Krásné, adventní dny Vám všem, co jste navštívili naše stránky. Právě začala druhá (bronzová) adventní neděle.

Opět tu máme adventní neděli, v pořadí druhou (bronzová), která připadla na 4. prosinec, na den svátku Barbory.  K Barboře se váže oblíbená lidová tradice – řezání barborek – větviček třešně, jabloně, slivoně, magnólie, trnky, lýkovce nebo zlatého deště. Pokud barborka dívce či ženě do Vánoc vykvete, měla by se do roka vdát.

Barbory, Barborky, všechno nejlepší k dnešnímu svátku.

Druhu svíčku zapalujeme od té první v protisměru hodinových ručiček právě dnes a je nazývána tzv. betlémskou, která reprezentuje přání míru, a to jak v srdci, tak ve světě.

V pondělí podvečer si jistě všichni užijeme všichni příchod Mikuláše, čerta a anděla. V úterý Mikuláš slaví svůj svátek. Sv. Mikuláš se narodil kolem roku 250 bohatým rodičům, po jejichž smrti téměř celý majetek rozdal chudým a potřebným lidem. Byl tedy velmi štědrý a dobrotivý. Poté se rozhodl putovat po světě a hlásat slovo boží, až doputoval do maloasijského města Myra, kde se navzdory prvotnímu vzpírání stal biskupem, kterým zůstal až do své smrti. Je označován za patrona dětí, námořníků a rybářů.

Do Štědrého dne zbývají skoro tři týdny (20 dní). Tedy poměrně krátká doba na vánoční přípravy, na shánění dárků, pečení cukroví a předvánoční úklid. Advent ale není v původním smyslu dobou shonu a předvánoční nervozity. Právě naopak. Toto čtyřtýdenní období nabádá ke ztišení, klidu a rozjímání. Pro věřící je časem velkého očekávání a nadějí. Během Adventu by si tedy lidé měli dát do pořádku své svědomí ve vztahu k Bohu i k druhým lidem a šířit kolem sebe naději a radost.

 

Pracujeme na nabídce kurzů a masáží v roce 2023

Mějte s námi strpení a vychutnávejte předvánoční čas Adventu a my se vynasnažíme pro Vás vše do nabídky kurzů a masáží pro rok 2023 naplnit.  Kurzy i masáže ještě tento rok vložíme do stránek současných do rubriky „Kurzy“, abychom neblokovali přihlašování. Všechna cvičební místa, lokality máme potvrzeny (viz žlutá na termínech). Většina pronajímatelů nám dluží informaci, jak to bude s cenou příští rok, proto zatím ceny nestanovujeme a je zcela možné, že u víkendových a hlavně pobytových kurzů může dojít vlivem nárůstu cen energií a stravy ke zdražování pro rok 2023. Postupně doplníme do rubriky s kurzy a masážemi programové informace ke kurzům a přihlášky u všech jarních kurzů a kurzů, které jsou nejžádanější, abyste se mohli brzo přihlásit. Případnou/é zálohu/hy uhraďte prosím až v lednu 2023.

 
Zatím, abyste mohli plánovat a rozvrhovat svůj čas roku 2023
uveřejňujeme Vám celoroční nabídku kurzů, seminářů a masáží i s cenami ve zkrácené podobě.

zde. (obrazová verze)             zde. (tisková verze)

 

Myslíme na vás, na všechny, těšíme se opět naviděnou v roce 2023 a přejeme hodně štěstí, pevné zdraví a plnou náruč optimismu.

Krásný advent.  Vaše Elena Tomilina a Škola zdraví.

 

 

 

Fota a obrázky –  pixabay, archiv.