Na začátku kurzu:

Je to můj první kurz tohoto typu. Přijel jsem z důvodu nutnosti něco změnit v současném způsobu života, ve které hraje prim práce a stres a téměř bez odpočinku. Očekával jsem pomoc najít cestu k normálnímu životu a udělat něco víc pro své zdraví jak v současnosti, tak i pro budoucnost a to jak po stránce fyzické, tak i duševní.

Po skončení kurzu:

Cítím příjemnou únavu některých částí těla po nezvyklém pohybu. Navíc větší klid a naději – šanci na lepší další život. Celkový dojem: jen ten nejlepší, hned bych přijel znovu. Podařil se mi udělat důležitý první krok ke změně jak po stránce fyzické, tak i duševní. Určitě se zlepšila hybnost některých svalů a kloubů. Už zbývá jen pokračovat a vytrvat.

Zdeněk K., 1953

 

Na začátku kurzu:

Na Elenčiny kurzy jezdím několik let. Vždy načerpám nádhernou energii a vnitřně se srovnám. Přijela jsem s bolavým ramenem, cvičení na ruce a taky s tyčkami mi hodně pomohly, jsem téměř bez bolesti.

Po skončení kurzu:

Cítím se nádherně – protažená a omlazená J, psychicky v úžasné pohodě. Elenko a Leoši, moc vám děkuji.

Dagmar S., 1952

 

Na začátku kurzu:

Na kurzu jsem byl poprvé letos – Maxov, bylo to krásné, chtěli jsme opakovat. Očekávám další zlepšení celkové kondice. Dřive jsem musel občas brát prášky na bolest bederní páteře, letos jsem ještě nebral žádné, třebaže záda zabolí, ale vždy jsem je rozpohyboval.

Po skončení kurzu:

Cítím se dobře a celkově skvěle. Rozcvičky zvládám bez problému, tyčky převážně také,až na složitější kroucení, dlouhá tyč je náročná na  moje ramena, dlouhé sestavy jen s vedením. Přeji vám oběma, aby vás radost a zdraví neopouštěly a moc a moc děkuji za trpělivost, obětavost a vyzařující energii.

Ferdinand K., 1945

 

Na začátku kurzu:

Na podobných kurzech jsem již byla. Mám vás ráda a sebe taky J. Očekávám, že připomenu svalům v mém těle co umí J. Cítím se plná příjemných očekávání.

Po skončení kurzu:

Duševně se cítím uvolněně, odpočatá, veselá. Tělesně začalo bolet levé koleno a loket, pravé se značně zlepšilo. Podařilo se mi pochopit choreografii „veslování“ s dlouhou tyčí. To ostatní se ještě musím doučit. Velmi se mi líbí dynamická meditace. Elenka je velmi inspirativní, stále přináší nové prvky, ráda si zacvičím i sestavy, které už znám. Je to jako obout si pohodlné boty. Děkuji moc J a těším se na další kurz.

Agens M., 1957

 

Na začátku kurzu:

Na kurzu jsem již byla, bylo to moc a moc dobré. Ozdravující a plné nové energie. Proto jsem přijela znovu. Očekávám nové cvičení, na které se už těším. Cítím se unavená, přepracovaná a sem tam i bolavá. Trápí mě rameno a bolest v pravé noze, od zad až po koleno.

Po skončení kurzu:

Po kurzu je mi opět krásně na duši. Po výborné masáži jsem si mohla užít i cvičení. Bylo hodně jiné než to, kterým jsem prošla, cvičení bylo nejen ozdravující, ale i náročné – hlavně hůlky a tyče. Opakováním se cvičení stávalo jasnější – proč se dělá pohyb tak a ne jinak. Už se těším na další kurz !!! Za vše ještě jednou děkuji.

Alena S., 1955

 

Na začátku kurzu:

Líbil se mi nabízený program kurzu a měla jsem zkušenost, že na vašich kurzech si vždy odpočinu od denních starostí a problémů. Protože také chodím cvičit s kamarádkami, chtěla jsem se ubezpečit, co děláme a neděláme správně a naučit se něco nového. Líbí se mi také kombinace s dílnami nebo kreslením.

Po skončení kurzu:

Po kurzu se cítím odpočatě, klidně a vyrovnaně. Náplň kurzu, sjednocení pohybu, energie a mysli byl bezvadný, ráda bych si ho proto zopakovala. Myslím, že kurzy ve Švagrově jsou vždy bezva, hlavně vaší zásluhou, ale když se k tomu přidá i dobré jídlo, krásné ubytování, práce v dílnách, okolní příroda a tentokrát i počasí na jedničku, není co vytknout. A také děkuji za přípravu nových DVD. Ještě jednou dík a těším se na vás někdy příště.

Zdena G., 1957

 

Na začátku kurzu:

Zatím jsem byla na jednom kurzu v Koutech. Kurz mi moc pomohl psychicky, dozvěděla jsem se spoustu nových zajímavých informací. Očekávám „dobité baterky“ a další nové info. Psychické vyčerpání z práce, které vedlo ke zdravotním problémům, únava, apatie. Dlouhodobější problémy s koleny a nabalující se potíže pohybové.

Po skončení kurzu:

Cítím se volněji, energeticky nadotovaná, zlepšení pohyblivosti. Dozvěděla jsem se další zajímavé věci. Netušila jsem, že meditací, kterou jsme měli večer, se dá tělo tak prohřát a mozek odblokovat. Nejvíce se mi líbily sestavy s tyčemi, víc s krátkou, to je asi moje srdeční záležitost. Co jsem postrádala ? Snad „Ptáka a draka“. Podařilo se mi získat energii, odblokovat bolesti kolen a „esíčka“. Myslím, že se mi prokrvil dokonale mozek – zlepšily se mi oči. Díky

Jana Š., 1959