Krásné biologické jaro roku 2024 vám všem, milí přátelé i vám, co jste právě navštívili nově aktualizované stránky.

Oficiální začátek astronomického jara (jarní rovnodennost) tento rok vychází na 20. březen ve 04:07 hod., ale dle východního celostního přístupu k životu tzv. biologické jaro začíná ve středu 14. 2. 2024 a pokračuje nezvykle teplými únorovými dny.
 
K jaru, jako takovému, patří prvek dřevo (někdy se tento element označuje jako „strom“) a jde o silnou, rostoucí energii. V zimě převládá energie Jinová (schraňujeme a sbíráme si ji). Od poloviny února dochází ke změně toku energie zevnitř směrem na povrch těla, tedy Jangová přímo z nás začíná tryskat. V případě, že je tok energie někde zablokován, objevuje se u nás typický syndrom tzv. „Jarní únava.“

Na jaře je potřeba otevřít se slunci a všemu novému. Je to čas, udělat něco pro sebe, své tělo, duši. Znovu třeba začít. Jaro nám dává sílu zvednout hlavu a jít krůček za krůčkem vpřed. Jarní element dřeva reprezentují v našem těle játra a žlučník, ze smyslů mu náleží zrak. Barva: zelená, modravá. Chuť: kyselá. Projevy: hněv, zlost, agrese, malichernost, vytrvalost. Čas jara podle elementu Dřevo je pro naše tělo a duši od 15.2. – 14.5.

 

Začínáme v Písku od 23. března.

Na našich jarních kurzech a ozdravných pobytech budeme používat různé Východní techniky a účinné komplexy cvičení, pomocí kterých můžeme ovlivnit prakticky vše: dosáhnout pružnosti mládí, zdraví, aktivity a dlouhověkosti, dobré nálady, uvolnění a sebevědomí. Máme pro vás připraveny i dva víkendy kreslení – Akvarel a Pastel bez pravidel.

  •   Programy kurzů a pobytů se skládají z různých komplexů. Každý má svůj smysl: na zlepšení pružnosti páteře a kloubů, dechová cvičení pro získání energie a zvýšení kapacity plic, post-covidové dýchání, protažení šlach a vazů, vyrovnání zad, dynamické komplexy pročišťující energetické kanály a odstraňují bloky v těle, pro aktivování krevního oběhu a metabolismu, speciální cvičení na posílení svalů a aktivaci orgánů, na spalování zbytečného tuku, meditace. Díky nim se zvyšuje množství  kloubního mazu, a tím se snižuje riziko artritidy a artrózy. Nastává nejen omlazení kostní dřeně, ale i zlepšení kvality krve, upevnění životní síly, udržení vnitřního systému organizmu a zlepšení stavu zdraví jako celku. Dále si ukážeme jak podpořit a zregenerovat játra a jak přirozeným způsobem zlepšit zrak. I letos se můžete těšit na nové speciální techniky a cvičení, kreslení a masáže, důležité právě pro toto období.  (Pro zvětšení obrázku klikněte na něj. Kliknutím na šipku u prohlížeče vlevo se vrátíte zpět)
  • Na pobytových kurzech v dubnu (19.4. – 25.4.) ve Střelských Hošticích a konečně po 5 letech (29.4. – 4.5) v SEV Švagrov budeme s komplexy pokračovat a navíc kromě tematického zaměření kurzu budeme více procvičovat praktiky „Jak přirozeným způsobem zlepšit zrak“. Velmi častou příčinou zhoršení zraku bývá problém s játry nebo s krční páteří. Jedno staré rčení říká: „játra se otevírají do očí“. Pokud chcete posílit zrak, posilněte játra a uvolněte krční páteř. K regeneraci jater budeme používat speciální komplex a pomůcku.
  • Pokud přemýšlíte o účasti na jarních pobytových kurzech v Čechách, ve Střelských Hošticích a dále na Moravě, v SEV Švagrov, přihlaste se prosím, co nejdříve, děkujeme! Jen tak budete mít zajištěné místo a nejlevnější garantovanou cenu.

 

  • Lektorka Elena Tomilina přiletí 20.3.2024. Má již zakoupenou letenku, potvrzený let a těšíme se na vás.

 

  • Podrobné informace o kurzech najdete na www.skolazdravi.eu v rubrice „Kurzy“, když kliknete na příslušný vámi zvolený název kurzu. Úplně dole, pod popisem kurzu najdete elektronický formulář přihlášky. Nezapomeňte souhlasit s podmínkami kurzu před odesláním přihlášky, jinak se neodešle.

 

  • Přátelé, na jarní víkendové a pobytové kurzy (březen – duben) se můžete přihlašovat s následnou úhradou záloh nebo celým kurzovným dle dispozic u každého kurzu v organizační části.  Přihlašování provádějte zásadně přes formulář, který je vždy pod každým kurzem nebo masáží. Pouhý mail neakceptujeme z důvodů GDPR a pro případné storno. Zálohu/hy nebo celé kurzovné pro nadcházející víkendové a pobytové kurzy konané v březnu – květnu prosíme, uhraďte včas.

 

  • A jak si rychle pomůžete najít kurz v uvažovaném období?
    V rubrice „Kurzy“, hned klikněte na text „Nadcházející akce“. Pod ním se objeví kalendář a vy si vyberete v jakém měsíci, a klikněte v něm na přibližné datum kurzu a stránka s kurzy se objeví. Pak jen u kurzu zvolíte zobrazit více nebo kliknete na název kurzu a je to.

 

Krásně snad ještě mrazivý únor plný sluníčka.

Za tým Školy zdraví, Leoš Lacina

 

 

 

 

pictorgam:  free, pixabay.com, zdroj: Pragon.