Krásný, poslední, aprílový, den Vám všem, milí přátelé i Vám, co jste poprvé navštívili naše stránky. Přelom dubna a května je nesmírně bohatý na pohanské svátky. Dnes zažijeme Filipojakubskou noc aneb pálení čarodějnic, která se promění v nádherný den – den Lásky a zamilovaných.

Máte představu, co se skrývá pod pojmem Filipojakubská noc aneb pálení čarodějnic”? Jde o velmi starý a dodnes živý lidový zvyk a zvláštní svátek, tzv. večer a noc čarodějnic, která je označovaná za magickou, a je více než vhodná k provádění různých očistných, ochranných a magických rituálů. Pro tento očistný účel se zapalovaly na různých vyvýšených místech a horách ohně. Právě oheň pálený o Filipojakubské noci, představuje jakousi ochranu před vším negativním, co se nashromáždilo v temném zimním období a zároveň má dodat novou energii pro období nadcházející. Každý, kdo přeskočil přes oheň, se tak očistil, posílil tím svou plodnost a krásu a ochránil tak své tělo proti nemocem do další Filipojakubské noci. Dalším ochranným prostředkem bylo i zapalování tzv. smolných košťat, která se vyhazovala do výšky. Také se prý v tomto čase otvíraly poklady, a tudíž každý, kdo měl u sebe květ kapradí, měl šanci, že narazí na poklad viditelný jen pro něho a jen o této mystické noci. Na některých místech, zvlášť před domy svobodných děvčat, se rovněž vztyčují májky v podobně opentlené a ozdobené břízky, které symbolizují spojení nebe a země. Tento den a noc byl vlastně oslavou plodnosti a jara, jakýmsi obřadem, který měl zajistit lidem po celý rok blahobyt.

I tento rok vládními opatřeními pálení očistných ohňů, hromadné oslavy a případné vzlety oháknutých dam v těch nejhezčích hábitech na svých STK prověřěných košťatových prostředcích budeme muset oželet. Tak snad příští rok. Ale pokud máte přeci jen nějaké tajné přání, není vhodnější doby, kdy se vám může splnit, než je právě o Filipojakubské noci.

 

Zatím čekáme, vyjdou nám květnové nebo až letní kurzy…

 

  •  Bohužel ještě z důvodů mimořádných opatření vlády a ochrany zdraví nás všech, jsme nuceni oficiálně zrušit blok dvou pobytových kurzů začínajících od 26. 4. 2021 ve Švagrově a končící  8. 5. 2021 v Maxově. Stále trvá zákaz pořádání hromadných akcí, majitelé míst, kde by se měly kurzy konat, mají zákaz provozu. 
  • Nadále sledujeme vývoj situace a vydávaná preventivní opatření a o povolených kurzech a masážích budeme informovat na našich stránkách v rubrice  “Aktuality” a u jednotlivých kurzů a masáží v rubrice “Kurzy”. Podrobné informace o kurzech najdete v rubrice „Kurzy“, když kliknete na příslušný vámi zvolený název kurzu.
  • Na jarní i letní pobytové kurzy (květen – srpen) se můžete přihlašovat bez úhrad záloh nebo celých kurzovných předem, abychom věděli případné obsazení a mohli tyto kurzy v případě rozvolnění realizovat.  Toto rozhodnutí platí do výzvy o uhrazení.
  • Přihlašování provádějte zásadně přes formulář, který je vždy pod každým kurzem nebo masáží. Pouhý mail neakceptujeme z důvodů GDPR a pro případné storno. 

 


  • Myslíme na vás všechny, těšíme se opět naviděnou a přejeme hodně štěstí, pevné zdraví a plnou náruč optimismu.

 

Za tým Školy zdraví, Leoš Lacina

 

 

pictorgam: www.clker.com, free, carodejnice-na-kosteti-vector-cerna-silueta.jpg, Walpurgisnacht_lizenzfrei_1000_85.jpg, 119-Witch-Flying-By-Crescent-Moon-Silhouette-Free-Halloween-Vector-Clipart-Illustration.png, Witch-fly-silhouette-vector-set-04.jpg