Krásné, adventní dny Vám všem, co jste navštívili naše stránky. Právě začala druhá (bronzová) adventní neděle.

Opět je před námi adventní neděle, v pořadí druhá (bronzová), která připadla na 8. prosince a v tomto týdnu, 4.12. na den svátku Barbory se váže oblíbená lidová tradice – řezání barborek – větviček třešně, jabloně, slivoně, magnólie, trnky, lýkovce nebo zlatého deště. Pokud barborka dívce či ženě do Vánoc vykvete, měla by se do roka vdát.

Do Štědrého dne zbývají více jak dva týdny. Tedy poměrně krátká doba na vánoční přípravy, na shánění dárků, pečení cukroví a předvánoční úklid. Advent ale není v původním smyslu dobou shonu a předvánoční nervozity. Právě naopak. Toto čtyřtýdenní období nabádá ke ztišení, klidu a rozjímání. Pro věřící je časem velkého očekávání a nadějí. Během Adventu by si tedy lidé měli dát do pořádku své svědomí ve vztahu k Bohu i k druhým lidem a šířit kolem sebe naději a radost.

 

Pracujeme na nových stránkách, ale možná využijeme současné.

Mějte s námi strpení a vychutnávejte předvánoční čas Adventu a my vynasnažíme pro Vás  vše do nabídky kurzů a masáží pro rok 2020 naplnit. Momentálně řešíme dilema, protože náš nový IT stránkař nám skončil v nemocnici a spuštění nových stránek v polovině prosince je ohroženo. Pokud se nedozvíme něco konkrétního a termín spuštění, kurzy i masáže rychle vložíme do stránek současných, abychom neblokovali přihlašování. Postupně doplníme do rubriky s kurzy a masážemi programové informace ke kurzům a přihlášky u všech jarních kurzů a kurzů, které jsou nejžádanější, abyste se mohli brzo přihlásit. Případnou/é zálohu/hy uhraďte prosím až v lednu 2020.

Děkujeme. Vaše Elena Tomilina a Škola zdraví.

 

 

 

pictorgam: www.clker.com, free obraz –  pixabay (obrázek svíček) archiv.