Příjemné biologické jaro roku 2020 vám všem, milí přátelé i vám, co jste právě navštívili nově aktualizované stránky. Elena Tomilina přiletí již za 6 dni, tedy 20. 2. 2020 a dva dny na to začínáme kurzem v Bruntále.

Oficiální začátek astronomického jara se sice datuje na 20.- 21. březen, ale dle východního celostního přístupu k životu tzv. biologické jaro  začalo v sobotu 15. 2. 2020 a pokračuje krásným nezvykle teplým víkendem.  K jaru, jako takovému, patří prvek dřevo (někdy se tento element označuje jako „strom“) a jde o silnou, rostoucí energii. V zimě převládá energie Jinová (schraňujeme a sbíráme si ji). Od poloviny února dochází ke změně toku energie zevnitř směrem na povrch těla, tedy Jangová přímo z nás začíná tryskat. V případě, že je tok energie někde zablokován, objevuje se u nás typický syndrom tzv. „Jarní únava.“

Na jaře je potřeba otevřít se slunci a všemu novému. Je to čas, udělat něco pro sebe, své tělo, duši. Znovu třeba začít. Jaro nám dává sílu zvednout hlavu a jít krůček za krůčkem vpřed. Jarní element dřeva reprezentují v našem těle játra a žlučník, ze smyslů mu náleží zrak. Barva: zelená, modravá. Chuť: kyselá. Projevy: hněv, zlost, agrese, malichernost, vytrvalost. Čas jara podle elementu Dřevo je pro naše tělo je od 15.2. – 14.5.

 

  • V Bruntále, Praze, v Blatné a nově v Jablonci nad Nisou – Mšeno, od 22. února do 15. března kurzy Elena Tomilina obohatila o speciální techniky a cvičení, vhodné právě pro toto období.
  • Na našich jarních kurzech Vám ukážeme komplexy cvičení, které obnovují a zvyšují cirkulaci energie, aktivují krevní oběh, způsobují spalování přebytečného vnitřního tuku nahromaděného na fasciích (obalech), vyrovnávají záda, posilují svaly, protáhnou šlachy, omladí celé tělo /organizmus/. Dále ukážeme jak podpořit a zregenerovat játra, aby byly k dispozici pro jaro, eliminovat energetické bloky, čistit organismus, být sám sobě masérem. Všechna cvičení jsou dohromady příjemná a jednoduchá.            (Pro zvětšení obrázků klikněte na ně)

 

  • Pokud přemýšlíte o některém z jarních pobytových kurzů nejen na přirozené zlepšení zraku ve Střelských Hošticích, Soběšicích  nebo v Maxově dále o letních, kurzech v Maxově a na Karlově pod Pradědem na Moravě, přihlaste se prosím, co nejdříve, děkujeme! Jen tak budete mít zajištěnou nejlevnější – garantovanou cenu a i výběr pokoje.

 

  • Podrobné informace o jednotlivých kurzech najdete v rubrice „Kurzy“, když kliknete na příslušný vámi zvolený název kurzu. Pod popisem kurzu najdete pořadatele a mapku místa konání z Googlu a pod ní elektronický formulář přihlášky.
  • A jak si rychle pomůžete najít kurz v uvažovaném období?
    Hned vedle nadpisu „Nadcházející akce“ najdete tlačítko AKCE od, datum. Pod ním se objeví kalendář a vy si vyberete v jakém měsíci, a klikněte v něm na přibližné datum kurzu a stránka s kurzy se objeví. Pak jen u kurzu zvolíte zobrazit více nebo kliknete na název kurzu a je to. Pod popisem kurzu najdete pořadatele a mapku místa konání z Googlu a pod ní elektronický formulář přihlášky, který snadno vyplníte a pošlete.

 

  • Časový rozpis kurzů a masáží na rok 2020 máte ke stažení v PDF formátu v patičce našich stránek v rubrice „Vše ke stažení“ nebo zde.

 

 

Krásně zasněžený únor. Za tým Školy zdraví, Leoš Lacina

 

 

 

 

pictorgam: www.clker.com, free.