Krásný zimní slunovrat roku 2022 vám všem, milí přátelé.

Dnes ve 22:48 nastane zimní slunovrat a začne astronomická zima. Tento den je nejkratší v roce a současně při něm Slunce dosáhne nejjižnějšího bodu své dráhy a začne se vracet na sever. Dny se budou pozvolna prodlužovat a Slunce bude stoupat výš nad obzor. Proto bývá nejchladněji až kolem poloviny ledna, nikoli v prosinci. Délka nejkratšího dne v roce, tedy čas od východu do západu Slunce, je v Česku kolem osmi hodin. Rozdíl v délce dne mezi nejjižnějším a nejsevernějším místem v ČR je přibližně 20 minut.

Přesný termín zimního slunovratu není pevně daný, protože rok netrvá přesně 365 dní. Většinou připadá na 21. či 22. prosince. Vzácně to může být i 20. a 23. prosince.

Zimní slunovrat je dozajista nejvýznamnějším svátkem našich předků. V době předhistorické nejvíce slavili Keltové. Významným svátkem se stal i pro Slovany, kteří slavili zrození mladého boha Slunce – Dažboga. Zimní slunovrat je symbolem lidské víry, že po tmě a zimě vždy přichází světlo a teplo. Vše začalo večer před tímto svátkem magickými rituály, které byly zaměřené hlavně na věštění. Rozkrajování jablíčka, házení střevíčku či lití vosku nebo olova se dochovala dodnes.

I my v těchto posledních dnech roku oslavujeme přírodní cyklus, zdobíme stromeček a zkrášlujeme naše příbytky, zapalujeme svíce, oslavujeme příchod světla. Přitom se setkáváme s rodinou, příbuznými i přáteli, hodujeme a navzájem si dáváme dárky. Je to čas zastavení, odpočinku a příprav na nový cyklus – nový rok. Dáváme si předsevzetí, stanovujeme nové si cíle, které chceme v novém a vždy lepším roce naplnit. Tak ať je ten nový rok lepší než rok pomalu odcházející.

Krásně zasněžený prosinec. Za tým Školy zdraví, Leoš Lacina

 

 

Nabídka kurzů a masáží v roce 2023 – tabulka

Pracujeme na rubrice „Kurzy“

 

I když neznáme ceny pobytových kurzů roku 2023, stále doplňujeme nabídku kurzů a masáží pro nový rok 2023 do rubriky „Kurzy“. Mějte s námi strpení a vychutnávejte předvánoční čas adventu. Oddávejte procházkám, posezením s přáteli a obdarovávání těch, kteří to potřebují. My vynasnažíme pro Vás vše do nabídky kurzů a masáží pro rok 2023 naplnit.  Kurzy i masáže ještě tento rok vložíme do stránek současných do rubriky “Kurzy”, abychom neblokovali přihlašování. Skoro všechna cvičební místa, lokality máme potvrzeny (viz žlutá na termínech). Dost pronajímatelů nám dluží informaci, že u pobytových kurzů může dojít vlivem zdražení energií, potravin, logistiky i služeb určitě ke zdražení pro rok 2023. Postupně doplníme do rubriky s kurzy a masážemi programové informace ke kurzům a přihlášky u všech jarních kurzů a kurzů, které jsou nejžádanější, abyste se mohli brzo přihlásit. Ceny budeme přidávat hned, jak budou známy. Někteří z vás se již na jarní pobyt přihlásili s tím, že je zajímá dané téma a lokalita a cenu neřeší.  

Přihlašování potom provádějte zásadně přes formulář, který je vždy pod každým kurzem nebo masáží. Pouhý mail neakceptujeme z důvodů GDPR a pro případné storno. Zálohu/hy uhraďte prosím až v lednu 2023.

 

Zatím, abyste mohli plánovat a rozvrhovat svůj čas roku 2023

uveřejňujeme Vám celoroční nabídku kurzů, seminářů a masáží zatím s některými cenami ve zkrácené podobě.

 

zde. (obrazová verze jpg)             zde. (tisková verze pdf)

(Po kliknutí na zde se tabulka objeví. Kliknutím na šipku u prohlížeče vlevo se vrátíte zpět)

 

Myslíme na vás, na všechny, těšíme se opět naviděnou v roce 2023 a přejeme hodně štěstí, pevné zdraví

a plnou náruč optimismu.

Děkujeme. Krásný advent. Vaše Elena Tomilina a Škola zdraví.

 

 

 

 

pictures: pixabay.com, free obraz – (obrázek svíček, ilustr.obr. vánoční čas, stromek.png) archiv, zdroj text: novinky.cz