Krásné březnové dny Vám všem, milí přátelé i Vám, co jste právě navštívili naše stránky.

 

Dnes svátek slaví Josefové a zítra začíná „astronomické jaro“.

 

  • Nacházíme se za polovinou března a jsme v očekávání lepších časů. Nevíme, jak dlouho bude trvat válečná situace na Ukrajině, přesto věříme, že plánované kurzy na jaře s velkou pravděpodobností uskutečníme.  Očekáváme přílet Eleny Tomiliny, která má letenku na 21. 3. 2022 a dosedne kolem 9h v Praze. Ihned budeme všechny informovat hromadným mailem, abyste si byli jisti, že se můžete ještě přihlásit na jarní kurzy. Děkujeme za pochopení.

 

  • Dnes svátek slaví Josefové.  Prastaré jméno Josef bylo oblíbené před tisíci lety stejně jako dnes. Nabízí nespočet domácích variant, Pepa nebo Pepík, Pepíček, také Pepan, Pepin, Pepino, Pepča, dále Jožka, Jožan, Jožánek, Jožínek, Joska, Jozífek aj. Dále jméno má starobylý původ a velmi zajímavý výklad. Užívá se v různých mutacích po celém světě.  Vše nejlepší k svátku.

 

  • Zítra 20. 3. 2022, v 16:33 hod. dosáhneme jarní rovnodennosti.  Jarní rovnodennost zahajuje astronomické jaro. Den, který je o rovnodennosti stejně dlouhý jako noc, se od této chvíle začíná prodlužovat. To se děje až do letního slunovratu (letos nastane 21. června v 11:13 hodin), kdy bude den dvakrát tak delší než noc. 

 

  • Jak se právě cítíte? Co jarní únava? Ještě jste nenastartovali organismus?  Poslední události, obavy s toto, co a jak bude, totiž organismus tělesně i psychicky vyčerpávají. V tuto chvíli bychom měli pomalu zvyšovat množství pohybu, správně dýchat, čistit organismus, dodávat tělu více tekutin a vitaminů a snažit se dostat do celkové duševní pohody,  S prvními jarními paprsky se cítíme plní energie, ale bez potřebné fyzické kondice. Snadno se vyčerpáme a únava nás rychle přemůže.  Proto je potřeba začít pozvolně a s rozmyslem. Rozhodně je důležité vůbec začít.

 

Pro nejbližší jarní kurzy a taky léto …(začínáme 26. 3. v Hodoníně )

 

Důležité, prosíme, čtěte !

 

  • Pokud nenastanou nějaká mimořádná opatření, naplánované víkendové kurzy v Hodoníně, Plzní, Blatné, v Českých Budějovicích a pobytový kurz ve Střelských Hošticích se rozhodně konat budou od 26. března do 8. května. Kurzy Elena Tomilina obohatí o nové poznatky, techniky a cvičení, vhodné právě pro toto období. Zvažujeme zrušené kurzy v Praze a Bruntále, o které byl z vaší strany velký zájem, nahradit tyto kurzy v jiných termínech. Včas vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení. Prohlédněte si nabídku.

 

  • Na našich jarních kurzech si vyzkoušíme Čchi-kungové komplexy cvičení, které obnovují a zvyšují cirkulaci energie, aktivují krevní oběh, způsobují spalování přebytečného vnitřního tuku nahromaděného na fasciích (obalech), vyrovnávají záda, posilují svaly, protáhnou šlachy a vazy, omladí celé tělo /organizmus/. Dále si ukážeme jak podpořit a zregenerovat játra, aby byly k dispozici pro jaro, eliminovat energetické bloky, čistit organismus, být sám sobě masérem. Všechna cvičení jsou dohromady příjemná a jednoduchá. 
  • Na pobytovém kurzu v dubnu budeme pokračovat a každý den k jednoduchým a účinným komplexům na zlepšení hybnosti páteře a kloubů budeme používat praktiky, jak si zlepšit přirozenou cestou zrak. Velmi často je příčinou zhoršení zraku problém s játry nebo s krční páteří. Jedno staré rčení říká: „játra se otevírají do očí. Pokud chcete posílit zrak, posilněte játra a uvolněte krční páteř. Když jsou játra zdravá a plná, oči dostávají hydrataci a výživu…
  • Pokud přemýšlíte o některém z jarních kurzů na přirozené zlepšení zraku ve Střelských Hošticích, dále o letních kurzech v Severních Čechách v Maxově a na Moravě v penzion Mlýn u Kročilů …. , přihlaste se prosím, co nejdříve, děkujeme! Jen tak budete mít zajištěné místo a nejlevnější garantovanou cenu.
  • Podrobné informace o kurzech najdete na www.skolazdravi.eu v rubrice „Kurzy“, když kliknete na příslušný vámi zvolený název kurzu. Úplně dole, pod popisem kurzu najdete elektronický formulář přihlášky. Nezapomeňte souhlasit s podmínkami kurzu před odesláním přihlášky, jinak se neodešle.

 

  • Přátelé, na jarní víkendové a pobytové kurzy (březen – květen) se můžete přihlašovat s následnou úhradou záloh nebo celým kurzovným dle dispozic u každého kurzu v organizační části.  Přihlašování provádějte zásadně přes formulář, který je vždy pod každým kurzem nebo masáží. Pouhý mail neakceptujeme z důvodů GDPR a pro případné storno. Zálohu/hy nebo celé kurzovné pro nadcházející víkendové a pobytový kurz konané v březnu – květnu prosíme, uhraďte včas.

 

Krásné jaro přeje www.skolazdravi.eu

 

 

 

 

pictures: free a pixabay.com