Načítám Akce

« Všechny Akce

 • akce již proběhla.

Hotelový komplex Avalanche – Apartmány – Cesta ke zdraví a dlouhověkosti, staré a současné praktiky – Změna místa“

6.8.2023 | 17:00 - 11.8.2023 | 13:00

9700Kč

Vzhledem k nízkému počtu přihlášených účastníků je kurz přemístěn.

Kurz bude probíhat v Andělské Hoře, ubytování v hotelu Anděl .

 

Nový 5 denní pobytový více tematický kurz “Cesta ke zdraví a dlouhověkosti, staré a současné praktiky”  v Moravskoslezské Dolní Moravici – Jeseníkách, v hotelovém komplexu Avalanche v apartmánech Divoký Anděl a Pod Čerťákem – Wellness penzion Eva od neděle 6.  do pátku 11. srpna 2023.

Dlouhověká zkušenost tradiční čínské medicíny se ztělesnila do jednoduchého a zároveň mocného ozdravného systému čchi-kung. Je to prastará čínská věda o člověku a jeho zdraví, která nás učí žit podle zákonů přírody. Její cvičení se ukazují jako jedna z nejefektivnějších.

Ze současných praktik pro zdraví a dlouhověkost vybíráme systémy cvičení založené na klasických principech čchi-kungu a snažící se doplňovat metody moderní medicíny při léčbě různých onemocnění a jejich prevenci. Tao-in yangshen Gun je kombinací tradičních znalostí s moderní lékařskou teorií. Tento cvičební systém je charakterizován hladkými pohyby, které zahrnují kontrolu dýchání, stimulaci klíčových akupresurních bodů a meridiánského systému v okamžiku zkroucení těla a vědomou pozornost toku energie.

Vše, co děláme, děláme pro sebe a pro své zdraví s představou celého harmonického života před sebou. Můžeme začít v jakémkoliv věku. Výsledky jsou nevyčíslitelné: Mladost, dlouhověkost, vnitřní síla a rozvinutá intuice … Je to cesta pro ty, kteří chtějí být zdraví jak fyzicky tak i duševně. Zvláště užitečné jsou staré a nové systémy cvičení čchi-kung pro ty, kteří nemají čas ani možnost věnovat se dlouhému klasickému cvičení nebo je zkrátka jen cvičení nebaví. Při své jednoduchosti systémy  starých a současných cvičení čchi-kung zvyšují životní aktivitu bez námahy a stresu, pomáhají při práci a tvořivosti. Jsou uměním rozvoje energie, tréninku mysli a prvními kroky k intuitivní moudrosti a harmonii.

Součástí programu je cvičení na zvýšení pružnosti páteře a kloubů, dechová cvičení, energetická gymnastika pro zlepšení zraku, různé dynamické komplexy čchi-kungu pro zintenzivnění práce vnitřních orgánů, techniky Tai-chi – Bang (žezlo Tai-chi) na vyrovnávání energie v těle, stejně jako relaxační a meditační techniky. Díky postupnému protahování se zvyšuje množství kloubního mazu. Tím se snižuje riziko artritidy a artrózy. Zlepšuje se krevní oběh, odstraňují se bloky a krevní sraženiny v těle. Když víme jak na to, páteř bude pružná a mladá. Poznáte, jak je možné se pomocí starých a nových systémů cvičení čchi-kungu zbavit různých onemocnění a dosáhnout vnitřní harmonie. K dosažení úspěchu potřebujeme pouze tři související věci: vůli, snahu a trpělivost. 

Kurz vede Elena Tomilina, úspěšná lektorka východních praktik, masérka, terapeutka, chiropraktička a akademická malířka. Kurz je veden v českém jazyce. Berte program jako základ kurzu, ke kterému lze zařadit a kombinovat cvičební a ozdravné komplexy související s momentálními potřebami účastníků na kurzu (komplexy budou střídavě používány dle úvahy lektorky a přizpůsobeny složení účastníků kurzu a prostředí, aby se dosáhlo maximálního účinku). Kurz nenahrazuje odbornou zdravotní péči.

Na kurzu je možné zakoupit výuková a cvičební DVD k vybraným komplexům a další speciální produkty. Všechny produkty jsou na kurzu pro účastníky s kurzovní slevou (viz. rubrika “Produkty”).

 

ČASOVÝ ROZVRH KURZU – upřesňuje lektorka kurzu

 •   8.00 – 9.00 hod. – ranní rozcvička
 •   9.00 hod. snídaně
 • 10.00 – 13.00 hod. – dopolední program
 • 13.00 hod. – oběd
 • 14.00 – 17.00hod. – odpolední osobní volno k toulkám po krajině, sportu a relaxu
 • 17.00 – 18.00hod. – program dle lektorky
 • 18.00 hod. večeře
 • 19.00 – 21.00 hod. – večerní program.

 

ORGANIZAČNÍ

 • Kurz a vše okolo kurzu zajišťuje a informace podá: 
 Dana Meca Franková, dříve Luňáková, (osobně): Dům s pečovatelskou službou, 792 01 Bruntál,
Okružní 20 nebo  na tel. +420 603 488 553, email: dana.lunakova@seznam.cz, Skype: Dana Luňáková
a Ing. Leoš Lacina, Dolní 356, 284 01 Kutná Hora, mobil: 603 258 558, e-mail : skola.zdravi@seznam.cz

 • Prosíme naše klienty a zájemce o kurz, aby v tomto případě kontaktovali Danu Meca Frankovou případně Ing. Leoše Lacinu, děkujeme.
 • Určitě si přečtěte rubriku “Důležité informace”, jsou tam Všeobecné podmínky ke kurzům. Zkrácená souhrnná pravidla –  zde.
 • Kurz bude probíhat v Dolní Moravici v hotelovém komplexu Avalanche v apartmánech Divoký Anděl a Pod Čerťákem a ve Wellness penzionu Eva v Jeseníkách (
 • Cena kurzu pro zájemce je 9700,- Kč (5ti denní kurzovné (4000,-Kč),  ubytování a plné stravování (5700,-Kč – výběr ze tří jídel se snídaní formou bufetu))
 • Garantujeme  do 7. 7. 2023 cenu pro přihlášeného účastníka na kurz 9700,- Kč. Po tomto datu je konečná cena stanovena na 10.200,- Kč.
 • Prezentace v neděli 6. 8.  od 17.00 hod. Stravování začíná večeří v neděli 6. 8. Kurz zakončíme v pátek 11. 7. ve 13.00 hod. obědem.
 • Proč více objektů pro ubytování? Počítáme se zvýšeným zájmem o tuto atraktivní lokalitu, proto máme k dispozici 2 sousedící domečky – apartmány Divoký anděl a Pod Čerťákem. V bezprostřední blízkosti se nachází wellness penzion Eva, kde máme v tomto lázeňském domě rovněž vyhrazeno několik pokojů pro účastníky kurzu.
 • Kurzovné uhraďte pouze zálohou 4000,-Kč do týdne po potvrzení přihlášky dle domluvy s paní Meca Frankovou na adresu: paní Dany Meca Frankové, dříve Luňákové (viz. výše), bankovním převodem na účet 263894093/0800 nebo hotově, případně složenkou typu C nejpozději do 7. 7. 2023.
 • Do zprávy pro příjemce napište místo a datum kurzu. . (takto: Avalanche 6. 8. 2023 – příjmení). Pokud platíte za jinou osobu, uveďte její jméno a příjmení. Tento vzkaz musí být krátký, čitelný.
 • Doplatek uhradíte hotově před započetím kurzu na místě v hotovosti.
 • Kurz  je  limitovaný  počtem  25  účastníků,  budeme  brát  zřetel  na  rychlost přihlášek a úhradu kurzovného.
 • Pokud máte o kurz v hotelovém městečku Avalanche zájem, vyplňte formulář závazné přihlášky pod tímto kurzem.
 • Do poznámky přihlášky nezapomeňte uvést: s kým chcete případně bydlet ve dvoulůžkovém či třílůžkovém pokoji, je-li možnost – o jaký pokoj máte zájem, jakou objednáte stravu (normální, bezmasou), zda použijete vlastní dopravní prostředek nebo pojedete hromadnou dopravou. Pokud pojedete vlakem, pak se dopravte do Rýmařova – aut.zastávka a odtamtud autobusem 878 směr Malá Morávka a vystoupíte přímo před hotelovým městečkem Avalanche. Je možné i použít autobus s Přerova do Jeseníku č. 950904 a ten jede přes Olomouc, Šternberk a Rýmařov a pokračuje přes Avalanche do Vrbna pod Pradědem a Jeseníku. Můžete se rovněž dohodnout s Danou Meca Frankovou a ta Vás od vlaku z Rýmařova nebo Bruntálu na hotelové městečko Avalanche doveze. Máte-li nějaký zvláštní požadavek, napište jej do poznámky přihlašovacího formuláře.
 • Pokud vyplníte formulář přihlášky pod tímto kurzem a zaškrtnete políčko s GDPR.
 • 1. Přijde Vám na Váš mail kontrolní mail s přihláškou a zároveň přijde přihláška ke zpracování paní Daně Meca Frankové. Ta Vás bude kontaktovat a vyřizovat další organizační záležitosti dle Vašich požadavků.
 • 2. Po odeslání přihlášky a úhrady zálohy jste  již  do  kurzu  zařazeni.  Pokud neuhradíte zálohu do stanoveného data úhrady a neomluvíte se, budeme po vás vyžadovat poplatek na krytí nákladů 4000,-Kč.
 • 3. Přihláška je závazná, pokud se nemůžete z vážných důvodů zúčastnit, je třeba se včas omluvit. Při zrušení kurzu do 14. dne před započetím je storno poplatek 3000,- Kč, později Kurzovné propadá celé. Pokud se nezúčastníte ze zdravotních důvodů, kurzovné Vám bude na základě dokladu o nemoci částečně vráceno. V tomto případě storno poplatek činí 1000,-Kč. Nutno oznámit předem písemně.  Přečtěte si rubriku Důležité informace  –  nejen o stornu.

 

 • Ubytování, stravování a doprava

 • Umístění: Hotelový komplex Avalanche.  Ubytování v nově vybudovaných apartmánech se nachází v samém srdci Hrubého Jeseníku v areálu „AVALANCHE“ u obce Dolní Moravice, v oblasti s nejčistším vzduchem ve střední Evropě. V areálu Avalanche je několik propojených objektů k pronájmu.  Jeden z nich je Divoky anděl, druhý Pod Čerťákem a třetí je Wellness Eva. V nich budeme ubytovaní. (Po kliknutí na obrázek – se zvětší. Kliknutím na šipku u prohlížeče vlevo se vrátíte zpět).
  Ubytování :  Apartmány Divoký Anděl a Pod Čerťákem má pro nás nachystané 4 x 2 lůžkové AP studio + v každé je přistýlka, 1 x 4-6 lůžkové dvoupokojové studio, dále na Divokém Andělovi je volné 2 x AP studio (opět 2 x 2 lůžkové + možnost vždy přistýlky). Všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením (sprchový kout, umyvadlo, WC). Tři studia a rodinný pokoj mají kuchyňský kout s lednicí, dřezem, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí. Jeden pokoj s manželskou postelí je bez kuchyňky pouze s rychlovarnou konvicí. Před ubytováním se nachází ohniště, venkovní posezení a krb.  V prostorách se nekouří.
 • (Po kliknutí na obrázek – se zvětší. Kliknutím na šipku u prohlížeče vlevo se vrátíte zpět).
 • Ubytování : Wellness penzion Eva  má pro nás nachystaných 5 prostorných pokojů. V nabídce jsou příjemně a útulně zařízené 2 lůžkové, 3 lůžkové a 4 lůžkové pokoje. Každý pokoj má vlastní koupelnu se sprchovým koutem nebo vanou. Součástí vybavení na všech pokojích je rychlovarná konvice a TV. Připojení WiFi je ve všech prostorách zdarma. Kromě pohodlného ubytování poskytuje penzion kvalitní služby svého vlastního wellness centra. Relaxovat můžeme ve finské sauně či whirlpoolu, nechybí ani tradiční procedury, jako jsou masáže, koupele a sauna. Večer můžeme strávit v přilehlém vinném sklípku.
 • (Po kliknutí na obrázek – se zvětší. Kliknutím na šipku u prohlížeče vlevo se vrátíte zpět).
 • Stravování: Kromě příjemného ubytování na nás čeká také restaurace s výbornou kuchyní. Wellness Penzion Eva nabízí snídaně formou bufetu nebo kontinentální snídaně. Součástí penzionu je restaurace připravující pokrmy evropské kuchyně. V nabídce jsou i vegetariánská, veganská a bezlepková jídla.

 

 • Další nabídka pro tento kurz společná pro apartmány a penzion: Naše společná setkání a aktivity se budou odehrávat ve společenské místnosti nebo za pěkného počasí na rozlehlých loukách v okolí nebo na vydlážděné ploše před apartmány. Jíst budeme v jídelně v pevně daný čas. Bezbariérový přístup. Připojení WiFi je ve všech prostorách zdarma. Na všech pokojích je TV.  Bezplatné parkování je přímo v areálu nebo na vyhrazeném parkovišti vedle chaty, nechybí ani úschovna kol. Celý objekt je nekuřácký. 
 • Areál Avalanche Dolní Moravice v Jeseníkách – MS kraj se nachází v krásném prostředí Jeseníků na severu Moravy. Svojí polohou je ubytování vhodné jak k pasivnímu, tak především aktivnímu odpočinku během celého roku s výbornou dostupností atraktivních lokalit Jeseníků.  Areál vzdálen po silnici pouze 17 km od nejvyšší hory Praděd. Do Malé Morávky je to pouze 3 km a do lázní Karlova Studánka pouhých 9 km. Na druhou stranu od Avalanche je to 7 km do Rýmařova a cca 23 km do Bruntálu. Rozhledna Nová Ves s restaurací Na Vyhlídce je vzdálena 7 km do kopce s nádhernými vyhlídkami do okolí. Z rozhledny máte téměř na dosah Velký kotel (ano, ta část Jeseníků, kde každoročně padají nebezpečné laviny. Ještě v červnu se tu mnohdy drží zbytky sněhu). – Karlova Studánka, Praděd, Rešovské vodopády a jiné.
 • (Po kliknutí na obrázek – se zvětší. Kliknutím na šipku u prohlížeče vlevo se vrátíte zpět).
 • V okolí se nachází spousta turistických tras k využití pěšky a na kole. Můžete navštívit areály Karlov a Malá Morávka, Wellness centrum v Bruntále, nejvyšší horu Jeseníků Praděd, lázně Karlovu Studánku a spoustu dalších zajímavých krásných míst v blízkosti areálu.
 • Doprava na kurz: individuální. Pro hosty je zdarma k dispozici parkoviště, viz. výše.

 

Co si vzít sebou na kurz

 • Na kurz si vezměte: volnější, ale i teplejší sportovní oblečení, plavky (cvičení bude probíhat jak uvnitř, tak hlavně v přírodě), boty pro sport i vycházky. Přibalte karimatku nebo jinou podložku, pokud jste na ni zvyklí. Dále blok formátu A4 a něco na psaní. Ke cvičením budeme potřebovat „Tai-chi -Čchi-Kungovou tyčku“. Tyčka by měla vypadat dle obrázku. Prosíme, abyste si ji dle délky Vaší ruky vyrobili nebo nechali vyrobit. Musí být ze dřeva nejlépe se zakulacenými konci. Kdo ji máte z minulých kurzů, vezměte si ji s sebou. Ke cvičením budeme potřebovat nafukovací OVERBALL – gymnastický míč velikosti 20 – 25 cm.

 


Pokud budou nastavena dodatečná hygienická pravidla, zařídíme vše podle toho, co bude v dané chvíli před kurzem platit za pravidla a nařízení majitele hotelového komplexu Avalanche. O případných změnách budeme informovat každého účastníka kurzu mailem.

Přijeďte, prosíme, včas. Děkujeme za pochopení.  


 

Pokud si nebudete vědět s něčím rady, ozvěte se paní Daně Meca Frankové, ona Vám ochotně poradí. Děkujeme.

Nezapomeňte poslat přihlášku a uhradit kurzovné (jen zálohou),  do  7. 7. 2023 na účet

a dle domluvy s paní Meca Frankovou můžete i hotově. 

Děkujeme.

Podrobnosti

Zahájení:
6.8.2023 | 17:00
Ukončení:
11.8.2023 | 13:00
Cena:
9700Kč
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, , , ,

Pořadatel

Meca Franková (Luňáková) Dana
Telefon
603 488 553
Email
dana.lunakova@seznam.cz
View Pořadatel Website

Místo konání

Hotelový komplex Avalanche – Wellness penzion Eva
Dolní Moravice 45 Moravskoslezský kraj 795 01 Česká republika + Google Mapa
View Místo konání Website

Přihláška na kurz nebo na masáž:


  * povinné údaje