Krásné, adventní dny Vám všem, co jste navštívili naše stránky. Právě začala třetí (stříbrná) adventní neděle.

Máme tu v pořadí třetí (stříbrnou) adventní neděli a Vy jistě posedíte s přáteli,  v neděli zapálíte tři svíce a oddáváte se teplému nápoji po nádherné adventní procházce plné zážitků a dojmů z benefičního koncertu, z vánoční výzdoby města, z jarmarku nebo třeba z krásného pocitu štěstí, že jste někoho obdarovali.

To vše patří ke krásnému Adventu, doby přípravné, která předchází svátkům vánočním. Třetí neděle adventní latinským slovem „Gaudete“ – Radujte se a vážnou fialovou barvu pokání střídá barva bílá, symbolizující předvánoční radost.  Označení adventní neděle jako stříbrná je čistě komerční a nemá nic společného s křesťanskou tradicí. Cílem tohoto označení je pouze povzbudit komerční pojetí Vánoc a podpořit zákazníky v nakupování vánočních dárků a potravin. O těchto neděli i té další, zlaté, mají obchodníci obvykle prodlouženou otevírací dobu.

Přátelé, vy se ale zlákat nedejte a dále se oddávejte procházkám, posezením s přáteli a obdarovávání těch, kteří to potřebují. Náš www.stránkař byl na totální vyčerpání organismu odvezen 26.11. do nemocnice, je na kapačkách, nekomunikuje a jeho parťák mě vzkázal, že do 15 ledna rozhodně nebude. Tak jsem tento týden začal plnit tyto stránky a vše tedy bude zatím postaru. Doplňujeme nabídku na nový rok 2020 do rubriky s kurzy a masážemi programové informace ke kurzům a přihlášky u všech kurzů, abyste se mohli brzo oficiálně přihlašovat. Přihlašování provádějte zásadně přes formulář, který je vždy pod každým kurzem nebo masáží. Pouhý mail neakceptujeme z důvodů GDPR a případného storna. Zálohu/hy uhraďte prosím až v lednu 2020.

Děkujeme. Krásný Advent. Vaše Elena Tomilina a Škola zdraví.

 

 

 

pictorgam: www.clker.com, free obraz –  (obrázek sviček, svařák) archiv.