Krásný a hlavně slavnostní páteční den a víkend, milí přátelé. Možná někteří z vás zaznamenali, že právě dnes v oblasti východní a jihovýchodní Asie odstartoval nový rok. Datum začátku čínského nového roku je pohyblivé, odvíjí se od lunárního kalendáře a to mezi 21. lednem a 20. únorem a letos připadl na nejvýznamnější den z tradičních čínských svátků právě 12. únor. Dle čínského zvěrokruhu, pohybujícího se v 12letém cyklu, převzal vládu po kovové Kryse až do 31. ledna 2022 – kovový Buvol, který je zároveň druhým znamením nového 12letého cyklu. Buvola vystřídá Tygr.  Zároveň je tu však důležitý i jeden z pěti prvků – země, voda, oheň, dřevo a kov – který je vždy se znamením zvěrokruhu spojen. Letos se tedy vlády ujímá kovový Buvol a v novém roce vládnoucím prvkem bude letos opět prvek Kovu znamenající koncentrovanou energii, vůli, systém a pořádek. Bílá barva Kovu symbolizuje mír, čistotu, ctnost a spravedlnost.

Buvol je symbolem tvrdé práce, racionálního přístupu a odhodlání. Pro Číňany byl vždy buvol symbolem jara a zemědělství, býval také oceňován pro svoji vytrvalost a sílu. Podle legendy buvol dovolil chytré kryse, aby mu seděla na hlavě, když zvířata závodila o své pořadí. Krátce předtím, než buvol proběhl cílem, ale krysa seskočila dolů a hlásila se o vítězství.

Podle astrologů by měl rok kovového Buvola být náročný, ale měl by být lepší než rok 2020, kdy celý svět zasáhla pandemie koronaviru. Buvol přináší prvek stability, což je něco, po čem zoufale toužíme. Situace ve společnosti by se měla zlepšit a lidé by se měli postupně začít s pandemií a jejími následky srovnávat. Buvol je pevným a nesmlouvavým vládcem, pod jehož taktovkou nás mnoho relaxu a odpočinku nečeká. Rok bude přát zejména lidem, kteří jsou na sobě ochotni pracovat, umí se spolehnout sami na sebe a jsou vytrvalí. V zaměstnání přijdou nové výzvy, mohlo by se začít dařit i finančně. Lidé by se měli zaměřit na posilování svých přátelství a rozvíjet své dlouhodobé vztahy.

Další významnou Buvolí vlastností je konzervativnost – tedy tento rok nebude příliš vhodný k novým začátkům, cestování či k objevům, ale k tomu, abyste se soustředili na to, co už máte, vylepšili to a prohloubili. Zvlášť důležité a potřebné bude také pečovat o své psychické i fyzické zdraví. Energie letošního roku tedy podpoří každého, kdo bude chtít pečovat o své zdraví a usilovat o harmonizaci svého osobního života.

Prvek kovu je minimalistický, velmi čistý a úsporný a vybízí k tomu, abyste právě tímto směrem navedli i svůj život. Zbavte se zbytečné zátěže, nebojte se vyhazovat – věci, ale i staré křivdy a vzpomínky nebo lidi, kteří vás spíše vysávají a unavují, než aby vám něco dávali. Nechte si v životě jen to, co vám přináší radost. Díky tomu si uklidíte také v hlavě, projasníte myšlenky a zbavíte se nánosu starostí, obav a melancholie. Elena Tomilina je a bude naším poradcem a pomocníkem na cestě života a když pochopíme, že se jedná o člověka na svém místě, pak k ní ještě více přilneme a naučíme se od ní více než kdy jindy, mít se rádi, pochopit se, starat se o sebe, organismus, o své zdraví, cítit se lépe a lépe, plní energie a pohody po celý rok.

 

Krásně mrazivý a zasněžený únor. Za tým Školy zdraví, Leoš Lacina

 

 

 

picture: www.pixabay.com, free. pngfuel.com, HiClipart.com, zdroj textu: https://www.lidovky.cz/relax/zajimavosti/prichazi-doba-buvola-podle-cinskeho-horoskopu-bude-rok-prat-pracovitym-a-vytrva. https://www.prozeny.cz/clanek/lunarni-novy-rok-privitejte-kovoveho-buvola.source=search.seznam.cz