Krásné březnové dny Vám všem, milí přátelé i Vám, co jste právě navštívili naše stránky.

 

Zítra začíná „astronomické jaro“ a svátek mají Josefové.

 

Důležité, prosíme, čtěte !

 

  • Nacházíme se za polovinou března a stále jsme v očekávání lepších časů. Už jsme si mysleli, že by mohlo dojít ze strany vlády na konci března k postupnému rozvolňování, ale všechno bylo jinak. Školy jsou kvůli stále se šířící virové nákaze COVID-19 uzavřeny a až do odvolání platí po celé ČR nouzový stav. A nebude tomu patrně jinak ani přes Velikonoční svátky. Vzhledem k stále nepřehledné, neurčité a složité době v boji s virem, současnému lockdownu, kdy nevíme, jestli a jaké bude další pokračování nařízení, se nedá s určitostí říci ani předvídat, jestli se plánované kurzy na jaře vůbec uskuteční.  Zatím vyčkáme, pokud situace dovolí a bude opět bezpečno, budeme ihned přihlášené a vás všechny informovat hromadným mailem. Děkujeme za pochopení.

 

  • Dnes svátek slaví Josefové a tzn., že zítra 20. 3., v 10:38 hod. dosáhneme jarní rovnodennosti. Zažili jsme již velmi teplé dny, plné krásného sluníčka, ale i střídání chladných teplot, jako by zima nechtěla říci poslední slovo.  Dokonce i dnes v Kutné Hoře sněžilo a bylo mrazivo.
  • A jak se cítíte Vy? Co jarní únava? Ještě jste nenastartovali organismus?  Poslední události, boj s koronavirem, zavírání okresů, obavy s toto, co a jak bude, totiž organismus tělesně i psychicky vyčerpávají. V tuto chvíli bychom měli pomalu zvyšovat množství pohybu, správně dýchat, čistit organismus, dodávat tělu více tekutin a vitaminů a snažit se dostat do celkové duševní pohody, i když musíme mít na paměti ochranu našeho zdraví z hlediska pandemie. Elena všem v této složité době doporučuje denně používat Paradoxní dechovou gymnastiku, Taoskou omlazující masáž s ozdravnými zvuky a  speciální komplex Dynamickou gymnastiku. Vše najdete na našich DVD.
    S prvními jarními paprsky se cítíme plní energie, ale bez potřebné fyzické kondice. Snadno se vyčerpáme a únava nás rychle přemůže.  Proto je potřeba začít pozvolně a s rozmyslem. Rozhodně je důležité vůbec začít.
  • Podrobné informace o kurzech najdete v rubrice „Kurzy“, když kliknete na příslušný vámi zvolený název kurzu a dále v rubrice „Aktuality“, kde píšeme aktuální informace.

 

Pro nejbližší jarní kurzy a taky léto …(pokud situace dovolí)

 

  • Pokud přemýšlíte o některém z pozdějších dubnových víkendových kurzů v Českých Budějovicích nebo Brně a hlavně ze dvou pobytových kurzů  “ Jak si zachovat zdravé oči a pohyblivost těla“ ve Švagrově  nebo „Zlaté recepty Čchi-kungu jak zlepšit přirozeným způsobem zrak“ v Maxově, které se mají konat na přelomu dubna a v květnu a jste již na některý přihlášeni nebo se chcete přihlásit, tak přihlásit se na jakýkoliv kurz můžete, ale zálohy neposílejte ani jinak neplaťte. Počkejte prosím, buď na vyzvání k úhradě, nebo dle situace, celou částku za kurz uhradíte až na Vámi zvoleném kurzu. Situaci sledujeme a jsme ve spojení s vedením s místy, kde se kurzy mají konat. Pokud z důvodů rozhodnutí krizového štábu ČR, nepřítomnosti nebo karantény lektorky Eleny Tomiliny v ČR, dále z důvodu malé obsazenosti či nebezpečnosti místa konání kurzu týden a více před kurzem kurz/y zrušíme, budeme včas o této skutečnosti  informovat.
  • Dále se můžete předběžně hlásit na letní kurzy konané v červenci a v srpnu (snad již budou povoleny)  v červenci v Severních Čechách v Maxově, na Moravě v horské chatě Solitér v Karlově pod Pradědem a v srpnu pak na pobytové dva kurzy v Koutech nad Desnou a blízko Malé Štáhle v penzionu „Mlýn u Kročilů“ na v Jižních Čechách speciální kurz v Soběšicích, děkujeme!  Opět píši, že přihlásit se na jakýkoliv kurz můžete, ale zálohy neposílejte ani jinak neplaťte. Počkejte prosím buď na vyzvání, nebo dle situace celou částku za kurz uhradíte až na Vámi zvoleném kurzu.
  • POZOR, letní kurz v Maxově se blíží  k plné obsazenosti, tak nenechávejte rozhodnutí na poslední chvíli.

 

Krásné jaro přeje www.skolazdravi.eu

 

 

 

 

pictures: free a pixabay.com