Krásný lásky čas Vám všem, milí přátelé, přeje Škola zdraví Eleny Tomiliny. 

 

 …byl pozdní večer, první máj, večerní máj, byl lásky čas. Hrdliččin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj …“ Tento nesmrtelný verš z básně Máj Karla Hynka Máchy symbolizuje svátek zamilovaných. Dle lidového zvyku by všechny ženy a dívky měly být políbeny pod rozkvetlou třešní, aby byly po celý rok stále zdravé a plodné, krásné a přitažlivé, což je velmi prastarý zvyk, a vůbec měsíc květen, je pak spojen s časem lásky. Tento zvyk pochází od našich předků, z dob, kdy příroda byla velkým příkladem pro člověka, a člověk věřil, že svou činností zase ovlivňuje dění v přírodě. Již tradičně tak v první májový den nyní s respektem vládních nařízení zaplní zamilované dvojice třešňové aleje či jiná romantická místa, aby dostály zlidovělým obyčejům a zajistily si štěstí i lásku do dalšího roku.

Proto ani Vy nezůstávejte svým drahým polovičkám nic dlužni a v den „třešňové“ lásky se vydejte na zamilovanou procházku do probouzející se přírody! Možná na prvního máje objevíte ve svém partnerovi někoho nového a konečně doceníte všechny jeho klady. Nebo se naopak přesvědčíte o tom, že jste na místě, kam patříte, s člověkem, který patří k vám. A o to na prvního máje jde. Líbání na všechny způsoby povoleno! Nezapomeňte si vzít sebou roušku!

 

 

Letní kurzy – záleží na opatřeních v Rusku…

 

Z důvodu mimořádných opatření, ochrany zdraví a prevence šíření nákazy koronavirem jsme byli nuceni zrušit všechny jarní kurzy a masáže. Stále zatím do 11. 5. trvá zákaz pořádání hromadných akcí, hranice jsou sice otevřeny, ale s Ruskem ne, doprava mezi státy funguje hodně sporadicky, spíše jde o první pokusy a jednání. Elena Tomilina je v Rusku a majitelé hotelů a penzionů, kde by se měly letní kurzy konat, mají zatím do 25. 5. zákaz provozu.

Nadále sledujeme vývoj situace a vydávaná preventivní opatření jak v ČR tak v Rusku, kde je situace dosti napjatá a složitá. Věříme, že letní kurzy a masáže budou s určitými opatřeními a podmínkami povoleny. Hlavní problém nyní vidíme v tom, jestli bude do doby začátku letních kurzů obnoven letecký most z Ruska a Elena Tomilina bude moci po testu na koronavirus přicestovat do ČR a bez karantény začít pobytové letní kurzy.  Jak budeme vědět něco bližšího, budeme informovat na našich stránkách v rubrice  “Aktuality” a u jednotlivých kurzů a masáží v rubrice “Kurzy”.

Pokud jste přihlášeni na některý ze zrušených pobytových či víkendových kurzů a máte uhrazenou zálohu, tak se ničeho, prosím, neobávejte, o zálohu/y nepřijdete. Nabízíme převedení zálohy/h na jakýkoliv kurz/y v daném roce (v tomto případě mimořádné situace převedeme i na kurzy v roce 2021) dle přání účastníka nebo vrátíme 100% uhrazenou zálohu na účastníkem sdělený nebo napsaný účet pomocí mailu”. Děkujeme za pochopení.

Myslíme na vás všechny, těšíme se opět naviděnou a přejeme hodně štěstí, pevné zdraví a plnou náruč optimismu.

 

 

Krásný měsíc plný lásky. Za tým Školy zdraví, Leoš Lacina