Krásné, poslední, aprílové, dny Vám všem, milí přátelé i Vám, co jste poprvé navštívili naše stránky. Přelom dubna a května je nesmírně bohatý na pohanské svátky. Dnes zažijeme Filipojakubskou noc aneb pálení čarodějnic, která se promění v nádherný den – den Lásky a zamilovaných.

Máte představu, co se skrývá pod pojmem Filipojakubská noc aneb pálení čarodějnic”? Jde o velmi starý a dodnes živý lidový zvyk a zvláštní svátek, tzv. večer a noc čarodějnic, která je označovaná za magickou, a je více než vhodná k provádění různých očistných, ochranných a magických rituálů. Pro tento očistný účel se zapalovaly na různých vyvýšených místech a horách ohně. Právě oheň pálený o Filipojakubské noci, představuje jakousi ochranu před vším negativním, co se nashromáždilo v temném zimním období a zároveň má dodat novou energii pro období nadcházející. Každý, kdo přeskočil přes oheň, se tak očistil, posílil tím svou plodnost a krásu a ochránil tak své tělo proti nemocem do další Filipojakubské noci. Dalším ochranným prostředkem bylo i zapalování tzv. smolných košťat, která se vyhazovala do výšky. Také se prý v tomto čase otvíraly poklady, a tudíž každý, kdo měl u sebe květ kapradí, měl šanci, že narazí na poklad viditelný jen pro něho a jen o této mystické noci. Na některých místech, zvlášť před domy svobodných děvčat, se rovněž vztyčují májky v podobně opentlené a ozdobené břízky, které symbolizují spojení nebe a země. Tento den a noc byl vlastně oslavou plodnosti a jara, jakýmsi obřadem, který měl zajistit lidem po celý rok blahobyt.

Tak dámy, ohákněte se dnes do nejhezčích hábitů, nastartujte svá košťata a pomalu vzlétněte… Slet čarodějnic dnes začíná. A pokud máte nějaké tajné přání, není vhodnější doby, kdy se vám může splnit, než je právě o Filipojakubské noci.

 

Co připravujeme…

 

  • Aby toho nebylo málo, můžete tyto svátky oslavit tím, že uděláte něco pro sebe a v Českých Budějovicích přijedete na již několikrát avízovaný speciální, více tematický kurz s velmi poetickým názvem „Poezie v pohybu a protahování v meditaci“ na který Vás srdečně zveme. Nemusíte vyplňovat přihlášku, stačí zavolat paní Mikátové, tel. 774 096 026, že přijedete a kurzovné uhradíte celé až v místě konání kurzu.
  • Posledním tipem, jak strávit jaro ve správné partě a přitom udělat něco pro sebe je přihlášení se do magického místa Maxova na již několikrát avízovaný speciální jarní kurz s názvem «Zlaté recepty Čchi-kungu jak řirozeným způsobem zlepšit zrak ».

 

 

Za tým Školy zdraví, Leoš Lacina

 

 

pictorgam: www.clker.com, free, carodejnice-na-kosteti-vector-cerna-silueta.jpg, Walpurgisnacht_lizenzfrei_1000_85.jpg, 119-Witch-Flying-By-Crescent-Moon-Silhouette-Free-Halloween-Vector-Clipart-Illustration.png.