Krásné biologické jaro roku 2022 vám všem, milí přátelé i vám, co jste právě navštívili nově aktualizované stránky.

Oficiální začátek astronomického jara se sice datuje na 20.- 21. březen, ale dle východního celostního přístupu k životu tzv. biologické jaro  začíná v pondělí 14. 2. 2022 a pokračuje klasickým únorovým počasím.  K jaru, jako takovému, patří prvek dřevo (někdy se tento element označuje jako „strom“) a jde o silnou, rostoucí energii. V zimě převládá energie Jinová (schraňujeme a sbíráme si ji). Od poloviny února dochází ke změně toku energie zevnitř směrem na povrch těla, tedy Jangová přímo z nás začíná tryskat. V případě, že je tok energie někde zablokován, objevuje se u nás typický syndrom tzv. „Jarní únava.“

Na jaře je potřeba otevřít se slunci a všemu novému. Je to čas, udělat něco pro sebe, své tělo, duši. Znovu třeba začít. Jaro nám dává sílu zvednout hlavu a jít krůček za krůčkem vpřed. Jarní element dřeva reprezentují v našem těle játra a žlučník, ze smyslů mu náleží zrak. Barva: zelená, modravá. Chuť: kyselá. Projevy: hněv, zlost, agrese, malichernost, vytrvalost. Čas jara podle elementu Dřevo je pro naše tělo a duši od 15.2. – 14.5.

 

Začínáme v Praze od 12. března.

  • Od 10. února skončila povinnost prokazovat se v restauracích, službách, na kultuře i sportu potvrzením o očkování, či prodělání nemoci. Oznámila to vláda v čele s premiérem Petrem Fialou. Povinné zůstávají respirátory i omezení počtu účastníků u velkých akcí. Všechny naše pobyty a kurzy jsou plně zajištěny. Lektorka je zároveň zdravotnickým pracovníkem.
  • Pokud nenastanou nějaká mimořádná opatření, naplánované víkendové kurzy v Praze, Bruntále, Hodoníně, Plzní, Blatné, v Českých Budějovicích a pobytové kurzy ve Střelských Hošticích a v Soběšicích v hotelu „Pod Hořicí“,  se rozhodně konat budou od 12. března do 8. května. Kurzy Elena Tomilina obohatí o nové poznatky, techniky a cvičení, vhodné právě pro toto období. Na četná přání i zařadila docházkový kurz v Bruntále s  kreslením Akvarel a Pastel bez pravidel v jednom. Prohlédněte si nabídku.
  • Na našich jarních kurzech si vyzkoušíme Čchi-kungové komplexy cvičení, které obnovují a zvyšují cirkulaci energie, aktivují krevní oběh, způsobují spalování přebytečného vnitřního tuku nahromaděného na fasciích (obalech), vyrovnávají záda, posilují svaly, protáhnou šlachy a vazy, omladí celé tělo /organizmus/. Dále si ukážeme jak podpořit a zregenerovat játra, aby byly k dispozici pro jaro, eliminovat energetické bloky, čistit organismus, být sám sobě masérem. Všechna cvičení jsou dohromady příjemná a jednoduchá.  (Pro zvětšení obrázku klikněte na něj. Kliknutím na šipku u prohlížeče vlevo se vrátíte zpět)
  • Na pobytových kurzech v dubnu – květnu budeme pokračovat a každý den k jednoduchým a účinným komplexům na zlepšení hybnosti páteře a kloubů budeme používat praktiky, jak si zlepšit přirozenou cestou zrak. Velmi často je příčinou zhoršení zraku problém s játry nebo s krční páteří. Jedno staré rčení říká: „játra se otevírají do očí. Pokud chcete posílit zrak, posilněte játra a uvolněte krční páteř. Když jsou játra zdravá a plná, oči dostávají hydrataci a výživu…
  • Pokud přemýšlíte o některém z jarních pobytových kurzů na přirozené zlepšení zraku ve Střelských Hošticích nebo  Soběšicích v hotelu „Pod Hořicí“, dále o letních kurzech v Severních Čechách v Maxově a na Moravě v penzion Mlýn u Kročilů …. , přihlaste se prosím, co nejdříve, děkujeme! Jen tak budete mít zajištěné místo a nejlevnější garantovanou cenu.

 

  • Podrobné informace o kurzech najdete na www.skolazdravi.eu v rubrice „Kurzy“, když kliknete na příslušný vámi zvolený název kurzu. Úplně dole, pod popisem kurzu najdete elektronický formulář přihlášky. Nezapomeňte souhlasit s podmínkami kurzu před odesláním přihlášky, jinak se neodešle.

 

  • Přátelé, na jarní víkendové a pobytové kurzy (březen – květen) se můžete přihlašovat s následnou úhradou záloh nebo celým kurzovným dle dispozic u každého kurzu v organizační části.  Přihlašování provádějte zásadně přes formulář, který je vždy pod každým kurzem nebo masáží. Pouhý mail neakceptujeme z důvodů GDPR a pro případné storno. Zálohu/hy nebo celé kurzovné pro nadcházející víkendové a pobytové kurzy konané v březnu – květnu prosíme, uhraďte včas.

 

  • A jak si rychle pomůžete najít kurz v uvažovaném období?
    V rubrice „Kurzy“, hned vedle nadpisu „Nadcházející akce“ najdete tlačítko AKCE od, datum. Pod ním se objeví kalendář a vy si vyberete v jakém měsíci, a klikněte v něm na přibližné datum kurzu a stránka s kurzy se objeví. Pak jen u kurzu zvolíte zobrazit více nebo kliknete na název kurzu a je to.

 

Krásně zasněžený mrazivý únor plný sluníčka. Za tým Školy zdraví, Leoš Lacina

 

 

 

 

pictorgam:  free, pixabay.com, zdroj: Pragon.