Krásný poslední adventní den a předvánoční čas Vám všem, milí přátelé.

Do Štědrého dne zbývají už jen 4 dny, dnes se slaví čtvrtá neděle adventní, nazývaná také zlatá. Je vyvrcholením a uzavřením celého adventu, protože hned po této neděli následuje Štědrý den. Tradice říká, že je dnes ten správný čas zapálit čtvrtou a tedy poslední svíci na adventním věnci. Čtvrtá svíčka je opět fialová, je nazývána andělskou a představuje mír a pokoj. Pro většinu lidí je pak symbolem bezpodmínečné lásky. Čtyřtýdenní adventní doba skončí se západem slunce o Štědrém večeru, který letos připadá na čtvrtek. O Štědrém večeru se pak dává doprostřed věnce pátá bílá svíčka, která se nazývá Kristova a představuje život Ježíše Krista, který má přijít na svět.

Těsně před Štědrým večerem si snad každý z nás slavnostně ozdobí velký nebo malý živý stromeček. Nesmíme zapomenout na vánoční třpytivé řetězy, dřevěné ozdoby, svíčky a pro děti sladké kolekce. Je krásné, když lidé nejsou lhostejní k tradicím, zvykům a obyčejům. I když se nenavštěvují přes celý rok a tento rok vzájemné setkávání poznamenává výskyt a „boj“ proti koronaviru, tak  na Štědrý den se jen nejbližší patrně sejdou u vánočně prostřeného stolu se zapálenými svíčkami a spolu se budou oddávat štědrovečerní večeři.

Expertní skupina MZČR bude zřejmě dnes 20. 12. 2020 jednat o tom, zda doporučí vládě přijmout ještě před Vánoci přísnější opatření proti šíření nemoci covid-19. Index rizika v současné době odpovídá nejvyššímu z pěti stupňů. Česká republika ale teprve v pátek 18. 12. přešla ze stupně 3 do stupně 4, a to ještě s významnými výjimkami.

Uvidíme, jak to všechno dopadne, přesto setkávání s dalšími lidmi zůstane i tak velmi omezené. Mnohým lidem budou chybět i nejrůznější společenské akce, které k tomuto období tradičně patří. Možná nadešel čas vrátit se k podstatě oslav Vánoc, a tedy k původním křesťanským tradicím. Radostné Vánoce.

 

 

Nabídka kurzů a masáží v roce 2021 – tabulka i čtyřstránka

Pracujeme na rubrice „Kurzy“

 

I když nevíme, co nás na začátku roku 2021 čeká, stále doplňujeme nabídku kurzů na nový rok 2021 do rubriky „Kurzy“. Mějte s námi strpení a vychutnávejte předvánoční čas adventu. Oddávejte procházkám, posezením s přáteli a obdarovávání těch, kteří to potřebují. My vynasnažíme pro Vás vše do nabídky kurzů a masáží pro rok 2021 naplnit.  Kurzy i masáže ještě tento rok vložíme do stránek současných do rubriky “Kurzy”, abychom neblokovali přihlašování. Skoro všechna cvičební místa, lokality máme potvrzeny (viz žlutá na termínech). Někteří pronajímatelé nám dluží informaci, takže v ojedinělých případech u víkendových kurzů může dojít k mírnému zdražení pro rok 2021. Trochu nás zdržuje osobní vyjednávání s novými majiteli lokalit, penzionů, tělocvičen, kam bychom rádi jezdili a vypadá to, že i kvůli současné době přes mírné zdražení jezdit budeme. Postupně doplníme do rubriky s kurzy a masážemi programové informace ke kurzům a přihlášky u všech jarních kurzů a kurzů, které jsou nejžádanější, abyste se mohli brzo přihlásit.

Přihlašování potom provádějte zásadně přes formulář, který je vždy pod každým kurzem nebo masáží. Pouhý mail neakceptujeme z důvodů GDPR a pro případné storno. Zálohu/hy uhraďte prosím až v lednu 2021.

 
Zatím, abyste mohli plánovat a rozvrhovat svůj čas roku 2021
uveřejňujeme Vám celoroční nabídku kurzů, seminářů a masáží i s cenami ve zkrácené podobě.

zde. (tisková verze)

 

„Časový rozpis kurzů a masáží na rok 2021 s krátkými popisy kurzů“,

a je již ke stažení v patičce („vše ke stažení“) našich stránek a

zde. (tisková verze)

 

Myslíme na vás, na všechny, těšíme se opět naviděnou v roce 2021a přejeme hodně štěstí, pevné zdraví

a plnou náruč optimismu.

Děkujeme. Krásný advent. Vaše Elena Tomilina a Škola zdraví.

 

 

 

 

pictures: pixabay.com, free obraz – (obrázek svíček, ilustr.obr. vánoční čas, stromek.png) archiv, zdroj text: novinky.cz