Krásné březnové dny Vám všem, milí přátelé i Vám, co jste právě navštívili naše stránky.

 

Zítra začíná „astronomické jaro“ a svátek mají Josefové.

 

Důležité, čtěte !

 

  • Nacházíme se za polovinou března a ve čtvrtek 12.3. jsme se vrátili z prvního bloku kurzů a seminářů. Čekal nás poslední kurz v ZŠ Arbesovka v Jablonci nad Nisou. Ale všechno bylo jinak. Školy byly kvůli stále se šířící virové nákaze COVID-19 vládním nařízením uzavřeny a začal až do odvolání platit po celé ČR nouzový stav. V pátek 13.3. jsme museli na letiště do Prahy, kde Elena Tomilina po velkých bojích „vyměnila“ letenku původně plánovaného letu ve středu 18.3. na sobotu 14.3. kdy opravdu odletěla, protože ČR v rámci dalšího nařízení uzavírala v neděli 15.3. státní hranice. Vzhledem k velmi nepřehledné, neurčité a složité době v boji s virem, současné karanténě a nouzovému stavu, kdy nevíme, taky jestli a jaké bude další pokračování nařízení, k tomu Elena Tomilina je v Rusku a nevíme, kdy jí do ČR zpět pustí a zda nebude mít při vstupu nařízenou karanténu, se nedá s určitostí říci ani předvídat, jestli se plánované kurzy na jaře nebo i začátkem léta vůbec uskuteční.  Zatím vyčkáme a pokud situace dovolí a bude opět bezpečno, budeme ihned přihlášené a vás všechny informovat.

 

  • Dnes svátek slaví Josefové a tzn., že zítra 20. 3., ve 4:49 dosáhneme jarní rovnodennosti. Zažili jsme již velmi teplé dny, plné velmi silného sluníčka, ale i střídání chladných teplot, jako by zima nechtěla říci poslední slovo.  A jak se cítíte Vy? Co jarní únava? Ještě jste nenastartovali organismus?  Poslední události, boj s koronavirem, obavy s toto, co a jak bude, totiž organismus tělesně i psychicky vyčerpávají. V tuto chvíli bychom měli pomalu zvyšovat množství pohybu, správně dýchat, čistit organismus, dodávat tělu více tekutin a vitaminů a snažit se dostat do celkové duševní pohody, i když musíme mít na paměti ochranu našeho zdraví z hlediska pandemie. Elena všem v této složité době doporučuje denně používat Paradoxní dechovou gymnastiku, Taovskou omlazující masáž s ozdravnými zvuky a  speciální komplex Dynamickou gymnastiku. Vše najdete na našich DVD.
    S prvními jarními paprsky jsme najednou plní energie, ale bez potřebné fyzické kondice. Snadno se vyčerpáme a únava nás rychle přemůže.  Kdo byl s námi na prvních kurzech roku 2020, určitě správný start zažil a je připraven na jarní pokračování i třeba v nouzovém stavu doma.
  • Podrobné informace o kurzech najdete v rubrice „Kurzy“, když kliknete na příslušný vámi zvolený název kurzu.

 

Pro nejbližší jarní kurzy a taky léto …

 

  • Pokud přemýšlíte o některém ze dvou víkendových v Českých Budějovicích nebo Plzni a tří pobytových kurzů  ve Střelských Hošticích, Soběšicích do hotelu „Pod Hořicí“ nebo „Zlaté recepty Čchi-kungu jak zlepšit přirozeným způsobem zrak“ v Maxově, které se mají konat v dubnu a květnu a jste na některý již přihlášeni nebo máte uhrazenou zálohu, prosíme, vyčkejte. Situaci sledujeme a jsme ve spojení s vedením s místy, kde se kurzy mají konat. Pokud z důvodů rozhodnutí krizového štábu ČR, nepřítomnosti nebo karantény lektorky Eleny Tomiliny v ČR, dále z důvodu malé obsazenosti či nebezpečnosti místa konání kurzu týden a více před kurzem kurz/y zrušíme, budeme včas o této skutečnosti  informovat a všem již přihlášeným účastníkům vrátíme 100% uhrazenou zálohu nebo nabídneme převedení zálohy na jakýkoliv kurz v daném roce dle přání účastníka.
  • Dále se můžete předběžně hlásit na letní kurzy konané v červenci a v srpnu (snad budou povoleny) v Severních Čechách v Maxově, v červenci na Moravě v horské chatě Solitér v Karlově pod Pradědem a v srpnu na speciální kurz v Soběšicích konaný v Jižních Čechách a v Koutech nad Desnou, děkujeme!  Jen tak budete mít zajištěnou nejlevnější garantovanou cenu a možný výběr.
  • POZOR, dva letní kurzy jsou plně obsazené, nenechávejte rozhodnutí na poslední chvíli.

 

Krásné jaro přeje www.skolazdravi.eu

 

 

 

 

pictorgam: www.clker.com, free a pixabay.com