Krásné březnové dny Vám všem, milí přátelé a vám všem, co jste právě navštívili naše stránky.

 

Dnes svátek všech Josefů a zítra začíná rovnodenností jaro.

 

 • V sobotu 23.3. naše lektorka Elena Tomilina zahájí blok jarních kurzů, podruhé v Písku. Elena si pro letošní jaro připravila nejen řadu nových informací na regeneraci organismu po zimě, ale i nová cvičení, která hned použila na prvních dvou víkendových kurzech. Účastníci obou kurzů byli doslova nadšeni.  Pokud jste čekali na zprávu, jestli přiletí Elena Tomilina do ČR, jestli se jarní kurzy, tak důležité pro naše zdraví, uskuteční, abyste se mohli přihlásit, tak nyní je ten správný čas. Na jarních víkendových kurzech a jednom pobytovém v Jižních Čechách jsou ještě volná místa.

 

 • Dnes slaví svátek všichni Josefové.  Prastaré jméno Josef bylo oblíbené před tisíci lety stejně jako dnes. Nabízí nespočet domácích variant, Pepa nebo Pepík, Pepíček, také Pepan, Pepin, Pepino, Pepča, dále Jožka, Jožan, Jožánek, Jožínek, Joska, Jozífek aj. Dále jméno má starobylý původ a velmi zajímavý výklad. Užívá se v různých mutacích po celém světě.  Vše nejlepší k svátku.

 

 • Zítra 20. 3. 2023, v 04:06 hod. dosáhneme jarní rovnodennosti.  Jarní rovnodennost zahajuje astronomické jaro. Den, který je o rovnodennosti stejně dlouhý jako noc, se od této chvíle začíná prodlužovat. To se děje až do letního slunovratu (letos nastane 20. června v 22:50 hodin, tedy za 93 dní), kdy bude den dvakrát tak delší než noc. 

 

 • Jak se právě cítíte? Co jarní únava? Ještě jste nenastartovali organismus?  Poslední události, obavy s toho, co a jak bude, totiž organismus tělesně i psychicky vyčerpávají. V tuto chvíli bychom měli pomalu zvyšovat množství pohybu, správně dýchat, čistit organismus, dodávat tělu více tekutin a vitaminů a snažit se dostat do celkové duševní pohody,  S prvními jarními paprsky se cítíme plní energie, ale bez potřebné fyzické kondice. Snadno se vyčerpáme a únava nás rychle přemůže.  Proto je potřeba začít pozvolně a s rozmyslem. Rozhodně je důležité vůbec začít.

 

Upřímně se těšíme se na setkání s Vámi a věříme, že si z naší jarní nabídky vyberete to pravé pro Vás.

Těšíme se na Vás.

 

Pro nejbližší jarní kurzy a taky léto …

                                    (startujeme 23. 3. v Písku)

 

 • Připravené víkendové kurzy v Bruntále, v Andělské Hoře, v Plzni a pobytový kurz ve Střelských Hošticích mají ještě volná místa. Kurzy Elena Tomilina obohatí o nové poznatky, techniky a cvičení, vhodné právě pro toto období. Prohlédněte si nabídku.
 • (Po kliknutí na letáček – se zvětší. Kliknutím na šipku u prohlížeče vlevo se vrátíte zpět).

 

 • Na našich jarních kurzech a ozdravných pobytech budeme používat různé Východní techniky a účinné komplexy cvičení, pomocí kterých můžeme ovlivnit prakticky vše: dosáhnout pružnosti mládí, zdraví, aktivity a dlouhověkosti, dobré nálady, uvolnění a sebevědomí. Máme pro vás připraveny i dva víkendy kreslení – Akvarel a Pastel bez pravidel.  
 • Programy kurzů a pobytů se skládají z různých komplexů. Každý má svůj smysl: na zlepšení pružnosti páteře a kloubů, dechová cvičení pro získání energie a zvýšení kapacity plic, post-covidové dýchání, protažení šlach a vazů, dynamické komplexy pročišťující energetické kanály a odstraňují bloky v těle, pro aktivování krevního oběhu a metabolismu, speciální cvičení na posílení svalů a aktivaci orgánů, na spalování zbytečného tuku, meditace. Díky nim se zvyšuje množství  kloubního mazu, a tím se snižuje riziko artritidy a artrózy. Nastává nejen omlazení kostní dřeně, ale i zlepšení kvality krve, upevnění životní síly, udržení vnitřního systému organizmu a zlepšení stavu zdraví jako celku. Dále si ukážeme jak podpořit a zregenerovat játra a jak přirozeným způsobem zlepšit zrak. I letos se můžete těšit na nové speciální techniky a cvičení, kreslení a masáže, důležité právě pro toto období.
 • Na pobytových kurzech v dubnu (19.4. – 25.4.) ve Střelských Hošticích a konečně po 5 letech (29.4. – 4.5) v SEV Švagrov budeme s komplexy pokračovat a navíc kromě tematického zaměření kurzu budeme více procvičovat praktiky „Jak přirozeným způsobem zlepšit zrak“. Velmi častou příčinou zhoršení zraku bývá problém s játry nebo s krční páteří. Jedno staré rčení říká: „játra se otevírají do očí“. Pokud chcete posílit zrak, posilněte játra a uvolněte krční páteř. K regeneraci jater budeme používat speciální komplex a pomůcku.
 • Pokud přemýšlíte o účasti na jarním pobytovém kurzu v Čechách, ve Střelských Hošticích, přihlaste se prosím, co nejdříve, děkujeme! Jen tak budete mít zajištěné místo a nejlevnější garantovanou cenu. 
 • Dále nabízíme letní pobytové kurzy v Severních Čechách v Maxově, v Jižních Čechách ve Střelských Hošticích a na Moravě v Andělské Hoře v hotelu Anděl. Některé se blíží k plné obsazenosti, proto se přihlaste se prosím, co nejdříve, děkujeme! Jen tak budete mít zajištěné místo a nejlevnější garantovanou cenu.
 • Podrobné informace o kurzech najdete na www.skolazdravi.eu v rubrice „Kurzy“, když kliknete na příslušný vámi zvolený název kurzu. Úplně dole, pod popisem kurzu najdete elektronický formulář přihlášky. Nezapomeňte souhlasit s podmínkami kurzu před odesláním přihlášky, jinak se neodešle.

 

 • Přátelé, na jarní víkendové a pobytový a letní pobytové kurzy (březen – červenec) se můžete přihlašovat s následnou úhradou záloh nebo celým kurzovným dle dispozic u každého kurzu v organizační části.  Přihlašování provádějte zásadně přes formulář, který je vždy pod každým kurzem nebo masáží. Pouhý mail neakceptujeme z důvodů GDPR a pro případné storno. Zálohu/hy nebo celé kurzovné pro nadcházející víkendové a pobytový kurz konané v březnu – červenci prosíme, uhraďte včas.

 

Krásné jaro vám přeje Elena a Leoš

 

 

 

 

pictures: free a pixabay.com