Načítám Akce

« Všechny Akce

hotel Anděl, Andělská Hora – Duše květů a ženy 2 – Akvarel a pastel bez pravidel – červen

22. června | 10:00 - 23. června | 16:00

2200Kč

Víkendový tématický kurz „Akvarel & Pastel bez pravidel – Duše květů a ženy 2″ v sále hotelu Anděl v Andělské Hoře v Jeseníkách, od 22. 6. – 23. 6. 2024 vždy od 10.00 do 16.00 hodin, pro začátečníky a mírně pokročilé pod vedením akademické malířky Eleny Tomiliny.

Duše květů a ženy 2 – Akvarel & Pastel bez hranic.  Odpolední tematický kurz „Akvarel & Pastel bez pravidel“ na pobřeží překrásné přehrady Slezská Harta (znáte z filmu režiséra Luce Bessona „Johanka z Arku“ v podání Milly Jovovich) a populárních prázdninových závodů dračích lodí se uskuteční v sále Obecního úřadu Dlouhá Stráň u Bruntálu Kurz je určen pro ženy a muže jakéhokoliv věku, směřující k obnovení a upevnění vlastního zdraví a kdo má zájem na sobě pracovat a rozvíjet své tvůrčí schopnosti. Je mimořádně vhodný pro „výtvarně nenadané“ nebo mírně pokročilé, ale užijí si jej i ti, kteří by se rádi naučili tuto nádhernou, romantickou a něžnou techniku. Zájemci nemusí znát techniky kreslení. Naše metodika je k dispozici každému, kdo se snaží objevit sám sebe a poznat v sobě nové možnosti. Barevné kreslení je jedním ze způsobu vyrovnávání vnitřního psychického stavu, nabízející skvělou příležitost k sebepoznání a duchovního rozvoje člověka. To každému pomůže hlouběji poznat sama sebe a rozšířit vnitřní vidění. Barevnost a tvar nechá nahlédnout do nitra a umožní uvědomit si, v jakém duševním stavu se právě každý účastník kurzu nalézá. Touto cestou se zbavíme vnitřního napětí a skrytých problémů.

Na tomto kurzu Elena Tomilina chce prezentovat malířské techniky bez pravidel. Akvarelová technika je nádherná, mokrý pastel je výzvou.  My na tomto kurzu budeme prostě kombinovat různé techniky, experimentovat, přijímat mnoho zajímavých rad a hlavně malovat na akvarelový papír.

Poezie v pohybu. Na tomto kurzu pro vás Elenka připravila i jednoduchá cvičení z Taoistické jógy a meditace, které umocní celkový ozdravný proces a výsledek. „V pohybu hledáme klid a v klidu pohyb“  – to je cesta k dosažení fyzické a duchovní dokonalosti. V tomto nám pomohou dynamická techniky – pohyb spojení s kontrolovaným dechem a soustředěním. Staré dynamických techniky nám dávají možnost dosáhnout jasnosti i čistoty rozumu, dobíjet i tělesnou i psychickou energii a udržet si své tělo v nejlepší fyzické formě a kondici.

Kurz vede v českém jazyce Elena Tomilina, úspěšná lektorka východních praktik, masérka, terapeutka, chiropraktička a akademická malířka. Na něm představí své originální techniky, předá cenné rady a zajímavosti, které se jinde nenaučíte.

 

ČASOVÝ ROZVRH KURZU – upřesňuje lektorka kurzu

v sobotu 22. 6. 2024

 • 10.00 – 12.00  blok kreslení
 • 12.00 – 13.00 oběd, pauza,
 • 14.00 – 16.00  blok kreslení

v neděli 23. 6. 2024

 • 09.00 – 12.00  blok kreslení
 • 12.00 – 13.00 oběd, pauza,
 • 14.00 – 16.00  blok kreslení

 

ORGANIZAČNÍ

 • Kurz a vše okolo kurzu zajišťuje a informace podá:
 Dana Meca Franková (Luňáková),  na tel. +420 603 488 553, email: dana.lunakova@seznam.cz, Skype: Dana Luňáková

 • Prosíme naše klienty a zájemce o kurz, aby v tomto případě kontaktovali Danu Meca Frankovou (Luňákovou), děkujeme.
 • Určitě si přečtěte rubriku „Důležité informace“, jsou tam Všeobecné podmínky ke kurzům. Odskok přímo na zkrácená souhrnná pravidla –  zde.
 • Cena kurzu pro zájemce je 2200,- Kč (3 denní odpolední kombinovaný kurz,  kurzovné, nájem, bez ubytování a stravování)
 • Kurz bude probíhat v malém městečku Andělská Hora v Jeseníkách (mezi Bruntálem a Vrbnem pod Pradědem) v hotelu Anděl, Andělská Hora 143, 793 31 Andělská Hora (https://horskyhotelandel.cz/).
 • Začínáme  v sobotu 22. 6. od 10.00 – 16.00 hod. a končíme v neděli 23. 6. 2024, od 10.00 – 16.00 hod. (v sobotu i v neděli s cca 1 hod obědovou pauzou).
 • Kurzovné uhraďte celé 2200,-Kč nejlépe do týdne po potvrzení přihlášky dle domluvy s paní Meca Frankovou na adresu: paní Dany Meca Frankové (viz. výše),  bankovním převodem na účet 263894093/0800 nebo hotově případně složenkou typu C nejpozději do 3. 6. 2024.
 • Do zprávy pro příjemce napište Jméno a příjmení a datum kurzu,  u složenky stačí místo a datum kurzu. Pokud platíte za jinou osobu, uveďte její jméno a příjmení. Tento vzkaz musí být krátký, čitelný.
 • Kurz  je  limitovaný  počtem  12   účastníků,  budeme  brát  zřetel  na  rychlost přihlášek a úhradu kurzovného.

 

Jak se přihlásit na kurz a storno

 • Vyplňte, prosím, formulář přihlášky pod tímto kurzem a zaškrtnete políčko s GDPR.
 • Do poznámky přihlášky nezapomeňte uvést: zda chcete případně zajistit ubytování a stravu (obědy) v hotelu, zda použijete vlastní dopravní prostředek nebo pojedete hromadnou dopravou. Máte-li nějaký zvláštní požadavek, napište jej do poznámky přihlašovacího formuláře.
 • 1. Přijde Vám na Váš mail kontrolní mail s přihláškou a zároveň přijde přihláška ke zpracování paní Daně Meca Frankové. Ona Vás bude kontaktovat a vyřizovat další. 
 • 2. Po odeslání  přihlášky  a  úhrady  jste  již  do  kurzu  zařazeni.  V  případě,  že  od  Vás neobdržíme kurzovné do data úhrady, budou do kurzu zařazeni přednostně další zájemci. Pokud neuhradíte kurzovné do stanoveného data úhrady a neomluvíte se, budeme po vás vyžadovat poplatek na krytí nákladů 1000,-Kč.
 • 3. Přihláška je závazná, pokud se nemůžete z vážných důvodů zúčastnit, je třeba se včas omluvit. Při zrušení kurzu do 14. dne před započetím je storno poplatek 1000,- Kč, později Kurzovné propadá celé. Pokud se nezúčastníte ze zdravotních důvodů, kurzovné Vám bude na základě dokladu o nemoci částečně vráceno. V tomto případě storno poplatek činí 500,-Kč. Nutno oznámit předem písemně.  Přečtěte si rubriku Důležité informace  –  nejen o stornu.

 

 • Případné ubytování, strava (obědy).

 • Umístění: Horský hotel Anděl. Je rodinný hotel s restaurací v Andělské Hoře, jež leží na východním okraji chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Hotel byl postaven v roce 1786 a prošel několika rekonstrukcemi.
  Ubytování : Horský hotel Anděl má pro své hosty nachystaných 12 prostorných pokojů. Kromě příjemného ubytování na vás v Horském hotelu Anděl čeká také restaurace s opravdu výbornou kuchyní. 
 • (Po kliknutí na obrázek – se zvětší. Kliknutím na šipku u prohlížeče vlevo se vrátíte zpět).
 • Ubytování i stravování si každý hradí sám. Není součástí kurzovného. Ubytování a strava (obědy) je případně zajištěna přímo v hotelu Anděl. Je potřeba domluvit s paní Meca Frankovou při přihlášení na kurz.
 • Doprava na kurz: individuálně. Pokud pojedete vlakem, pak se dopravte do Bruntálu a odtamtud autobusem směr Vrbno pod Pradědem a vystoupíte přímo před hotelem Anděl. Můžete se rovněž dohodnout s Danou Meca Frankovou a ta Vás od vlaku na hotel doveze. Autem s parkováním poblíž hotelu Anděl.

 

 • Také pro Vás připravujeme prodejní výstava obrazů Eleny Tomiliny, kde si budete moci tyto snové obrazy prohlédnout, případně zakoupit a přijít si je nechat od akad. mal. Eleny Tomiliny podepsat. Několik obrazů z této série máme již nyní k dispozici i u nás v Mezině 76. Neváhejte, originály jsou nádherné a cena víc než přívětivá (1 700,– Kč za zarámovaný originální obraz, jediný na světě, formátu A3 a také formáty menší, decentní a levnější).
  Je možné je i bez skla zaslat na adresu (pokud nejste místní) a dát si je do vlastního rámu.

 

 • Vezměte si určitě s sebou na kurz:  volnější, pohodlné oblečení a obutí, případně zástěrku na ochranu oblečení a taky touhu naučit se něco krásného, odpočinout si od každodenního stresu v příjemné společnosti a krásného prostředí.
 • Pro kreslení – Akvarel & Pastel bude potřeba následující: Blok na akvarel s bílými listy formátu A4  nejméně 200 mg, akvarelové barvy (min.12ks). Dále kvalitní barevné pastelové křídy (rozmazávací), přírodní, pružné  štětce –  1 plochý  a 1 tenký na detaily,  litrovou zavařovací láhev na mytí štětců, savý hadr, blok a tužku na poznámky, papírové kuchyňské utěrky.
 • Co budeme mít k dispozici? Originální kvalitní barevné papíry na pastel formátu A3, pastely, podložky, kelímky na barvy.
 • Co určitě očekávejte: Vlídné zacházení a údiv nad krásou svého tvoření, spojeného s moudrem lektorky Jelenky.

 


 

Pokud si nebudete vědět s něčím rady, ozvěte se paní Daně Meca Frankové, ona Vám ochotně poradí.

 Nezapomeňte poslat přihlášku a uhradit kurzovné do  3. 6. 2024 na účet nebo hotově dle domluvy s paní Meca Frankovou.

Děkujeme.

Podrobnosti

Zahájení:
22. června | 10:00
Ukončení:
23. června | 16:00
Cena:
2200Kč
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, , , ,

Pořadatel

Meca Franková (Luňáková) Dana
Telefon
603 488 553
Email
dana.lunakova@seznam.cz
View Pořadatel Website

Místo konání

Andělská Hora, Hotel Anděl
Andělská Hora 143
Andělská Hora, Moravskoslezský kraj 793 31 Česká republika
+ Google Mapa
View Místo konání Website

Přihláška na kurz nebo na masáž:


  * povinné údaje