Načítám Akce

« Všechny Akce

 • akce již proběhla.

Praha – Izometrická gymnastika pro klouby a páteř, Tan Tien Čchi-kung – ZRUŠENO!

3.12.2022 | 10:00 - 4.12.2022 | 17:00

 

Paní Elena Tomilina nebude v prosinci v ČR

 

– KURZ ZRUŠEN !

 

Většina lidí intuitivně chápe, že zdraví je spojeno s určitými fyzickými aktivitami. Jak a co správně vybrat a cvičit?  Ne všechna cvičení jsou vhodné pro naše současné zdraví. Tělo a duch jsou neoddělitelně spojeny, proto je dobré začít svůj duchovní rozvoj pochopením vlastního fyzického stavu. Staré dynamických techniky nám dávají možnost dosáhnout jasnosti i čistoty rozumu, dobíjet i tělesnou i psychickou energii a udržet si své tělo v nejlepší fyzické formě. Naše současná medicína integruje a používá východní praktiky právě při různých problémech páteře a kloubů. Existuje tzv. Izometrická gymnastika – napínání svalů bez pohybu. Posiluje svaly, chrání klouby a předchází zničení chrupavky a tím rozvoji artrózy. Kromě toho efektivně odstraňuje bolest. Pro muže a ženy, kteří mají osteoporózu je tento typ cvičení vynikající. Toto cvičení vám pomůže zvýšit hustotu a tvrdost ve vašich kostech. Izometrie na rozdíl od většiny ostatních forem cvičení vlastně „učí své svaly“ aktivovat více svalových vláken pro každý pohyb efektivněji.

Dlouhověká zkušenost tradiční čínské medicíny se ztělesnila do jednoduchého a zároveň mocného ozdravného systému čchi-kung. Čchi-kung je prastará věda o člověku a jeho zdraví, která nás učí žit podle zákonů přírody. Můžeme začít v jakémkoliv věku. Jeho výsledky  jsou nevyčíslitelné: mladost, dlouhověkost, vnitřní síla a rozvinutá intuice  … Při své jednoduchosti  čchi-kung zvyšuje životní aktivitu. Je to umění rozvoje energie, trénink mysli a první krok k intuitivní moudrosti a harmonii. Tan Tchien Čchi-Kung je formou Čchi-Kungu, která pozitivně podporuje energetické body jako dolní tan-tchien, střední tan-tchien a horníí tan-tchien, přes které proudí energie Čchi. Je uměním kultivace a koncentrace energie v oblasti podbříšku – tan tchienu – hlavní energetické zásobárně těla, kterou staří taoisté nazývali „oceánem čchi“. Toto centrum je klíčem ke znovuobnovení plynulého proudění energie tělem i myslí. Pomocí speciálních dechových technik a tělesných cvičení zvětšuje sílu energie uložené v těle, a tím zvyšuje vitalitu, posiluje vnitřní orgány a podporuje uzdravující procesy. Vysvětlíme si, jak tato cvičení bezpečně a efektivně využít k čerpání energií Země a jak s jejich pomocí dosáhnout fyzické, duševní i duchovní rovnováhy. Je to cesta pro ty, kteří chtějí být zdraví, jak fyzicky tak i duchovně.

Na kurzu je možné zakoupit výuková a cvičební DVD k vybraným komplexům a další speciální produkty. Všechny produkty jsou na kurzu pro účastníky s kurzovní slevou (viz. rubrika “Produkty”).

Kurz vede Elena Tomilina, úspěšná lektorka východních praktik, masérka, terapeutka, chiropraktička a akademická malířka. Na základě 30-leté praxe vedení kurzů vytvořila vlastní originální vysoce účinné metody léčení a omlazení organismu. Pomocí těchto metod je možné se zbavit mnoha chronických onemocnění. Své techniky a mnoho dalších zajímavostí a rad uvede na tomto kurzu. Kurz nenahrazuje odbornou zdravotní péči.

ČASOVÝ ROZVRH KURZU – upřesňuje lektor kurzu

v sobotu 3. 12. 2022

 • 10.00 – 13.00 cvičební blok
 • 13.00 – 14.00 oběd, pauza,
 • 14.15 – 17.00 cvičební blok

v neděli 4. 12. 2022

 •   9.00 – 12.00 cvičební blok
 • 12.00 – 13.00 oběd, pauza,
 • 13.15 – 16.00 cvičební blok

ORGANIZAČNÍ

 • Kurz a vše okolo kurzu zajišťují a informace podají: 
       Ing. Leoš Lacina, Dolní 356, 284 01 Kutná Hora, mobil: 603 258 558, e-mail : skola.zdravi@seznam.cz

 • Prosíme naše klienty, aby při nejasnostech kontaktovali Ing. Leoše Lacinu, děkujeme.
 • Určitě si přečtěte rubriku „Důležité informace“, jsou tam Všeobecné podmínky ke kurzům a nová souhrnná pravidla. Zkrácená souhrnná pravidla –  zde.
 • kurz bude probíhat na FTVS, José Martího 269/31, 162 52 – Praha 6 – Veleslavín, tělocvična TBO 3 – 127m2.
 • Cena kurzu pro zájemce je 2200,- Kč (2 denní víkendový kurz – kurzovné a pronájem, bez ubytování a stravování)
 • Začínáme v sobotu 3.12. od 10.00 – 17.00hod. a pokračujeme v neděli 4.12. od 9.00 – 16.00 hod (dle domluvy s 1 – 1.30hod. obědovou pauzou)
 • Nutná rezervace místa přihláškou a zálohou!!!
 • Kurz  je  limitovaný  počtem  25  účastníků,  budeme  brát  zřetel  na  rychlost přihlášek a úhradu kurzovného.
 • Kurzovné uhraďte zálohou 1200,-Kč  složenkou typu C do 3. 11. 2022 na adresu : Elena Tomilina, Dolní 356, 284 01 Kutná Hora. Nezaškrtávejte, do vlastních rukou, prosím. Záloha nelze vyzvednout a vrátí se Vám zpět.
 • Můžete uhradit hotově, dle domluvy s panem Lacinou nejpozději do 3. 11. 2022 nebo na některém z předchozích kurzů v říjnu.
 • Do zprávy pro příjemce napište místo a datum kurzu. Pokud platíte za jinou osobu, uveďte její jméno a příjmení. Tento vzkaz musí být krátký, čitelný.
 • Zálohu uhraďte do týdne po poslání přihlášky. Jen tak budete řádně přihlášeni. Doplatek 1000,- Kč bude uhrazen na místě kurzu.
 • NA BANKOVNÍ ÚČET ZÁLOHA POSÍLAT NEJDE. Děkujeme za pochopení.
 • Pokud vyplníte formulář přihlášky pod tímto kurzem a zaškrtnete políčko s GDPR.
 • 1. Přijde Vám na Váš mail kontrolní mail s přihláškou a zároveň přijde přihláška ke zpracování panu Lacinovi. On Vás bude kontaktovat a vyřizovat další.
 • 2. Po odeslání  přihlášky  a  úhrady  jste  již  do  kurzu  zařazeni.  V  případě,  že  od  Vás neobdržíme zálohu do uvedeného data úhrady, budou do kurzu zařazeni přednostně další zájemci. Pokud neuhradíte zálohu do doby stanovené úhrady a neomluvíte se, budeme po vás vyžadovat poplatek na krytí nákladů 1000,-Kč.
 • 3. Přihláška je závazná, pokud se nemůžete z vážných důvodů zúčastnit, je třeba se včas omluvit.  Při zrušení kurzu bez řádné omluvy před zahájením kurzu propadá celé kurzovné. Pokud se nezúčastníte ze zdravotních důvodů, kurzovné Vám bude na základě dokladu o nemoci částečně vráceno. V tomto případě storno poplatek činí 500,-Kč. Nutno oznámit předem písemně. Přečtěte si rubriku Důležité informace  –  nejen o stornu.
 • Doprava na kurz: individuálně Trasa metra A – metrem na Veleslavín a  buď 10 min. pěšky k FTVS nebo použijte tramvaj, jede tam 20 a 26 a bus 225. Raději bus a tramvaj překontrolujte.
 • Ubytování i stravování si každý hradí sám. Ubytování pro mimopražské může být přímo v areálu FTVS (za 400,-Kč + 50,-Kč poplatek Praze) formou Hostelu na mailu  lucienovakova@ftvs.cuni.cz či  tel. 220 173 044, paní Nováková.  Bohužel došlo od 1.1. 2022 i v Hostelu je zdražení a přidal se poplatek městu Praha. Ubytování zajistíte také na odkazu https://www.ftvs.cuni.cz/FTVS-169.html –  je dobré říci, že jedete na kurz Školy zdraví Eleny Tomiliny a ve dnech …. absolvujete kurz.

 

Co si vzít s sebou na kurz

 • Na kurz si vezměte sportovní oblečení a vhodnou obuv do tělocvičny.  Pokud rádi používáte karimatku, vezměte si ji určitě s sebou. K novým cvičením budeme potřebovat „Tai-chi -Čchi-Kungovou tyčku“. Tyčka by měla vypadat (viz obrázek) tak, jak mi poslala Elena Tomilina s prosbou, abyste si ji dle délky Vaší ruky vyrobili nebo nechali vyrobit. Musí být ze dřeva nejlépe se zakulacenými konci. Kdo ji máte z minulých kurzů, vezměte si ji s sebou.  Děkujeme.
 • Na kurzu je k dispozici varná konvice. Doporučujeme přinést s sebou, pití a svačinu, kávu nebo čaj a hrnek.
 • kurz je veden v českém jazyce

Abyste se mohli zúčastnit kurzu, je potřeba: nemít příznaky covidu-19, vzít si respirátor, co kdyby byl potřeba, my ale mezi sebou budeme bez něj.

Od 9. února 2022 končí povinnost prokázat se v restauracích, službách, na kultuře i sportu potvrzením o očkování, či prodělání nemoci. Oznámil to premiér Petr Fiala (ODS). Povinné zůstávají respirátory i omezení počtu účastníků u velkých akcí. Zařídíme se podle toho, co bude v dané chvíli před kurzem platit za nařízení a pravidla na FTVS Praha.

Přijeďte, prosíme, včas. Děkujeme za pochopení. 


Pokud si nebudete vědět s něčím rady, zavolejte panu Leoši Lacinovi, on Vám ochotně poradí. Děkujeme.

Nezapomeňte poslat přihlášku a uhradit kurzovné, do 3. 11. 2022 složenkou nebo hotově na kurzech v řijnu.

Jen tak budete přihlášeni. Děkujeme. 

Podrobnosti

Zahájení:
3.12.2022 | 10:00
Ukončení:
4.12.2022 | 17:00
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, , , , , , , , , , ,

Pořadatel

Škola zdraví Eleny Tomiliny
Phone
603 258 558
Email
skola.zdravi@seznam.cz
View Pořadatel Website

Místo konání

Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy
José Martího 269/31
Praha 6 - Veleslavín, Praha 162 52 Česká republika
+ Google Mapa

Přihláška na kurz nebo na masáž:


  * povinné údaje