Krásné březnové dny Vám všem, milí přátelé a vám všem, co jste právě navštívili naše stránky.

 

Dnes svátek všech Josefů a zítra začíná rovnodenností jaro.

 

 • V pondělí 6.3. přiletěla naše lektorka Elena Tomilina a zahájila 11.3. blok jarních kurzů, poprvé v Písku a nyní 19.3. máme za sebou další víkendový kurz v Bruntále. Elena si pro letošní jaro připravila nejen řadu nových informací na regeneraci organismu po zimě, ale i nová cvičení, která hned použila na prvních dvou víkendových kurzech. Účastníci obou kurzů byli doslova nadšeni.  Také máme připravené nové DVD č.19 – Izometrická gymnastika kolenního kloubu a automasáž nohou, které představíme na všech jarních kurzech a bude v prodeji zprvu jen tam. Pokud jste čekali na zprávu, jestli přiletí Elena Tomilina do ČR, jestli se jarní kurzy, tak důležité pro naše zdraví, uskuteční, abyste se mohli přihlásit, tak nyní je ten správný čas. Na všech dalších jarních kurzech jsou ještě volná místa.

 

 • Dnes svátek všech Josefů.  Prastaré jméno Josef bylo oblíbené před tisíci lety stejně jako dnes. Nabízí nespočet domácích variant, Pepa nebo Pepík, Pepíček, také Pepan, Pepin, Pepino, Pepča, dále Jožka, Jožan, Jožánek, Jožínek, Joska, Jozífek aj. Dále jméno má starobylý původ a velmi zajímavý výklad. Užívá se v různých mutacích po celém světě.  Vše nejlepší k svátku.

 

 • Zítra 20. 3. 2023, v 22:25 hod. dosáhneme jarní rovnodennosti.  Jarní rovnodennost zahajuje astronomické jaro. Den, který je o rovnodennosti stejně dlouhý jako noc, se od této chvíle začíná prodlužovat. To se děje až do letního slunovratu (letos nastane 21. června v 16:58 hodin), kdy bude den dvakrát tak delší než noc. 

 

 • Jak se právě cítíte? Co jarní únava? Ještě jste nenastartovali organismus?  Poslední události, obavy s toho, co a jak bude, totiž organismus tělesně i psychicky vyčerpávají. V tuto chvíli bychom měli pomalu zvyšovat množství pohybu, správně dýchat, čistit organismus, dodávat tělu více tekutin a vitaminů a snažit se dostat do celkové duševní pohody,  S prvními jarními paprsky se cítíme plní energie, ale bez potřebné fyzické kondice. Snadno se vyčerpáme a únava nás rychle přemůže.  Proto je potřeba začít pozvolně a s rozmyslem. Rozhodně je důležité vůbec začít.

 

Upřímně se těšíme se na setkání s Vámi a věříme, že si z naší jarní nabídky vyberete to pravé pro Vás.

Těšíme se na Vás.

 

Pro nejbližší jarní kurzy a taky léto …

                                    (pokračujeme 23. 3. v Hodoníně )

 

 • Připravené víkendové kurzy v Hodoníně, Plzní, Blatné, masáže v Českých Budějovicích a pobytový kurz ve Střelských Hošticích se rozhodně konat budou od 23. března do 27. dubna. Kurzy Elena Tomilina obohatí o nové poznatky, techniky a cvičení, vhodné právě pro toto období. Prohlédněte si nabídku.
 • (Po kliknutí na letáček – se zvětší. Kliknutím na šipku u prohlížeče vlevo se vrátíte zpět).

 

 • Na našich jarních kurzech si vyzkoušíme Čchi-kungové komplexy cvičení, které obnovují a zvyšují cirkulaci energie, aktivují krevní oběh, způsobují spalování přebytečného vnitřního tuku nahromaděného na fasciích (obalech), vyrovnávají záda, posilují svaly, protáhnou šlachy a vazy, omladí celé tělo /organizmus/. Dále si ukážeme jak podpořit a zregenerovat játra, aby byly k dispozici pro jaro, eliminovat energetické bloky, čistit organismus. Všechna cvičení jsou dohromady příjemná a jednoduchá. 
 • Na pobytovém kurzu v dubnu budeme pokračovat a každý den k jednoduchým a účinným komplexům na zlepšení hybnosti páteře a kloubů budeme používat praktiky, jak si zlepšit přirozenou cestou zrak. Velmi často je příčinou zhoršení zraku problém s játry nebo s krční páteří. Jedno staré rčení říká: „játra se otevírají do očí“. Pokud chcete posílit zrak, posilněte játra a uvolněte krční páteř. Když jsou játra zdravá a plná, oči dostávají hydrataci a výživu…
 • Pokud přemýšlíte o některém z jarních kurzů na přirozené zlepšení zraku ve Střelských Hošticích, dále o letních kurzech v Jižních Čechách ve Střelských Hošticích a na Moravě v Andělské Hoře v apartmánech Engelsberg a hotelu Anděl, v Malé Šťáhli v penzionu Mlýn u Kročilů a Dolní Moravici v apartmánech v Avalanche, přihlaste se prosím, co nejdříve, děkujeme! Jen tak budete mít zajištěné místo a nejlevnější garantovanou cenu.
 • Podrobné informace o kurzech najdete na www.skolazdravi.eu v rubrice „Kurzy“, když kliknete na příslušný vámi zvolený název kurzu. Úplně dole, pod popisem kurzu najdete elektronický formulář přihlášky. Nezapomeňte souhlasit s podmínkami kurzu před odesláním přihlášky, jinak se neodešle.

 

 • Přátelé, na jarní víkendové a pobytový a letní pobytové kurzy (březen – srpen) se můžete přihlašovat s následnou úhradou záloh nebo celým kurzovným dle dispozic u každého kurzu v organizační části.  Přihlašování provádějte zásadně přes formulář, který je vždy pod každým kurzem nebo masáží. Pouhý mail neakceptujeme z důvodů GDPR a pro případné storno. Zálohu/hy nebo celé kurzovné pro nadcházející víkendové a pobytový kurz konané v březnu – srpnu prosíme, uhraďte včas.

 

Krásné jaro vám přeje www.skolazdravi.eu

 

 

 

 

pictures: free a pixabay.com