Krásný, poslední, aprílový, den Vám všem, milí přátelé i Vám, co jste poprvé navštívili naše stránky. Přelom dubna a května je nesmírně bohatý na pohanské svátky. Dnes zažijeme Filipojakubskou noc aneb pálení čarodějnic, která se promění v nádherný den – den Lásky a zamilovaných.

Máte představu, co se skrývá pod pojmem Filipojakubská noc aneb pálení čarodějnic”? Jde o velmi starý a dodnes živý lidový zvyk a zvláštní svátek, tzv. večer a noc čarodějnic, která je označovaná za magickou, a je více než vhodná k provádění různých očistných, ochranných a magických rituálů. Pro tento očistný účel se zapalovaly na různých vyvýšených místech a horách ohně. Právě oheň pálený o Filipojakubské noci, představuje jakousi ochranu před vším negativním, co se nashromáždilo v temném zimním období a zároveň má dodat novou energii pro období nadcházející. Každý, kdo přeskočil přes oheň, se tak očistil, posílil tím svou plodnost a krásu a ochránil tak své tělo proti nemocem do další Filipojakubské noci. Dalším ochranným prostředkem bylo i zapalování tzv. smolných košťat, která se vyhazovala do výšky. Také se prý v tomto čase otvíraly poklady, a tudíž každý, kdo měl u sebe květ kapradí, měl šanci, že narazí na poklad viditelný jen pro něho a jen o této mystické noci. Na některých místech, zvlášť před domy svobodných děvčat, se rovněž vztyčují májky v podobně opentlené a ozdobené břízky, které symbolizují spojení nebe a země. Tento den a noc byl vlastně oslavou plodnosti a jara, jakýmsi obřadem, který měl zajistit lidem po celý rok blahobyt.

Konečně tento rok pálení očistných ohňů, hromadné oslavy a případné vzlety oháknutých dam v těch nejhezčích hábitech  na svých STK prověřěných košťatových prostředcích mohou začít a pokud k tomu máte nějaké tajné přání, není vhodnější doby, kdy se vám může splnit, než je právě o Filipojakubské noci.

 

Těšíme se s vámi na letní kurzy…

 

  • Podrobné informace o kurzech najdete v rubrice „Kurzy“, když kliknete na příslušný vámi zvolený název kurzu.
  • Na letní pobytové kurzy (červen – srpen) se co nejdříve přihlašte a hned úhraďte zálohu, abychom věděli případné obsazení a mohli tyto kurzy realizovat.  Kurz v Maxově je již plně obsazen.
  • Přihlašování provádějte zásadně přes formulář, který je vždy pod každým kurzem nebo masáží. Pouhý mail neakceptujeme z důvodů GDPR a pro případné storno. 

 


  • Myslíme na vás všechny, těšíme se opět naviděnou a přejeme hodně štěstí, pevné zdraví a plnou náruč optimismu.

 

Za tým Školy zdraví, Leoš Lacina

 

 

pictorgam: www.clker.com, free, carodejnice-na-kosteti-vector-cerna-silueta.jpg, Walpurgisnacht_lizenzfrei_1000_85.jpg, 119-Witch-Flying-By-Crescent-Moon-Silhouette-Free-Halloween-Vector-Clipart-Illustration.png, Witch-fly-silhouette-vector-set-04.jpg