Načítám Akce

« Všechny Akce

 • akce již proběhla.

Mlýn U Kročilů – Malá Štáhle – Radost aktivního života bez stresu – východní praktiky – srpen

30.7.2023 | 17:00 - 5.8.2023 | 10:00

8490Kč

Nový 6 denní pobytový více tematický kurz “Radost aktivního života bez stresu – východní praktiky”  v Moravskoslezské Malé Štáhli – penzion Mlýn U Kročilů, na samotě,  od 30. července až 5. srpna 2023.

Člověk je bytostí nejen sociální, ale i přírodní. Na svoji přírodní stránku zapomínáme, svoji přírodní stránku zanedbáváme a upřednostňujeme sociální potřeby:  práce, finance, komunikace … A pak jsme překvapeni, odkud plynou naše nemoci. V dnešní době lidé podléhají neustálému stresu kvůli nedostatku stabilní situace a potřebě řešit nekonečné konflikty na různých úrovních.  Tyto extrémní situace jsou příčinou mnoha poruch duševních a psychosomatických. Výsledkem sociálního a „svobodného“ životního stylu jsou neurózy, infarkty, mrtvice, poruchy zraku a řada různých problémů. Jsme tak zvyklí na moderní tempo života, na materiální bohatství a přitom jsme ztratili přirozenou citlivost, intuici a základní radost ze života.

Čchi-kung je prastará věda o člověku a jeho zdraví, která nás učí žit podle zákonů přírody. Součástí programu je cvičení na zvýšení pružnosti páteře a kloubů, dechové cvičení, cvičení hrou na posílení očních svalů, energetická gymnastika pro zlepšení zraku, různé dynamické komplexy čchi-kungu pro zintenzivnění práci vnitřních orgánů, techniky Tai-chi -Bang (žezlo Tai-chi) na vyrovnávání energie v těle, stejně jako relaxační a meditační techniky.

Kurz vede Elena Tomilina, úspěšná lektorka východních praktik, masérka, terapeutka, chiropraktička a akademická malířka. Kurz je veden v českém jazyce. Berte program jako  základ  kurzu, ke  kterému lze zařadit a kombinovat cvičební a ozdravné komplexy související s potřebami účastníků kurzu. (Komplexy budou střídavě používány dle lektorky a přizpůsobeny dle složení účastníků kurzu a prostředí, aby se dosáhlo maximálního účinku). Kurz nenahrazuje odbornou zdravotní péči.

Na kurzu je možné zakoupit výuková a cvičební DVD k vybraným komplexům a další speciální produkty. Všechny produkty jsou na kurzu pro účastníky s kurzovní slevou (viz. rubrika “Produkty”).

 

ČASOVÝ ROZVRH KURZU – upřesňuje lektorka kurzu

 •   8.00 – 9.00 hod. – ranní rozcvička
 •   9.00 hod. snídaně
 • 10.00 – 13.00 hod. – dopolední program
 • 13.00 hod. – oběd
 • 14.00 – 17.00hod. – odpolední osobní volno k toulkám po krajině, sportu a relaxu
 • 17.00 – 18.00hod. – program dle lektorky
 • 18.00 hod. večeře
 • 19.00 – 21.00 hod. – večerní program.

 

ORGANIZAČNÍ

 • Kurz a vše okolo kurzu zajišťuje a informace podá: 
 Dana Meca Franková, dříve Luňáková, (osobně): Dům s pečovatelskou službou, 792 01 Bruntál,
Okružní 20 nebo  na tel. +420 603 488 553, email: dana.lunakova@seznam.cz, Skype: Dana Luňáková
a Ing. Leoš Lacina, Dolní 356, 284 01 Kutná Hora, mobil: 603 258 558, e-mail : skola.zdravi@seznam.cz

 • Prosíme naše klienty a zájemce o kurz, aby v tomto případě kontaktovali Danu Meca Frankovou případně Ing. Leoše Lacinu, děkujeme.
 • Určitě si přečtěte rubriku “Důležité informace”, jsou tam Všeobecné podmínky ke kurzům. Zkrácená souhrnná pravidla –  zde.
 • Cena kurzu pro zájemce je 8490,- Kč (6ti denní kurzovné,  ubytování a plné stravování (výběr ze tří jídel se snídaní formou bufetu)
 • Garantujeme  do 29. 6. 2023 cenu pro přihlášeného účastníka na kurz 8490,- Kč. Po tomto datu je konečná cena stanovena na 9000,- Kč.
 • Kurz bude probíhat na samotě v penzionu Mlýn U Kročilů, Malá Štáhle 22, 795 01 Rýmařov. https://www.mlynukrocilu.cz/kontakt.php
 • Začínáme v neděli 30. 7.  od 17.00 hod.(stravování večeří)  a končíme v sobotu 5.8. ve 9.00 hod. (stravování snídaní).
 • Kurzovné uhraďte pouze zálohou 3000,-Kč do týdne po potvrzení přihlášky dle domluvy s paní Meca Frankovou na adresu: paní Dany Meca Frankové, dříve Luňákové (viz. výše), bankovním převodem na účet 263894093/0800 nebo hotově, případně složenkou typu C nejpozději do 29. 6. 2023.
 • Do zprávy pro příjemce napište místo a datum kurzu. Pokud platíte za jinou osobu, uveďte její jméno a příjmení. Tento vzkaz musí být krátký, čitelný.
 • Doplatek uhradíte hotově před započetím kurzu v sále penzionu.
 • Kurz  je  limitovaný  počtem  25  účastníků,  budeme  brát  zřetel  na  rychlost přihlášek a úhradu kurzovného.
 • Pokud máte o kurz zájem, vyplňte formulář  závazné přihlášky pod tímto kurzem.
 • Do poznámky přihlášky nezapomeňte uvést: s kým chcete případně bydlet ve dvoulůžkovém či třílůžkovém pokoji, je-li možnost – jaký pokoj, jakou objednáte stravu (normální, bezmasou), jestli použijete vlastní prostředek nebo pojedete vlakem, jestli budete mít problém z dopravou nebo ne. Pokud máte zvláštní požadavek, napište jej do poznámky přihlašovacího formuláře.
 • Pokud vyplníte formulář přihlášky pod tímto kurzem a zaškrtnete políčko s GDPR.
 • 1. Přijde Vám na Váš mail kontrolní mail s přihláškou a zároveň přijde přihláška ke zpracování paní Daně Meca Frankové. Ona Vás bude kontaktovat a vyřizovat další.
 • 2. Po odeslání přihlášky a úhrady zálohy jste  již  do  kurzu  zařazeni.  Pokud neuhradíte zálohu do stanoveného data úhrady a neomluvíte se, budeme po vás vyžadovat poplatek na krytí nákladů 3000,-Kč.
 • 3. Přihláška je závazná, pokud se nemůžete z vážných důvodů zúčastnit, je třeba se včas omluvit. Při zrušení kurzu do 14. dne před započetím je storno poplatek 2500,- Kč, později Kurzovné propadá celé. Pokud se nezúčastníte ze zdravotních důvodů, kurzovné Vám bude na základě dokladu o nemoci částečně vráceno. V tomto případě storno poplatek činí 1000,-Kč. Nutno oznámit předem písemně.  Přečtěte si rubriku Důležité informace  –  nejen o stornu.

 

 • Ubytování, stravování a doprava

 • Umístění: Penzion Mlýn U Kročilů se nachází v příjemném a klidném prostředí, na samotě – na soukromém pozemku provozovatele, v podhůří Jeseníků a pro svoje zdravé ovzduší, romantické okolí, velké možnosti k výletům a s rozsáhlými lesy a výhledů do panensky čisté přírody je svým umístěním ideálním místem pro pořádání ozdravných pobytů a kurzů.
 • Ubytování :  Penzion Mlýn U Kročilů má pro své hosty nachystaných 13 pokojů s rozličnou kapacitou. Hosté si mohou vybrat z jedno, dvou, tří, čtyř a pětilůžkových pokojů. Každý z těchto účelně zařízených pokojů je vybaven vlastní koupelnou se sociálním zařízením. Jeden z těchto pokojů je uzpůsoben pro tělesně postižené hosty. K dispozici jsou také 3 dvoupokoje, které mají variabilní kapacitu, od jednoho až po devět hostů. Tyto pokoje mají sdílenou koupelnu i sociální zařízení a jsou tak vhodné pro rodiny s dětmi.  (Po kliknutí na obrázek – se zvětší. Kliknutím na šipku u prohlížeče vlevo se vrátíte zpět).
 • Stravování: je formou plné penze v prostorné jídelně s prosluněnou terasou, s výběrem normální, bezmasé, bezlepkové stravy a má charakter domácí kuchyně. Bezlepkovou stravu, pokud ji máte předepsanou, je nutno označit včas do přihlášky do poznámky a potom doložit lékařským potvrzením. Mlýn U Kročilů nabízí kvalitní stravu z čerstvých potravin.
 • Další nabídka:  Součástí penzionu je konferenční/společenská místnost, bezbariérový přístup, parkování, zahrada, Wi-fi, TV. Kolem penzionu se rozprostírají udržované louky a vzrostlý les. Penzion se nachází v krásné krajině Jeseníků. Díky tomu nabízí ideální podmínky pro aktivní dovolenou. V 9 kilometrů od penzionu je vzdálená obec Malá Morávka.  Okolí je také protkáno řadou turistických a cyklistických stezek. Oblíbenou výletní zastávkou je 21 kilometrů vzdálený vrch Jelenka, odkud je krásný výhled do okolí. V jeho těsné blízkosti se nachází několik vodopádu.
 • Tento pobyt můžete pojmout jako rodinnou rekreaci, pokud si vezmete s sebou děti, rodiče, sourozence, partnery, kamarády…..
 • Doprava na kurz: individuální. Autobusová zastávka se nachází ve vzdálenosti 700 metrů od penzionu. Nejbližší vlaková stanice leží v obci Velká Štáhle, která je vzdálená 3,5 kilometru od penzionu. Pro hosty je zdarma k dispozici prostorné parkoviště přímo před budovou penzionu, kde mohou v klidu odstavit své automobily.

 

Co si vzít sebou na kurz

 • Na kurz si vezměte: volnější, ale i teplejší sportovní oblečení, plavky (cvičení bude probíhat jak uvnitř, tak hlavně v přírodě), boty pro sport i vycházky. Přibalte karimatku nebo jinou podložku, pokud jste na ni zvyklí. Dále blok formátu A4 a něco na psaní. Ke cvičením budeme potřebovat „Tai-chi -Čchi-Kungovou tyčku“. Tyčka by měla vypadat dle obrázku. Prosíme, abyste si ji dle délky Vaší ruky vyrobili nebo nechali vyrobit. Musí být ze dřeva nejlépe se zakulacenými konci. Kdo ji máte z minulých kurzů, vezměte si ji s sebou. Ke cvičením budeme potřebovat nafukovací OVERBALL – gymnastický míč velikosti 20 – 25 cm. Možno zakoupit např. v e-shopu Lidlu nebo v Alza.cz. Pro tento kurz dále budete potřebovat ještě jednu pomůcku posilovací gumu Thera-Band 1,5 metru nebo jiné značky.  Posilovací gumu použijeme ve speciálním cvičení, které zlepšujte držení těla, rovnováhu, posiluje oslabené svaly, minimalizuje tlak na klouby, zvyšuje jejich rozsah a snižuje riziko zranění. Jedná se o vysoce kvalitní produkt, který je vhodný pro všechny věkové skupiny díky možnosti volby zátěže/obtížnosti. Pro začátek si vezměte každý/á jednu posilovací gumu na cvičení, barvu zvolte, jakou chcete – žlutou (nejlehčí), červenou (střední), zelenou (pokud se cítíte).Děkujeme.

Pokud budou nastavena dodatečná hygienická pravidla, zařídíme vše podle toho, co bude v dané chvíli před kurzem platit za pravidla a nařízení majitele penzionu “Mlýn U Kročilů” . O případných změnách budeme informovat každého účastníka kurzu mailem.

Přijeďte, prosíme, včas. Děkujeme za pochopení.  


 

Pokud si nebudete vědět s něčím rady, ozvěte se paní Daně Meca Frankové, ona Vám ochotně poradí. Děkujeme.

Nezapomeňte poslat přihlášku a uhradit kurzovné (jen zálohou),  do  29. 6. 2023 na účet

a dle domluvy s paní Meca Frankovou můžete i hotově. 

Děkujeme.

Podrobnosti

Zahájení:
30.7.2023 | 17:00
Ukončení:
5.8.2023 | 10:00
Cena:
8490Kč
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, , , , ,

Pořadatel

Meca Franková (Luňáková) Dana
Telefon
603 488 553
Email
dana.lunakova@seznam.cz
View Pořadatel Website

Místo konání

Penzion Mlýn U Kročilů
Malá Štáhle 22
Malá Štáhle, Moravskoslezský kraj 795 01 Česká republika
+ Google Mapa
View Místo konání Website

Přihláška na kurz nebo na masáž:


  * povinné údaje