Krásné, adventní dny Vám všem, co jste navštívili naše stránky. Právě začala třetí (stříbrná) adventní neděle.

Máme tu v pořadí třetí, adventní neděli. O třetí adventní neděli se zapaluje růžová svíčka přátelství tzv. pastýřská, která vyjadřuje radost z toho, že postní období je téměř u konce a adventní období získává slavnostnější ráz. Pro mnohé lidi je také symbolem přátelství a díků za všechny blízké. Letošní advent je pro většinu lidi jiný. Sice vláda povolila určité rozvolnění, přesto trvá nadále stav nouze a hrozba, že se opět vrátíme do stupně čtyři a setkávání s dalšími lidmi zůstane velmi omezené. Možná nadešel čas vrátit se k podstatě oslav Vánoc. Dnešní moderní a trochu uspěchaná doba už zapomněla, co všechno je spojeno s touto slavnostní nedělí, a tak se sluší trochu připomenout staré zvyky a oprášit dávné tradice.

Třetí neděle adventní latinským slovem „Gaudete“ – Radujte se s barvou růžovou, symbolizující předvánoční radost. Tuto neděli má svátek Lucie. Označení adventní neděle jako stříbrná je čistě komerční a nemá nic společného s křesťanskou tradicí. Dnešní doba více než důkladnému úklidu nahrává běhání po obchodech a shánění dárků. To vše je spojeno s nervozitou, zda se všechno stihne. Místo pobíhání po obchodních centrech vezměte rodinu opatrně na vánoční trhy, kde budete moci nasát tu pravou adventní atmosféru, ochutnáte krajové dobroty a vánoční svařák. Zajděte si do přírody a přineste si domů větvičky, šišky a další poklady a pusťte se do tvoření vánočních dekorací. Nemusí být tak blýskavé a drahé jako z obchodu, ale budou vyrobeny s láskou a v přátelském a rodinném duchu a o to jde především.

 

Pracujeme na nabídce kurzů a masáží v roce 2021

Mějte s námi strpení a vychutnávejte předvánoční čas adventu. Oddávejte procházkám, posezením s přáteli a obdarovávání těch, kteří to potřebují. My vynasnažíme pro Vás vše do nabídky kurzů a masáží pro rok 2021 naplnit.  Kurzy i masáže ještě tento rok vložíme do stránek současných do rubriky “Kurzy”, abychom neblokovali přihlašování. Všechna cvičební místa, lokality máme potvrzeny (viz žlutá na termínech). Někteří pronajímatelé nám dluží informaci, že v ojedinělých případech u víkendových kurzů může dojít k mírnému zdražení pro rok 2021. Postupně doplníme do rubriky s kurzy a masážemi programové informace ke kurzům a přihlášky u všech jarních kurzů a kurzů, které jsou nejžádanější, abyste se mohli brzo přihlásit.

Přihlašování potom provádějte zásadně přes formulář, který je vždy pod každým kurzem nebo masáží. Pouhý mail neakceptujeme z důvodů GDPR a pro případné storno. Zálohu/hy uhraďte prosím až v lednu 2021.

 
Zatím, abyste mohli plánovat a rozvrhovat svůj čas roku 2021
uveřejňujeme Vám celoroční nabídku kurzů, seminářů a masáží i s cenami ve zkrácené podobě.

zde. (tisková verze)

 

Myslíme na vás, na všechny, těšíme se opět naviděnou v roce 2021a přejeme hodně štěstí, pevné zdraví a plnou náruč optimismu.

Děkujeme. Krásný advent. Vaše Elena Tomilina a Škola zdraví.

 

 

 

pictures: pixabay.com,  free obraz –  (obrázek sviček, svařák) archiv, zdroj text: novinky.cz