Krásné, zasněžené adventní dny Vám všem, co jste navštívili naše stránky. Začala první (železná) adventní neděle.

 V čase adventu začínají lidé zdobit domy či byty. V každé domácnosti nesmí chybět adventní věnec, který symbolizuje přicházející Vánoce a je připomínkou narození Pána. Podle staré liturgie, vycházející ze čtyř adventních nedělí, by se každý týden měla na věnci zapálit jedna svíčka. Zapálené světlo je tak tou správnou dobou pro rozjímání. Podle staré tradice by v domácnosti měly být věnce dva. Jeden, který vítá hosty a je zavěšen na domovních dveřích a druhý, který dotváří atmosféru domova a podtrhuje nevšednost přicházejících dnů. Adventní věnce se vyrábějí těsně před 1. adventní nedělí. Mají různé tvary, barvy a doplňky.

Dále se vyrábějí svícny z nejrůznějšího jehličí, zdobí se malé stromečky, vyrábějí se ať už papírové nebo keramické betlémy a jiné ozdoby zkrášlující naše bydlení. V předvánočním čase adventu si mnohé rodiny kupují živý vánoční stromeček, kapra a pečou cukroví. Čas adventu je také pro mnohé i obdobím shonu a stresu a rázem může být po vánoční náladě.

Hned po adventní neděli, následuje 4. prosinec, den svátku Barbory.  K Barboře se váže oblíbená lidová tradice – řezání barborek – větviček třešně, jabloně, slivoně, magnólie, trnky, lýkovce nebo zlatého deště. Pokud barborka dívce či ženě do Vánoc vykvete, měla by se do roka vdát.

V úterý podvečer, si všichni užijeme příchod Mikuláše, čerta a anděla. Ve středu Mikuláš slaví svůj svátek. Sv. Mikuláš se narodil kolem roku 250 bohatým rodičům, po jejichž smrti téměř celý majetek rozdal chudým a potřebným lidem. Byl tedy velmi štědrý a dobrotivý. Poté se rozhodl putovat po světě a hlásat slovo boží, až doputoval do maloasijského města Myra, kde se navzdory prvotnímu vzpírání stal biskupem, kterým zůstal až do své smrti. Je označován za patrona dětí, námořníků a rybářů.

Zaručeným způsobem, jak nasát tu opravdovou vánoční atmosféru a dokoupit ještě nějaké dárečky, jsou trhy a jarmarky, které mají v mnoha městech po celé republice dlouholetou tradici. Nasajte tedy plnými doušky ten předvánoční čas adventu ozdobený bohatou sněhovou nadílkou a vyrašte za právě dnešním rozsvěcením vánočních stromů na náměstích měst,  za punčem, svařeným vínem, kornoutem pečených kaštanů, lahodnou chutí trdelníku nebo vůní vánočního pečiva.

 

Kurzy, pobyty a masáže na jaro a léto 2024 již hotové.

Vychutnávejte předvánoční čas adventu a můžete se již podívat, naplánovat a přihlašovat v rubrice „Kurzy“. Kurzy i masáže s programovými informacemi ke kurzům a přihlášky pro jaro a léto 2024 jsme připravili a vložili do současných stránek do rubriky „Kurzy“, abychom již neblokovali přihlašování. Skoro všechna cvičební místa, lokality máme potvrzeny (viz žlutá na termínech). Pronajímatelé zařízení pro pobytové kurzy nám dluží informaci, jak to bude s cenou příští rok, proto zatím některé ceny nestanovujeme a je zcela možné, že hlavně u pobytových kurzů a ojediněle u víkendových může dojít vlivem nárůstu cen energií a stravy ke zdražování pro rok 2024. Proto ceny v organizačních informacích doplníme, jak budeme vědět všechny skutečnosti. Postupně také doplníme do rubriky s kurzy a masážemi i podzimní kurzy a masáže. Případnou/é zálohu/hy uhraďte prosím až v lednu 2024. Nakonec malé překvapení. Elena Tomilina už má uhrazenou cestu na jarní blok 2024 a těší se vás.

 

Zde vám uveřejňujeme celoroční nabídku kurzů, seminářů a masáží na rok 2024
ve zkrácené A4 podobě.

 

zde.(obrazová verze jpg)               zde. (tisková verze pdf)

(Po kliknutí na zde se tabulka objeví. Kliknutím na šipku u prohlížeče vlevo se vrátíte zpět)

Myslíme na vás, na všechny, těšíme se opět na viděnou v roce 2024 a přejeme hodně štěstí, pevné zdraví

a plnou náruč optimismu.

Krásný advent.

Elena a Leoš