Načítám Akce

« Všechny Akce

 • akce již proběhla.

České Budějovice – Poezie v pohybu – protahování v meditaci

4.5.2019 | 10:00 - 5.5.2019 | 17:00


1900Kč

Proč vaše tělo potřebuje protažení. V taoistické józe /čchi-kungu/ se velmi často používají protahovací cvičení. Ty mají obrovský účinek, jak na tělo, tak na psychiku. Jejich působením na klouby a vazy se přenáší účinek na celé tělo. Vzpomeňte si, že my spontánně protahujeme naše tělo  již od narození a protahování nás provází celým životem. Všechny pohyby těla a všechny emocionální pohyby jsou protahování. Pomocí protahovacích cvičení můžeme ovlivnit prakticky vše: dosáhnout pružnosti mládí, zdraví, aktivity a dlouhověkosti, dobré nálady, uvolnění a sebevědomí.

A co třeba sport? Gymnastika a fitness posilují pouze svaly, poskytují nám sílu a dynamické protažení. Nemocnému srdci nepomohou a oslabené ledviny neošetří. Ve sportu jsou úrazy téměř normou a duševní napětí samozřejmostí. Cílem sportu jsou vítězství a medaile a cílem fitnessu je formování postavy.

A jak je to v čchi-kungu? Dlouhověká zkušenost tradiční čínské medicíny se ztělesnila do jednoduchého a zároveň mocného ozdravného systému čchi-kung. Cílem jakéhokoliv cvičení čchi-kungu je zdraví jak fyzické tak psychické. Zde není místo k soupeření. Nejde o žádný spěch. Vše, co děláme, děláme pro sebe a pro své zdraví s představou  celého života před sebou. Můžeme začít v jakémkoliv věku. Její výsledky  jsou nevyčíslitelné: mladost, dlouhověkost, vnitřní síla a rozvinutá intuice  … Zvláště užitečné  je cvičení čchi-kung pro ty, kteří nemají čas i možnost věnovat se dlouhému klasickému cvičení. Při své jednoduchosti  čchi-kung zvyšuje životní aktivitu, pomáhá při práci a tvořivosti. Je to umění rozvoje energie, trénink mysli a první krok k intuitivní moudrosti a harmonii.

Díky postupnému protahování se zvyšuje množství  kloubního mazu, a tím se snižuje riziko artritidy a artrózy. Zlepšuje se krevní oběh, odstraňují se bloky a krevní sraženiny. Páteř bude pružná a mladá. K dosažení úspěchu potřebujeme pouze tři související věci: vůli, snahu a trpělivost.

Berte program jako  základ  semináře, ke  kterému lze zařadit a kombinovat cvičební a ozdravné komplexy související s potřebami účastníků semináře. (Komplexy budou střídavě používány dle lektorky a přizpůsobeny dle složení účastníků semináře a prostředí, aby se dosáhlo maximálního účinku)

Na semináři je možné zakoupit výuková a cvičební DVD k vybraným komplexům, a limitovanou edici souboru meditačních obrazů Eleny Tomiliny s lunárním čínským kalendářem do roku 2020 a soubor 12 pohlednic meditačních obrazů Eleny Tomiliny. Oba tyto produkty jsou opatřeny moudrými texty od OSHO, hodící se ke každému obrazu. Produkty na semináře jsou s kurzovní slevou (viz. rubrika “Produkty”).

Seminář vede Elena Tomilina, úspěšná lektorka východních praktik, masérka, terapeutka, chiropraktička a akademická malířka. Na základě 29-leté praxe vedení kurzů vytvořila vlastní originální vysoce účinné metody léčení a omlazení organismu. Pomocí těchto metod je možné se zbavit mnoha chronických onemocnění. Své techniky a mnoho dalších zajímavostí a rad uvede na tomto kurzu. Seminář nenahrazuje odbornou zdravotní péči.

 

ORGANIZAČNÍ

        Růženka Mikátová, Opatovická 17/2040, 370 10, České Budějovice, mobil: 774 096 026,
e-mail : r.mikatova@seznam.cz
 • Seminář a vše okolo semináře zajišťuje a informace podá:
 • Prosíme naše klienty a zájemce o seminář, aby v tomto případě kontaktovali jen Růženku Mikátovou, děkujeme.
 • Určitě si přečtěte rubriku “Důležité informace”, jsou tam Všeobecné podmínky ke seminářům.
 • Cena semináře pro zájemce je 1900,- Kč (12 hodin kurzovné, bez ubytování a stravování)
 • Začínáme v sobotu od 10–17 hod. a pokračujeme v neděli 10–17 hod ( dle domluvy s 1. – 1.30 hod. obědovou pauzou )
 • Seminář bude probíhat v „Novém světě u Františka“, u A.Tragera 2653, České Budějovice, www.ufrantiskacb.cz
 • Seminář  je  limitovaný  počtem  25  účastníků,  budeme  brát  zřetel  na  rychlost přihlášek a úhradu kurzovného.
 • Kurzovné uhraďte pouze zálohou 1000,-Kč dle domluvy s paní Mikátovou složenkou typu C na adresu: paní Růženy Mikátové (viz. výše), hotově nebo bankovním převodem na účet 113 642 7016/3030, nejpozději do 29. 4. 2019.
 • Zálohu uhraďte ihned po poslání přihlášky. Jen tak budete řádně přihlášeni.
 • Doplatek 900,- Kč bude uhrazen před započetím semináře v sále “Nový  svět  u Františka“, ul.A.Tragera 2653
 • Do zprávy pro příjemce napište Jméno a příjmení a datum semináře. Pokud platíte za jinou osobu, uveďte její jméno a příjmení. Tento vzkaz musí být krátký, čitelný.
 • Po odeslání  přihlášky  a  úhrady  jste  již  do  semináře  zařazeni.  V  případě,  že  od  Vás neobdržíme kurzovné, budou do semináře zařazeni přednostně další zájemci.
 • Pokud vyplníte formulář přihlášky pod tímto seminářem. Přijde Vám na Váš mail kontrolní mail s přihláškou. Paní Mikátová Vás bude kontaktovat a vyřizovat další.
 • Přihláška je závazná, pokud se nemůžete z vážných důvodů zúčastnit, je třeba se včas omluvit. Při zrušení semináře bez řádné omluvy před zahájením semináře propadá celá záloha.
 • Pokud nepojedete ze zdravotních důvodů, záloha Vám bude na základě dokladu o nemoci vrácena mínus administrační poplatek. Nutno oznámit písemně. Storno poplatek činí 500,-Kč. Přečtěte si rubriku Důležité informace  –  nejen o stornu.
 • Doprava na seminář: individuálně, autobusem č. 4, 6 a 18, zastávka Kněžské Dvory- točna,
 • Na seminář si vezměte sportovní oblečení a vhodnou obuv do tělocvičny.  Pokud rádi používáte karimatku, vezměte si ji určitě sebou. K novým cvičením budeme potřebovat “Tai-chi -Čchi-Kungovou tyčku”. Tyčka by měla vypadat (viz obrázek) tak, jak mi poslala Elena Tomilina s prosbou, abyste si ji dle délky Vaší ruky vyrobili nebo nechali vyrobit. Musí být ze dřeva nejlépe se zakulacenými konci. Kdo ji máte z minulých seminářů, vezměte si ji sebou, jinak jich universálních budeme mít sebou k zapůjčení dost.
 • Na semináře je k dispozici kavárna, kde si můžete dát čaj nebo kávu s možností mléka a občerstvení.
 • Ubytování i stravování si každý hradí sám.
 • seminář je veden v českém jazyce

 

Pokud si nebudete vědět s něčím rady, ozvěte se paní Růžence Mikátové, ona Vám ochotně poradí.

 

Nezapomeňte poslat přihlášku a uhradit kurzovné, do 29. 4. 2019 na účet a do 2. 5. 2019 hotově.

Jen tak budete přihlášeni. Děkujeme.

Podrobnosti

Zahájení:
4.5.2019 | 10:00
Ukončení:
5.5.2019 | 17:00
Cena:
1900Kč
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, , , , , , , , ,

Pořadatel

Růžena Mikátová, (kurz a masáže)
Telefon:
774 096 026
Email:
r.mikatova@seznam.cz

Místo konání

Sál “Nový svět u Františka”
A. Trägera 2653
České Budějovice, Jihočeský 370 10 Česká republika
+ Google Mapa

Přihláška na kurz nebo na masáž:

* povinné údaje