Krásný poslední adventní den a předvánoční čas Vám všem, milí přátelé.

Do Štědrého dne zbývají už jen hodiny, dnes se slaví čtvrtá neděle adventní, nazývaná také zlatá. Tradice říká, že je čas zapálit čtvrtou a tedy poslední svíci na adventním věnci. Čtyřtýdenní adventní doba skončí se západem slunce o Štědrém večeru, který letos připadá na pondělí.

Těsně před Štědrým večerem si snad každý z nás slavnostně ozdobí velký nebo malý živý stromeček. Nesmíme zapomenout na vánoční třpytivé řetězy, dřevěné ozdoby, svíčky a pro děti sladké kolekce a adventní kalendáře. Je krásné, když lidé nejsou lhostejní k tradicím, zvykům a obyčejům. I když se nenavštěvují přes celý rok, tak alespoň na Štědrý den se všichni sejdou u vánočně prostřeného stolu s zapálenými svíčkami a pospolu se oddávají štědrovečerní večeři. Pro někoho to může být klišé nebo sentiment, ale pro většinu z nás jde určitě o ctění tradic, sounáležitost k rodině a jeden druhému. Každý někam patříme, každý někomu chceme udělat radost. Proto nenechávejme nikoho blízkého o Vánocích samotného, protože se nám může stát časem totéž. Tak zavolejte svým nejbližším a pozvěte je na Štědrý den ke stolu a vychutnejte společně ten krásný pocit radosti, pohody a sounáležitosti. A pokud se z toho stane opět ztracený zvyk, bude jedině dobře. Radostné Vánoce.

My stále doplňujeme nabídku na nový rok 2019 do rubriky s kurzy a masážemi programové informace ke kurzům a přihlášky u všech kurzů, abyste se mohli už nyní přihlašovat. Již toho moc k doplnění nezbývá. Pro ty, co se již přihlásili, zálohu/hy uhraďte prosím až v lednu.

Děkujeme. Krásný Advent. Vaše Elena Tomilina a Škola zdraví.

 

 

 

pictorgam: www.clker.com, free obraz –  (obrázek sviček) archiv.