením zrakového nervu.

Po skončení kurzu:

Páčilo sa mi cvičenie a postrádal som schematicke znázornenie cvikov pre domáce opakovanie. Podarila sa mi lepšia ohybnost a rovnováha.

Jozef V. 1947

Před kurzem:

Jezdím pravidelně na kurzy Elenky, jezdím si zacvičit, pořádně rozhýbat tělo + dobře na duchu. Cítím se lehce namoženě, ale fajn. Operované koleno (tot.endoprotheza) i druhé koleno a kyčle nejsou v dobrém stavu …bolí. Mým cílem je být pohyblivý důchodce až do konce mých dní – proto cvičím !!

Po kurzu:

Cítím se dobře, i když cítím celé tělo. Líbí se mi moc komplexy např. Velká hranice, rovněž každodenní rozcvička je skvělá. Podařilo se mi rozhýbat celé tělo, zmenšily se mi zatvrdliny v tříslech.

Jana Z. 1955

Cítím se velmi dobře – s ohledem na vyšší věk. Líbilo se mi velmi, proto na kurzy Elenky jezdím opakovaně již několik let. Ve Švagrově je úžasně, ráda se vrátím.

Helena V. 1949

Před kurzem:

Na kurzy jezdím pravidelně kvůli cvičení a nápravě zdravotních problémů. Po zázračném cvičení sestav s Elenkou se cítím výborně, zrelaxovaně, odpočatě, nejlépe z celého roku. Problém se zády, většinou původce všech mých problémů.

Po kurzu:

Zlepšení zdravotních problémů s páteří a zrakem – pocitově pozitivní obrat k lepšímu. Dávám si pozitivní předsevzetí – pokračovat i doma.

Dáša H. 1972