Krásný poslední adventní den a předvánoční čas Vám všem, milí přátelé.

Do Štědrého dne zbývá už jen 6 dnů, dnes se slaví čtvrtá neděle adventní, nazývaná také zlatá. Je vyvrcholením a uzavřením celého adventu, protože hned po této neděli následuje Štědrý den. Tradice říká, že je dnes ten správný čas zapálit čtvrtou a tedy poslední svíci na adventním věnci. Čtvrtá svíčka je nebo by měla být opět fialová, je nazývána andělskou a představuje svíci za lásku. Čtyřtýdenní adventní doba skončí se západem slunce o Štědrém večeru, který letos připadá na sobotu. O Štědrém večeru se pak dává doprostřed věnce pátá bílá svíčka, která se nazývá Kristova a představuje život Ježíše Krista, který má přijít na svět. Právě na Štědrý den by už adventní věnec neměl stát na stole, ale dává se stranou. 

Těsně před Štědrým večerem si snad každý z nás slavnostně ozdobí velký nebo malý živý stromeček. Nesmíme zapomenout na vánoční třpytivé řetězy, dřevěné ozdoby, svíčky a pro děti sladké kolekce. Je krásné, když lidé nejsou lhostejní k tradicím, zvykům a obyčejům. I když se nenavštěvují přes celý rok, tak na Štědrý den se jen nejbližší patrně sejdou u vánočně prostřeného stolu se zapálenými svíčkami a spolu se budou oddávat štědrovečerní večeři.  Právě v této složité a vypjaté době nadešel čas vrátit se k podstatě oslav Vánoc, a tedy k původním křesťanským tradicím. Radostné Vánoce.

 

 

Nabídka kurzů a masáží v roce 2023 – tabulka

Pracujeme na rubrice „Kurzy“

 

I když neznáme ceny pobytových kurzů roku 2023, stále doplňujeme nabídku kurzů a masáží pro nový rok 2023 do rubriky „Kurzy“. Mějte s námi strpení a vychutnávejte předvánoční čas adventu. Oddávejte procházkám, posezením s přáteli a obdarovávání těch, kteří to potřebují. My vynasnažíme pro Vás vše do nabídky kurzů a masáží pro rok 2023 naplnit.  Kurzy i masáže ještě tento rok vložíme do stránek současných do rubriky “Kurzy”, abychom neblokovali přihlašování. Skoro všechna cvičební místa, lokality máme potvrzeny (viz žlutá na termínech). Dost pronajímatelů nám dluží informaci, že u pobytových kurzů může dojít vlivem zdražení energií, potravin, logistiky i služeb určitě ke zdražení pro rok 2023. Postupně doplníme do rubriky s kurzy a masážemi programové informace ke kurzům a přihlášky u všech jarních kurzů a kurzů, které jsou nejžádanější, abyste se mohli brzo přihlásit. Ceny budeme přidávat hned, jak budou známy. Někteří z vás se již na jarní pobyt přihlásili s tím, že je zajímá dané téma a lokalita a cenu neřeší.  

Přihlašování potom provádějte zásadně přes formulář, který je vždy pod každým kurzem nebo masáží. Pouhý mail neakceptujeme z důvodů GDPR a pro případné storno. Zálohu/hy uhraďte prosím až v lednu 2023.

 
Zatím, abyste mohli plánovat a rozvrhovat svůj čas roku 2023
uveřejňujeme Vám celoroční nabídku kurzů, seminářů a masáží zatím s některými cenami ve zkrácené podobě.

 

zde. (obrazová verze jpg)             zde. (tisková verze pdf)

(Po kliknutí na zde se tabulka objeví. Kliknutím na šipku u prohlížeče vlevo se vrátíte zpět)

 

Myslíme na vás, na všechny, těšíme se opět naviděnou v roce 2023 a přejeme hodně štěstí, pevné zdraví

a plnou náruč optimismu.

Děkujeme. Krásný advent. Vaše Elena Tomilina a Škola zdraví.

 

 

 

 

pictures: pixabay.com, free obraz – (obrázek svíček, ilustr.obr. vánoční čas, stromek.png) archiv, zdroj text: novinky.cz