Krásný poslední adventní den a předvánoční čas Vám všem, milí přátelé.

Do Štědrého dne zbývají už jen 3 dny, nyní se slaví čtvrtá neděle adventní, nazývaná také zlatá. Tradice říká, že je zítra ten správný čas zapálit čtvrtou a tedy poslední svíci na adventním věnci. Čtyřtýdenní adventní doba skončí se západem slunce o Štědrém večeru, který letos připadá na úterý.

Těsně před Štědrým večerem si snad každý z nás slavnostně ozdobí velký nebo malý živý stromeček. Nesmíme zapomenout na vánoční třpytivé řetězy, dřevěné ozdoby, svíčky a pro děti sladké kolekce a adventní kalendáře. Je krásné, když lidé nejsou lhostejní k tradicím, zvykům a obyčejům. I když se nenavštěvují přes celý rok, tak alespoň na Štědrý den se všichni sejdou u vánočně prostřeného stolu s zapálenými svíčkami a pospolu se oddávají štědrovečerní večeři. Pro někoho to může být klišé nebo sentiment, ale pro většinu z nás jde určitě o ctění tradic, sounáležitost k rodině a jeden druhému. Každý někam patříme, každý někomu chceme udělat radost. Proto nenechávejme nikoho blízkého o Vánocích samotného, protože se nám může stát časem totéž. Tak zavolejte svým nejbližším a pozvěte je na Štědrý den ke stolu a vychutnejte společně ten krásný pocit radosti, pohody a sounáležitosti. A pokud se z toho stane opět ztracený zvyk, bude jedině dobře. Radostné Vánoce.

 

 

Stále připravujeme rok 2020 – Maxov bude a k hned 2x.

My stále doplňujeme nabídku kurzů na nový rok 2020 do rubriky „Kurzy“ a  u všech kurzů programové informace a přihlášky, abyste se mohli už nyní přihlašovat. Celé jaro máme již hotové a nyní chybí už jen část léta a podzim. Trochu nás zdrželo osobní vyjednávání s novými majiteli penzionu v Maxově, kam jsme všichni rádi jezdili a vypadá to, že i přes trochu zdražení jezdit budeme. Jednání proběhla úspěšně a máme pro vás „vánoční dárek“, dva 6 denní pobyty – jarní v květnu od 10. 5. 2020 a druhý v červenci od 3. 7. 2020. Maxov dozná i nějakých úprav a novým stanovým doplňkem. Máme se na co těšit. Dnes do stránek dodáme jarní termín a již k doplnění bude zbývat už jen celý podzim a dva VIP kurzy.

             Pro ty, co se již přihlásili na nějaký kurz/y,   uhraďte prosím zálohu/hy až v lednu 2020.

Děkujeme. Krásný Advent. Vaše Elena Tomilina a Škola zdraví.

 

 

 

pictorgam: www.clker.com, free obraz –  (obrázek sviček) archiv.