Krásné, poslední, aprílové, dny Vám všem, milí přátelé i Vám, co jste poprvé navštívili naše stránky. Přelom dubna a května je nesmírně bohatý na pohanské svátky. Dnes zažijeme Filipojakubskou noc aneb pálení čarodějnic, která se promění v nádherný den – den Lásky a zamilovaných.

Máte představu, co se skrývá pod pojmem Filipojakubská noc aneb pálení čarodějnic”? Jde o velmi starý a dodnes živý lidový zvyk a zvláštní svátek, tzv. večer a noc čarodějnic, která je označovaná za magickou, a je více než vhodná k provádění různých očistných, ochranných a magických rituálů. Pro tento očistný účel se zapalovaly na různých vyvýšených místech a horách ohně. Právě oheň pálený o Filipojakubské noci, představuje jakousi ochranu před vším negativním, co se nashromáždilo v temném zimním období a zároveň má dodat novou energii pro období nadcházející. Každý, kdo přeskočil přes oheň, se tak očistil, posílil tím svou plodnost a krásu a ochránil tak své tělo proti nemocem do další Filipojakubské noci. Dalším ochranným prostředkem bylo i zapalování tzv. smolných košťat, která se vyhazovala do výšky. Také se prý v tomto čase otvíraly poklady, a tudíž každý, kdo měl u sebe květ kapradí, měl šanci, že narazí na poklad viditelný jen pro něho a jen o této mystické noci. Na některých místech, zvlášť před domy svobodných děvčat, se rovněž vztyčují májky v podobně opentlené a ozdobené břízky, které symbolizují spojení nebe a země. Tento den a noc byl vlastně oslavou plodnosti a jara, jakýmsi obřadem, který měl zajistit lidem po celý rok blahobyt. Tento rok nouzovým stavem a vládním nařízením pálení očistných ohňů, hromadné oslavy a případné vzlety oháknutých dam v těch nejhezčích hábitech na svých STK prověřěných košťatových prostředcích budeme muset oželet. Tak snad příští rok. Ale pokud máte přeci jen nějaké tajné přání, není vhodnější doby, kdy se vám může splnit, než je právě o Filipojakubské noci.

 

Zatím čekáme, snad vyjdou letní kurzy…

 

  • Z důvodu mimořádných opatření, ochrany zdraví a prevence šíření nákazy koronavirem jsme byli nuceni zrušit všechny kurzy a masáže konané od 18.4.2020 do 16.5.2020. Stále trvá zákaz pořádání hromadných akcí, hranice jsou uzavřeny, doprava mezi státy nefunguje, Elena Tomilina je v Rusku a majitelé míst, kde by se měly kurzy konat, mají zákaz provozu. Nadále sledujeme vývoj situace a vydávaná preventivní opatření a o povolených kurzech a masážích budeme informovat na našich stránkách v rubrice  “Aktuality” a u jednotlivých kurzů a masáží v rubrice “Kurzy”.

    Pokud jste přihlášeni na některý ze zrušených pobytových či víkendových kurzů a máte uhrazenou zálohu, tak se ničeho, prosím, neobávejte, o zálohu/y nepřijdete. Nabízíme převedení zálohy/h na jakýkoliv kurz/y v daném roce (v tomto případě mimořádné situace převedeme i na kurzy v roce 2021) dle přání účastníka nebo vrátíme 100% uhrazenou zálohu na účastníkem sdělený nebo napsaný účet pomocí mailu”. Děkujeme za pochopení.

    Myslíme na vás všechny, těšíme se opět naviděnou a přejeme hodně štěstí, pevné zdraví a plnou náruč optimismu.

 

Za tým Školy zdraví, Leoš Lacina

 

 

pictorgam: www.clker.com, free, carodejnice-na-kosteti-vector-cerna-silueta.jpg, Walpurgisnacht_lizenzfrei_1000_85.jpg, 119-Witch-Flying-By-Crescent-Moon-Silhouette-Free-Halloween-Vector-Clipart-Illustration.png, Witch-fly-silhouette-vector-set-04.jpg