Příjemné biologické jaro roku 2019 vám všem, milí přátelé i vám, co jste právě navštívili nově aktualizované stránky. Elena Tomilina přiletí již za 4 dni, tedy 20. 2. 2019 a dva dny na to začínáme kurzem v Brně.

Oficiální začátek astronomického jara se sice datuje na 20.- 21. březen, ale dle východního celostního přístupu k životu tzv. biologické jaro  začalo v pátek 15. 2. 2019 a pokračovalo krásným slunným víkendem. Užili jste si ho? K jaru, jako takovému, patří prvek dřevo (někdy se tento element označuje jako „strom“) a jde o silnou, rostoucí energii. V zimě převládá energie Jinová (schraňujeme a sbíráme si ji). Od poloviny února dochází ke změně toku energie zevnitř směrem na povrch těla, tedy Jangová přímo z nás začíná tryskat. V případě, že je tok energie někde zablokován, objevuje se u nás typický syndrom tzv. „Jarní únava.“

Na jaře je potřeba otevřít se slunci a všemu novému. Je to čas, udělat něco pro sebe, své tělo, duši. Znovu třeba začít. Jaro nám dává sílu zvednout hlavu a jít krůček za krůčkem vpřed. Jarní element dřeva reprezentují v našem těle játra a žlučník, ze smyslů mu náleží zrak. Barva: zelená, modravá. Chuť: kyselá. Projevy: hněv, zlost, agrese, malichernost, vytrvalost. Čas jara pro naše tělo:  od 15.2. – 14.5.

 

  • V Brně, Koutech (obsazeno), Praze, Plzni a Blatné, od 22. února do 17. března kurzy Elena Tomilina obohatila o speciální techniky a cvičení, vhodné právě pro toto období.
  • Na našich jarních kurzech Vám ukážeme, jak podpořit a zregenerovat játra, aby byly k dispozici pro jaro, uvolnit fascie mezi kůží a svaly, zbavit se přebytečného vnitřního tuku nahromaděného ve fasciích, eliminovat energetické bloky, obnovit a zvýšit cirkulaci energie a krve v břiše, čistit organismus, být sám sobě masérem. A nezůstaneme jen u tohoto.                   (Pro zvětšení obrázků klikněte na ně)

 

  • Podrobné informace o jednotlivých kurzech najdete v rubrice „Kurzy“, když kliknete na příslušný vámi zvolený název kurzu. Pod popisem kurzu najdete pořadatele a mapku místa konání z Googlu a pod ní elektronický formulář přihlášky.
  • A jak si rychle pomůžete najít kurz v uvažovaném období?
    Hned vedle nadpisu „Nadcházející akce“ najdete tlačítko AKCE od, datum. Pod ním se objeví kalendář a vy si vyberete v jakém měsíci i datu byste chtěli hledat kurz a kurzy jsou tu. Pak jen u kurzu zvolíte zobrazit více nebo kliknete na název kurzu a je to. Pod popisem kurzu najdete pořadatele a mapku místa konání z Googlu a pod ní elektronický formulář přihlášky, který snadno vyplníte a pošlete.

 

  • Časový rozpis kurzů a masáží na rok 2019 máte ke stažení v PDF formátu v patičce našich stránek v rubrice „Vše ke stažení“ nebo zde.

 

Krásně zasněžený únor. Za tým Školy zdraví, Leoš Lacina

 

 

 

 

pictorgam: www.clker.com, free.