Krásné, adventní dny Vám všem, co jste navštívili naše stránky. Právě začala první (železná) adventní neděle.

 V čase adventu začínají lidé zdobit domy či byty. V každé domácnosti nesmí chybět adventní věnec, který symbolizuje přicházející Vánoce a je připomínkou narození Pána. Podle staré liturgie, vycházející ze čtyř adventních nedělí, by se každý týden měla na věnci zapálit jedna svíčka. Zapálené světlo je tak tou správnou dobou pro rozjímání. Podle staré tradice by v domácnosti měly být věnce dva. Jeden, který vítá hosty a je zavěšen na domovních dveřích a druhý, který dotváří atmosféru domova a podtrhuje nevšednost přicházejících dnů. Adventní věnce se vyrábějí těsně před 1. adventní nedělí. Mají různé tvary, barvy a doplňky.

Dále se vyrábějí svícny z nejrůznějšího jehličí, zdobí se malé stromečky, vyrábějí se ať už papírové nebo keramické betlémy a jiné ozdoby zkrášlující naše bydlení. V předvánočním čase adventu si mnohé rodiny kupují živý vánoční stromeček, kapra a pečou cukroví. Čas adventu je také pro mnohé i obdobím shonu a stresu a rázem může být po vánoční náladě.

Proto zaručeným způsobem, jak nasát tu opravdovou vánoční atmosféru a dokoupit ještě nějaké dárečky, jsou trhy a jarmarky, které mají v mnoha městech po celé republice dlouholetou tradici. Nasajte tedy plnými doušky ten předvánoční čas adventu a vyrašte za právě dnešním rozsvěcením vánočních stromů na náměstích měst,  za punčem, svařeným vínem, kornoutem pečených kaštanů, lahodnou chutí trdelníku nebo vůní vánočního pečiva.

Těšíme se v čase adventním, že se s Vámi setkáme třeba zrovna na posledním víkendovém kurzu roku v Praze,  masáži  či na 67. MinervaFestu, festivalu zdraví, osobnostního růstu, prevence a zdravého životního stylu v Praze 1 v Michnově paláci . Krásný Advent.

 

 

pictorgam: www.clker.com, free obraz –  (obrázek plus.google.com) archiv.