Načítám Akce

« Všechny Akce

 • akce již proběhla.

Karlov p.Pradědem, Horská chata Solitér – Ozdravení kostní dřeně – prevence osteoporózy – NÁHRADA za červenec!

29. srpna | 16:00 - 3. září | 13:00


6500Kč

Téma Ozdravení kostní dřeně – prevence osteoporózy je v dnešní době natolik důležité, že se paní Elena Tomilina s Danou Meca Frankovou a provozovatelem Solitéru rozhodli zrušený kurz v červenci nahradit v jediném možném volném ternímu v horské chatě Solitér a to od 29. 8. – 3. 9. 2020. Panensky čistá příroda Hrubého Jeseníku a horský zdravý vzduch a romantické okolí umocní výsledek celého pobytu.

Kost je živou tkání, která se neustále mění  a náš život na ní závisí – v kostní dřeni se vytváří červené krvinky. Pokud jsme mladí,  naše kosti jsou pevné a pružné a kostní dřeň produkuje dostatečné množství červených krvinek. Časem a věkem se červená kostní dřeň mění na tuk a kosti začínají být křehké. Obvykle nám doporučí minerální doplňky stravy jako prevenci proti rozvoji osteoporózy. Tato nemoc souvisí s věkem – časem se z kostí vápník vyplaví. Dnes vědci dospěli k závěru, že je možné zabránit vzniku nebo rozvoji osteoporózy cvičeními, která vyvíjejí malý tlak na kost.

Tajné techniky taoistických mnichů podporují energetickou stimulaci kostní dřeně, zpomalují křehnutí kostí a jejich zpevňování a napomáhají zvyšovat tvorbu hormonů v těle.Využiváním fyzických a psychických cviků nastává nejen omlazení kostní dřeně, ale i zlepšení kvality krve a krevního oběhu, upevnění  životní síly, udržení vnitřního systému organizmu a zlepšení stavu zdraví jako celku. V průběhu fyzické práce a energetického pročisťování vznikají v těle člověka procesy proti stárnutí. Tato technika umožňuje milionům žen, ale také mužům, předcházet vzniku osteoporózy zachovat si mládí a zdraví v kostech.

Berte program jako  základ  kurzu, ke  kterému lze zařadit a kombinovat cvičební a ozdravné komplexy související s potřebami účastníků kurzu.( Komplexy budou střídavě používány dle lektorky a přizpůsobeny dle složení účastníků kurzu a prostředí, aby se dosáhlo maximálního účinku)

Na kurzu je možné zakoupit výuková a cvičební DVD k vybraným komplexům a další speciální produkty. Všechny produkty jsou na kurzu pro účastníky s kurzovní slevou (viz. rubrika “Produkty”).

Kurz vede Elena Tomilina, úspěšná lektorka východních praktik, masérka, terapeutka, chiropraktička a akademická malířka. Na základě 30-leté praxe vedení kurzů vytvořila vlastní originální vysoce účinné metody léčení a omlazení organismu. Pomocí těchto metod je možné se zbavit mnoha chronických onemocnění. Své techniky a mnoho dalších zajímavostí a rad uvede na tomto kurzu. Kurz nenahrazuje odbornou zdravotní péči.

Časový harmonogram pro tento pobyt – upřesňuje lektor kurzu:

 • 8.00 – 9.00 hod. – ranní rozcvička
 • 9.00 hod. snídaně v objektu
 • 10.00 – 13.00 hod. – dopolední program
 • 13.00 hod. – oběd
 • 14.00 – 17.00hod. – odpolední osobní volno k toulkám po krajině, sportu a relaxu
 • 17.00 – 18.00hod. – program dle lektorky
 • 18.00 hod. večeře
 • 19.00 – 21.00 hod. – večerní program.

 

ORGANIZAČNÍ

 • Kurz a vše okolo kurzu zajišťuje a informace podá:
 Dana Meca Franková, dříve Luňáková, (osobně): Dům s pečovatelskou službou, 792 01 Bruntál,
Okružní 20 nebo  na tel. +420 603 488 553, email: dana.lunakova@seznam.cz, Skype: Dana Luňáková
a Ing. Leoš Lacina, Dolní 356, 284 01 Kutná Hora, mobil: 603 258 558, e-mail : skola.zdravi@seznam.cz

 • Prosíme naše klienty a zájemce o kurz, aby v tomto případě kontaktovali Ing. Leoše Lacinu a Danu Meca Frankovou, děkujeme.
 • Určitě si přečtěte rubriku “Důležité informace”, jsou tam Všeobecné podmínky ke kurzům a nová souhrnná pravidla. Zkrácená souhrnná pravidla –  zde.
 • Cena kurzu pro zájemce je 6500,- Kč (5ti denní kurzovné,  ubytování a plné stravování (výběr ze tří jídel se snídaní formou bufetu)
 • Garantujeme prodlouženou do 26. 8. 2020 cenu pro přihlášeného účastníka na kurz 6.500,- Kč. Po tomto datu je konečná cena stanovena na 6900,- Kč
 • Začínáme v sobotu 29.8.  od 17 hod.(stravování večeří)  a končíme ve čtvrtek 3.9. ve 13.00 hod. (stravování obědem).
 • Kurz bude probíhat v horské chatě SOLITER, Karlov pod Pradědem 194, 793 36 Malá Morávka, správce Jiří Slavík.
 • Kurz  je  limitovaný  počtem  25  účastníků,  budeme  brát  zřetel  na  rychlost přihlášek a úhradu kurzovného.
 • Pokud máte o kurz zájem, vyplňte formulář  závazné přihlášky pod tímto kurzem. Pokud máte zvláštní požadavek, napište jej do poznámky přihlašovacího formuláře.
 • Do poznámky přihlášky nezapomeňte uvést: s kým chcete případně bydlet ve dvoulůžkovém či třílůžkovém pokoji, je-li možnost – jaký pokoj, jakou preferujete stravu (normální, bezmasou), jestli použijete vlastní prostředek nebo pojedete vlakem, jestli budete mít problém z dopravou nebo ne.
 • Přijde Vám po odeslání na Váš mail kontrolní mail s přihláškou. Vy pošlete kopii tohoto mailu s přihláškou, po zvolení PŘEPOSLAT, ke zpracování  na mail paní Luňákové. Ona Vás bude kontaktovat a vyřizovat další.
 • Kurzovné uhraďte pouze zálohou 2000,-Kč dle domluvy s paní Meca Frankovou na adresu: paní Dany Meca Frankové, dříve Luňákové (viz. výše), hotově nebo bankovním převodem na účet 263894093/0800,  případně složenkou typu C nejpozději do 26. 8. 2020.
 • Zálohu uhraďte ihned po poslání přihlášky. Jen tak budete řádně přihlášeni. Doplatek uhradíte před započetím kurzu v sále horské chaty SOLITER.
 • Do zprávy pro příjemce napište Jméno a příjmení a datum kurzu. Pokud platíte za jinou osobu, uveďte její jméno a příjmení. Tento vzkaz musí být krátký, čitelný.
 • Po odeslání  přihlášky a úhrady paní Meca Frankové, dříve Luňákové  jste  již  do  kurzu  zařazeni.  V  případě,  že  od  Vás neobdržíme kurzovné, budou do kurzu zařazeni přednostně další zájemci.
 • Přihláška je závazná, pokud se nemůžete z vážných důvodů zúčastnit, je třeba se včas omluvit. 
 • Při zrušení kurzu do 14. dne před započetím je storno poplatek 1000,- Kč, později záloha propadá celá. Pokud nepojedete ze zdravotních důvodů, záloha Vám bude na základě dokladu o nemoci vrácena. Nutno oznámit písemně. Storno poplatek činí 1000,-Kč. Přečtěte si rubriku Důležité informace  –  nejen o stornu.
 •  
 • Umístění: Horská chata SOLITER se nachází v největším lyžařském středisku v Jeseníkách v Malé Morávce – Karlově pod Pradědem. Je jedním z nejžádanějších hlavně zimních, ale i letních rekreačních center pro svoje zdravé ovzduší, romantické okolí, velké možnosti k výletům a s rozsáhlými lesy, protkanými stovkami nádherných stezek a výhledů do panensky čisté přírody Hrubého Jeseníku. Svým umístěním je ideálním místem pro pořádání ozdravných pobytů a kurzů.
 • Ubytování :  Je zde připraveno 80 míst ve dvou a třílůžkových vkusně zařízených a dobře vybavených pokojích s možností přistýlky, bez patrových postelí s cílem vytvořit příjemné, domácí prostředí. Hosté oceňují výhodnou polohu horské chaty, a také jim maximálně vyhovuje její vybavení i velikost. V budově A 16 pokojů má vlastní sociální zařízení, v budově B u 8 pokojů je umyvadlo a sprcha, dalších 8 pokojů je s umyvadlem ( teplá a studená voda), kompletní soc. zařízení na patře.
 • Stravování: je formou plné penze v prostorné jídelně s rozměrnou prosluněnou terasou, s výběrem normální, bezmasé, bezlepkové stravy a má charakter domácí kuchyně. Bezlepkovou stravu, pokud ji máte předepsanou, je nutno označit včas do přihlášky do poznámky a potom doložit lékařským potvrzením. Chata nabízí kvalitní stravu z čerstvých potravin.
 • Další nabídka:  K dispozici je zázemí pro výuku, různé hry, cvičení, tanec. Objekt složený ze tří budov do jednoho celku dále nabízí denní i večerní bar, televizní místnost, víceúčelovou místnost na diskotéku, sportovní a pohybové aktivity, hernu, promítání, místnost na stolní tenis, stolní fotbal, kulečník, bezdrátové připojení na internet a sušárnu oděvů a bot v případě nepříznivého počasí.  Kolem chaty se rozprostírají udržované louky a vzrostlý les. V těsné blízkosti se nachází nový moderní In-line a cyklo okruh ,kde se můžete procházet a sportovat. a přímo u chaty venkovní ohniště na opékání špekáčku, večerní posezení pod hvězdami a naslouchání přírodě.
 • Tento pobyt můžete pojmout jako rodinnou rekreaci, pokud si vezmete s sebou děti, rodiče, sourozence, partnery, kamarády…..
 • Doprava na kurz: individuální. Autem s parkováním přímo u horské chaty. Auto si můžete parkovat na parkovišti u hoské chaty – pro všechny naše účastníky zdarma. Další možnost je autobusem přímo do Malé Morávky nebo vlakem či autobusem do Bruntálu, odtud Vás paní Meca Franková dle předchozí domluvy či uvedení skutečnosti do přihlášky, odveze k horské chatě Soliter.
 • Na kurz si vezměte:  volnější, ale i teplejší sportovní oblečení (cvičení bude probíhat především v přírodě, ale i uvnitř), teplou mikinu, boty pro sport i vycházky, plavky – pokud si chcete udělat výlet do krytého bazénu v Bruntále ( www.wellnesscentrumbruntal.cz -10km,dostupnost autobusem) nebo na opalování, repelent nebo něco na obtěžující černé mušky, popřípadě Nordic hole, tenisové a ping-pongové rakety a míčky, balon.  Dále určitě přibalte karimatku nebo jinou podložku, pokud jste na ni zvyklí a blok formátu A5 a něco na psaní .Kdo máte z minulých kurzů “Taj-chi -Čchi-Kungovou tyčku”, vezměte si ji s sebou.
 • Ke cvičením budeme potřebovat nafukovací OVERBALL – gymnastický míč velikosti 25 – 26 cm. Cena od Vietnamců 52,- – 72,- Kč, zbytek prodejců od 72,- Kč – 90,-Kč. Dokonce je mají na Alza.cz a v e-shopu Lidlu. Pro tento kurz ke zcela novým cvičením budete potřebovat ještě jednu pomůcku posilovací gumu Thera-Band 1,5 metru nebo jiné značky.  Posilovací gumu použijeme ve speciálním cvičení, které zlepšujte držení těla, rovnováhu, posiluje oslabené svaly, minimalizuje tlak na klouby, zvyšuje jejich rozsah a snižuje riziko zranění. Jedná se o vysoce kvalitní produkt, který je vhodný pro všechny věkové skupiny díky možnosti volby zátěže/obtížnosti. Pro začátek si vezměte každý/á jednu posilovací gumu na cvičení, barvu zvolte jakou chcete – žlutou (nejlehčí), červenou (střední), zelenou (pokud se cítíte).

Přestože se od středy 1. července jedno z opatření – plošné nošení roušek ve všech vnitřních a venkovních prostorách v celé republice ruší,  jsou ale některé oblasti, které budou z některých opatřeních vyňaty, proto si sebou na kurz přibalte roušky, dezinfekci – na kterou jste si zvykli a nikdo Vám na ní sahat nebude a jiné věci bezpečnostního charakteru (třeba rukavice, štít…). Před započetím kurzu budeme vyžadovat od každého účastníka vyplněné čestné prohlášení o bezinfekčnosti. Paní Dana Meca Franková Vám toto prohlášení pošle v PDF, které si vytiskněte a v klidu vyplňte. Prohlášení musí byt vyplněno a datováno v den příjezdu na kurz.  Ti, co nemohou prohlášení vytisknout, vyplníte při příjezdu. My sebou vezmeme pro všechny případy bezkontaktní teploměr. Chráníme Vás, sebe i Elenku. Děkujeme.

 • kurz je veden v českém jazyce

Pokud si nebudete vědět s něčím rady, ozvěte se paní Daně Meca Frankové, ona Vám ochotně poradí. Děkujeme.

Nezapomeňte poslat přihlášku a uhradit kurzovné (jen zálohou), prodlouženo do  26. 8. 2020 na účet

a do 26. 8. 2020 hotově. Jen tak budete přihlášeni. Děkujeme.

 

 

Podrobnosti

Zahájení:
29. srpna | 16:00
Ukončení:
3. září | 13:00
Cena:
6500Kč
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, , , , , , , , , , , , , ,

Pořadatel

Škola zdraví Eleny Tomiliny
Telefon:
603 258 558
Email:
skola.zdravi@seznam.cz
Webová stránka:
www.skolazdravi.eu

Místo konání

Horská chata Solitér, Karlov pod Pradědem
Karlov pod Pradědem 194,
Malá Morávka, Moravskoslezský kraj 793 36 Česká republika
+ Google Mapa
Webová stránka:
http://chatasoliter.jeseniky.com/19446/kontakty/

Přihláška na kurz nebo na masáž:

* povinné údaje