Krásné, adventní dny Vám všem, co jste navštívili naše stránky. Právě začala druhá (bronzová) adventní neděle.

Opět je před námi adventní neděle, v pořadí druhá (bronzová), která připadla na 6. prosince. Ve čtvrtek 3.12. vláda rozvolnila opatření v omezeném režimu a povolila otevření obchodů a provozování služeb a hned následující den  4.12. na den svátku Barbory se váže oblíbená lidová tradice – řezání barborek – větviček třešně, jabloně, slivoně, magnólie, trnky, lýkovce nebo zlatého deště. Pokud barborka dívce či ženě do Vánoc vykvete, měla by se do roka vdát.

Druhu svíčku zapalujeme od té první v protisměru hodinových ručiček právě dnes a je nazývána tzv. betlémskou, která reprezentuje lásku a představuje Ježíškovy jesličky. Druhá svíčka také symbolizuje přání míru, a to jak v srdci, tak ve světě.

Včera v podvečer jste si jistě ve vší počestnosti a uvědomělosti užili příchod Mikuláše, čerta a anděla. Dnes ale Mikuláš slaví svůj svátek. Sv. Mikuláš se narodil kolem roku 250 bohatým rodičům, po jejichž smrti téměř celý majetek rozdal chudým a potřebným lidem. Byl tedy velmi štědrý a dobrotivý. Poté se rozhodl putovat po světě a hlásat slovo boží, až doputoval do maloasijského města Myra, kde se navzdory prvotnímu vzpírání stal biskupem, kterým zůstal až do své smrti. Je označován za patrona dětí, námořníků a rybářů.

Do Štědrého dne zbývají více jak dva týdny (18 dní). Tedy poměrně krátká doba na vánoční přípravy, na shánění dárků, pečení cukroví a předvánoční úklid. Advent ale není v původním smyslu dobou shonu a předvánoční nervozity. Právě naopak. Toto čtyřtýdenní období nabádá ke ztišení, klidu a rozjímání. Pro věřící je časem velkého očekávání a nadějí. Během Adventu by si tedy lidé měli dát do pořádku své svědomí ve vztahu k Bohu i k druhým lidem a šířit kolem sebe naději a radost.

 

Pracujeme na nabídce kurzů a masáží v roce 2021

Mějte s námi strpení a vychutnávejte předvánoční čas Adventu a my vynasnažíme pro Vás vše do nabídky kurzů a masáží pro rok 2021 naplnit.  Kurzy i masáže ještě tento rok vložíme do stránek současných do rubriky „Kurzy“, abychom neblokovali přihlašování. Všechna cvičební místa, lokality máme potvrzeny (viz žlutá na termínech). Někteří pronajímatelé nám dluží informaci, že v ojedinělých případech u víkendových kurzů může dojít k mírnému zdražení pro rok 2021. Postupně doplníme do rubriky s kurzy a masážemi programové informace ke kurzům a přihlášky u všech jarních kurzů a kurzů, které jsou nejžádanější, abyste se mohli brzo přihlásit. Případnou/é zálohu/hy uhraďte prosím až v lednu 2021.

 
Zatím, abyste mohli plánovat a rozvrhovat svůj čas roku 2021
uveřejňujeme Vám celoroční nabídku kurzů, seminářů a masáží i s cenami ve zkrácené podobě.

zde. (obrazová verze)             zde. (tisková verze)

 

Myslíme na vás, na všechny, těšíme se opět naviděnou v roce 2021a přejeme hodně štěstí, pevné zdraví a plnou náruč optimismu.

Krásný advent.  Vaše Elena Tomilina a Škola zdraví.

 

 

 

Fota a obrázky –  pixabay, archiv.