Načítám Akce

« Všechny Akce

hotel Anděl – Andělská Hora 1 – Tajemství a účinnost východních technik ozdravení těla – červenec

16. července | 17:00 - 21. července | 13:00

9350Kč

Nový 5 denní pobytový více tematický kurz “Tajemství a účinnost východních technik ozdravení těla”  v Moravskoslezské Andělské Hoře – Jeseníkách, v apartmánech Engelsberg a hotelu Anděl od 16.  až 21. července 2024.

Dlouhověká zkušenost tradiční čínské medicíny se ztělesnila do jednoduchého a zároveň mocného ozdravného systému čchi-kung. Je to prastará čínská věda o člověku a jeho zdraví, která nás učí žit podle zákonů přírody. Její cvičení se ukazují jako jedna z nejefektivnějších.

Jin a Jang jsou dva druhy energií, které vytvářejí základ fungování existence Vesmíru. Tělo (Jang) i duch (Jin) jsou zase dvě části lidského života. Tyto jsou neoddělitelně propojeny. Proto fyzický rozvoj musí být nutně spjat s rozvojem duchovním. Vše, co děláme, děláme pro sebe a pro své zdraví s představou celého harmonického života před sebou. Poznáte, jak je možné se pomocí čchi-kungu zbavit různých onemocnění a dosáhnout vnitřní harmonie. Můžeme začít v jakémkoliv věku. Výsledky jsou nevyčíslitelné: Mladost, dlouhověkost, vnitřní síla a rozvinutá intuice … Je to cesta pro ty, kteří chtějí být zdraví jak fyzicky tak i duševně.

Zvláště užitečné je cvičení čchi-kung pro ty, kteří nemají čas ani možnost věnovat se dlouhému klasickému cvičení nebo je zkrátka jen cvičení nebaví. Při své jednoduchosti čchi-kung zvyšuje životní aktivitu bez námahy a stresu, pomáhá při práci a tvořivosti. Je to umění rozvoje energie, trénink mysli a první krok k intuitivní moudrosti a harmonii.

Součástí programu je cvičení na zvýšení pružnosti páteře a kloubů, dechová cvičení, energetická gymnastika pro zlepšení zraku, různé dynamické komplexy čchi-kungu pro zintenzivnění práce vnitřních orgánů, techniky Tai-chi – Bang (žezlo Tai-chi) na vyrovnávání energie v těle, stejně jako relaxační a meditační techniky. Díky postupnému protahování se zvyšuje množství kloubního mazu. Tím se snižuje riziko artritidy a artrózy. Zlepšuje se krevní oběh, odstraňují se bloky a krevní sraženiny v těle. Když víme jak na to, páteř bude pružná a mladá. K dosažení úspěchu potřebujeme pouze tři související věci: vůli, snahu a trpělivost. Kurz můžete použít rovněž jako rodinnou terapii. Mnohým lidem daruje čchi-kung druhý život!

Kurz vede Elena Tomilina, úspěšná lektorka východních praktik, masérka, terapeutka, chiropraktička a akademická malířka. Kurz je veden v českém jazyce. Berte program jako základ kurzu, ke kterému lze zařadit a kombinovat cvičební a ozdravné komplexy související s momentálními potřebami účastníků na kurzu (komplexy budou střídavě používány dle úvahy lektorky a přizpůsobeny složení účastníků kurzu a prostředí, aby se dosáhlo maximálního účinku). Kurz nenahrazuje odbornou zdravotní péči.

Na kurzu je možné zakoupit výuková a cvičební DVD k vybraným komplexům a další speciální produkty. Všechny produkty jsou na kurzu pro účastníky s kurzovní slevou (viz. rubrika “Produkty”).

 

ČASOVÝ ROZVRH KURZU – upřesňuje lektorka kurzu

 • 8.00 – 9.00 hod. – ranní rozcvička
 •   9.00 hod. snídaně
 • 10.00 – 13.00 hod. – dopolední program
 • 13.00 hod. – oběd
 • 14.00 – 17.00hod. – odpolední osobní volno k toulkám po krajině, sportu a relaxu
 • 17.00 – 18.00hod. – program dle lektorky
 • 18.00 hod. večeře
 • 19.00 – 21.00 hod. – večerní program.

 

ORGANIZAČNÍ

 • Kurz a vše okolo kurzu zajišťuje a informace podá: 
 Dana Meca Franková, dříve Luňáková, (osobně): Mezina 76, 792 01 Bruntál,
nebo  na tel. +420 603 488 553, email: dana.lunakova@seznam.cz, Skype: Dana Luňáková
a Ing. Leoš Lacina, Dolní 356, 284 01 Kutná Hora, mobil: 603 258 558, e-mail : skola.zdravi@seznam.cz

 • Prosíme naše klienty a zájemce o kurz, aby v tomto případě kontaktovali Danu Meca Frankovou případně Ing. Leoše Lacinu, děkujeme.
 • Určitě si přečtěte rubriku “Důležité informace”, jsou tam Všeobecné podmínky ke kurzům. Zkrácená souhrnná pravidla –  zde.
 • Cena kurzu pro zájemce je 9350,- Kč (5ti denní kurzovné, ubytování a plné stravování (výběr ze tří jídel se snídaní formou bufetu, cena zůstává z roku 2023).
 • Garantujeme  do 14. 6. 2024 cenu pro přihlášeného účastníka na kurz 9350,- Kč. Po tomto datu je konečná cena stanovena na 9900,- Kč.
 • Kurz bude probíhat v malém městečku Andělská Hora v Jeseníkách (mezi Bruntálem a Vrbnem pod Pradědem) ve dvou objektech vedle sebe  na ubytování. Apartmány Engelsberg, Andělská Hora 230 (www.apartmanyengelsberg.cz) a v hotelu Anděl, Andělská Hora 143, 793 31 Andělská Hora (https://horskyhotelandel.cz/).
 • Proč dva objekty pro ubytování? Protože bychom se buď jen do apartmánů Engelsberg nevešli (pouze 4 bezbariérové pokoje – jeden vyhrazen pro lektorku a manažera). Proto máme zamluvený i vedlejší hotel Anděl Andělská Hora,
 • Prezentace v úterý 16. 7.  od 17.00 hod. Stravování začíná večeří v úterý 16. 7. Kurz zakončíme v neděli 21. 7. ve 13.00 hod. obědem.
 • Kurzovné uhraďte pouze zálohou 3000,-Kč do týdne po potvrzení přihlášky dle domluvy s paní Meca Frankovou na adresu: paní Dany Meca Frankové, dříve Luňákové (viz. výše), bankovním převodem na účet 263894093/0800 nebo hotově, případně složenkou typu C nejpozději do 14. 6. 2024.
 • Do zprávy pro příjemce napište místo a datum kurzu. Pokud platíte za jinou osobu, uveďte její jméno a příjmení. Tento vzkaz musí být krátký, čitelný.
 • Doplatek uhradíte hotově před započetím kurzu na místě v hotovosti.
 • Kurz je limitovaný počtem 20 účastníků, budeme brát zřetel na rychlost přihlášek a úhradu kurzovného.
 • Můžete se přihlásit i po 14. 6. 2024 a pokud bude volné místo, budete do kurzu zařazeni. Je potřeba si domluvit s paní Danou Meca Frankovou způsob úhrady. 

 

 • Jak se přihlásit na kurz

 • Pokud máte o kurz v Andělské Hoře zájem, vyplňte formulář závazné přihlášky pod tímto kurzem.
 • Do poznámky přihlášky nezapomeňte uvést: s kým chcete případně bydlet ve dvoulůžkovém či třílůžkovém pokoji, je-li možnost – o jaký pokoj máte zájem, jakou objednáte stravu (normální, bezmasou), zda použijete vlastní dopravní prostředek nebo pojedete hromadnou dopravou. Pokud pojedete vlakem, pak se dopravte do Bruntálu a odtamtud autobusem směr Vrbno pod Pradědem a vystoupíte přímo před hotelem Anděl. Můžete se rovněž dohodnout s Danou Meca Frankovou a ta Vás od vlaku na hotel doveze. Máte-li nějaký zvláštní požadavek, napište jej do poznámky přihlašovacího formuláře.
 • Vyplňte formulář přihlášky pod tímto kurzem a zaškrtnete políčko s GDPR.
 • 1. Přijde Vám na Váš mail kontrolní mail s přihláškou a zároveň přijde přihláška ke zpracování paní Daně Meca Frankové. Ta Vás bude kontaktovat a vyřizovat další organizační záležitosti dle Vašich požadavků.
 • 2. Po odeslání přihlášky a úhrady zálohy jste  již  do  kurzu  zařazeni.  Pokud neuhradíte zálohu do stanoveného data úhrady a neomluvíte se, budeme po vás vyžadovat poplatek na krytí nákladů 3000,-Kč.
 • 3. Přihláška je závazná, pokud se nemůžete z vážných důvodů zúčastnit, je třeba se včas omluvit. Při zrušení kurzu do 14. dne před započetím je storno poplatek 2500,- Kč, později Kurzovné propadá celé. Pokud se nezúčastníte ze zdravotních důvodů, kurzovné Vám bude na základě dokladu o nemoci částečně vráceno. V tomto případě storno poplatek činí 1000,-Kč. Nutno oznámit předem písemně.  Přečtěte si rubriku Důležité informace  –  nejen o stornu.

 

 • Ubytování, stravování a doprava

 • Umístění: Apartmány Engelsberg. Ubytování v nově vybudovaných apartmánech v Jeseníkách se nachází v malém městečku Andělská Hora na soukromém pozemku provozovatele, v podhůří Jeseníků.
  Ubytování :  Apartmány Engelsberg má pro své hosty nachystané 4 apartmány. 3x 4 lůžkový, 1x 2 lůžkový (bezbariérový). 1 apartmán 2-lůžkový, 1 ložnice, 3 apartmány 4-lůžkové, 1 ložnice. Každý z těchto účelně zařízených pokojů je vybaven vlastní koupelnou se sociálním zařízením. Jsou moderní, velké, světlé, útulné a nadstandardně zařízené. Poskytnou vše potřebné ke spokojenému pobytu. V objektu je společná kuchyňka. Apartmány nabízí pokoje: s ubytováním i pro domácí mazlíčky.
 • (Po kliknutí na obrázek – se zvětší. Kliknutím na šipku u prohlížeče vlevo se vrátíte zpět).
 • Stravování: je formou plné penze v prostorné restauraci s výběrem normální, bezmasé stravy s charakterem domácí kuchyně.
 • Umístění: Horský hotel Anděl. Je rodinný hotel s restaurací v Andělské Hoře, jež leží na východním okraji chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Hotel byl postaven v roce 1786 a prošel několika rekonstrukcemi.
  Ubytování : Horský hotel Anděl má pro své hosty nachystaných 12 prostorných pokojů. V nabídce jsou 2 lůžkové, 3 lůžkové a 4 lůžkové pokoje a podkrovní studio s malou kuchyňkou. Kromě příjemného ubytování na vás v Horském hotelu Anděl čeká také restaurace s výbornou kuchyní. 
 • (Po kliknutí na obrázek – se zvětší. Kliknutím na šipku u prohlížeče vlevo se vrátíte zpět).
 • Stravování: je formou plné penze v prostorné restauraci s výběrem normální, bezmasé, bezlepkové stravy a má charakter domácí kuchyně. Odebírají zde suroviny od lokálních farmářů, pěstitelů a výrobců. Rádi nám vyjdou vstříc i v případě zvláštních požadavků na stravování.

 

 • Další nabídka pro tento kurz na apartmánech a hotelu: Součástí je společenská místnost a velká terasa nad apartmány, bezbariérový přístup, parkování, zahrada, Wi-fi, TV. V okolí se nachází spousta turistických tras k využití pěšky a na kole. Nedaleko se nachází rybník s venkovní přírodní tělocvičnou, tenisový kurt hned vedle ubytování. Při nepřízni počasí možnost cvičení v tělocvičně sousedící školy. Můžete navštívit poutní kostel na Anenském vrchu, areály Karlov a Malá Morávka, Wellness centrum v Bruntále, nejvyšší horu Jeseníků Praděd, lázně Karlovu Studánku a spoustu dalších zajímavých krásných míst v blízko.
 • Doprava na kurz: individuální. Pro hosty je zdarma k dispozici parkoviště přímo před budovou Apartmánů Engelsberg, kde můžete v klidu odstavit své automobily.

 

Co si vzít sebou na kurz

 • Na kurz si vezměte: volnější, ale i teplejší sportovní oblečení, plavky (cvičení bude probíhat jak uvnitř, tak hlavně v přírodě), boty pro sport i vycházky. Přibalte karimatku nebo jinou podložku, pokud jste na ni zvyklí. Dále blok formátu A4 a něco na psaní. Ke cvičením budeme potřebovat „Tai-chi -Čchi-Kungovou tyčku“. Tyčka by měla vypadat dle obrázku. Prosíme, abyste si ji dle délky Vaší ruky vyrobili nebo nechali vyrobit. Musí být ze dřeva nejlépe se zakulacenými konci. Kdo ji máte z minulých kurzů, vezměte si ji s sebou.

 


Pokud budou nastavena dodatečná hygienická pravidla, zařídíme vše podle toho, co bude v dané chvíli před kurzem platit za pravidla a nařízení majitele Hotelu „Anděl“ a Apartmánů Engelsberg. O případných změnách budeme informovat každého účastníka kurzu mailem.

Přijeďte, prosíme, včas. Děkujeme za pochopení.  


 

Pokud si nebudete vědět s něčím rady, ozvěte se paní Daně Meca Frankové, ona Vám ochotně poradí. Děkujeme.

Nezapomeňte poslat přihlášku a uhradit kurzovné (jen zálohou),  do  14. 6. 2024 na účet

a dle domluvy s paní Meca Frankovou můžete i hotově. 

Je možné se přihlásit i po 14. 6. 2024.

Děkujeme.

Podrobnosti

Zahájení:
16. července | 17:00
Ukončení:
21. července | 13:00
Cena:
9350Kč
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, , , ,

Pořadatel

Meca Franková (Luňáková) Dana
Telefon
603 488 553
Email
dana.lunakova@seznam.cz
View Pořadatel Website

Místo konání

Andělská Hora, Hotel Anděl
Andělská Hora 143
Andělská Hora, Moravskoslezský kraj 793 31 Česká republika
+ Google Mapa
View Místo konání Website

Přihláška na kurz nebo na masáž:


  * povinné údaje