Načítám Akce

« Všechny Akce

Bruntál – Zámecká kavárna Sala Terrena – „Duše květů a ženy“ – Akvarel & Pastel bez hranic – červenec

1. července | 10:00 - 2. července | 16:00

2200Kč

Nový kurz v nádherném prostředí.

 

2 denní víkendový tematický kurz „Akvarel & Pastel bez hranic“ v Moravskoslezském BRUNTÁLE, kavárna Sala Terrena v Bruntále na zámecké zahradě, od soboty 1. do neděle 2. července 2023 vždy od 9.00 hod. do 16.00 hod. s polední přestávkou na oběd. V neděli 2. července 2023 v 16,00 hod. V kavárně Saly Terreny Bruntál proběhne vernisáž pastelové třítýdenní výstavy akademické malířky Eleny Tomiliny (Rusko) s názvem DUŠE KVĚTŮ A ŽENY.

 Duše květů a ženy – Akvarel & Pastel.  Kurz je určen pro ženy a  muže jakéhokoliv věku, směřující k obnovení a upevnění vlastního zdraví a kdo má zájem na sobě pracovat a rozvíjet své tvůrčí schopnosti. Je mimořádně vhodný pro „výtvarně nenadané“. K tomu vůbec nemusíte znát techniky kreslení. Naše metodika je k dispozici každému, kdo se snaží objevit sám sebe a poznat v sobě nové možnosti. Barevné kreslení je jedním ze způsobu vyrovnávání vnitřního psychického stavu, nabízející skvělou příležitost k sebepoznání a duchovního rozvoje člověka. To vám pomůže hlouběji poznat sama sebe i rozšířit vaše vnitřní vidění. Barevnost a tvar nechá nahlédnout do vašeho nitra a umožní vám tak si uvědomit, v jakém duševním stavu se právě nalézáte. Touto cestou je možno zbavit se vnitřního napětí a skrytých problémů.

Na tomto kurzu Elena Tomilina chce prezentovat malířské techniky bez pravidel. Akvarelová technika je nádherná, mokrý pastel je výzvou.  My na tomto kurzu budeme prostě kombinovat různé techniky, experimentovat, přijímat mnoho zajímavých rad a hlavně malovat na akvarelový papír.  (Po kliknutí na obrázek – se zvětší. Kliknutím na šipku u prohlížeče vlevo se vrátíte zpět)

Poezie v pohybu. Na tomto kurzu pro vás Elenka připravila i jednoduchá cvičení z Taoistické jógy a meditace, které umocní celkový ozdravný proces a výsledek.„V pohybu hledáme klid a v klidu pohyb“ – to je cesta k dosažení fyzické a duchovní dokonalosti. V tomto nám pomohou dynamická techniky – pohyb ve spojení s kontrolovaným dechem  a soustředěním. Staré dynamické techniky nám dávají možnost dosáhnout jasnosti i čistoty rozumu, dobíjet tělesnou i psychickou energii a udržet si své tělo v nejlepší fyzické formě a kondici.

Kurz vede Elena Tomilina, úspěšná lektorka východních praktik, masérka, terapeutka, chiropraktička a akademická malířka. Kurz je veden v českém jazyce. Své techniky a mnoho dalších zajímavostí a rad uvede na tomto kurzu. Kurz nenahrazuje odbornou zdravotní péči.

Na kurzu je možné zakoupit výuková a cvičební DVD k vybraným komplexům a další produkty. Všechny produkty jsou na kurzu pro účastníky s kurzovní slevou (viz. rubrika “Produkty”).  (Po kliknutí na obrázek – se zvětší. Kliknutím na šipku u prohlížeče vlevo se vrátíte zpět)

Poznámka:  Na stránce jsou použity některé fotografie možných předloh, které se naučíme technikou mokrý pastel ve víkendovém kurzu akademické malířky Eleny Tomiliny v Salle Tereně Bruntál ve dnech 1. a 2. července 2023.

ČASOVÝ ROZVRH KURZU – upřesňuje lektorka kurzu

v sobotu 1. 7. 2023

 • 09.00 – 12.00 blok kreslení
 • 12.00 – 13.00 oběd, pauza,
 • 13.00 – 16.00 blok kreslení

v neděli 2. 7. 2023

 • 09.00 – 12.00  blok kreslení
 • 12.00 – 13.00 oběd, pauza,
 • 13.00 – 15.00 blok kreslení
 • 16.00  – vernisáž obrazů „DUŠE KVĚTŮ – mokrý pastel“ akad. mal. Eleny Tomiliny v Sale Terreně.

 

ORGANIZAČNÍ

 • Kurz a vše okolo kurzu zajišťuje a informace podá:
 Dana Meca Franková (Luňáková), (osobně): Dům s pečovatelskou službou, 792 01 Bruntál, Okružní 20 
        nebo  na tel. +420 603 488 553, email: dana.lunakova@seznam.cz, Skype: Dana Luňáková
a Ing. Leoš Lacina, Dolní 356, 284 01 Kutná Hora, mobil: 603 258 558, e-mail : skola.zdravi@seznam.cz

 • Prosíme naše klienty a zájemce o kurz, aby v tomto případě kontaktovali Danu Meca Frankovou (Luňákovou) nebo Ing. Leoše Lacinu, děkujeme.
 • Určitě si přečtěte rubriku „Důležité informace“, jsou tam Všeobecné podmínky ke kurzům. Odskok přímo na zkrácená souhrnná pravidla –  zde.
 • Cena kurzu pro zájemce je 2200,- Kč (2 denní víkendový kombinovaný kurz,  kurzovné, bez ubytování a stravování)
 • Kurz bude probíhat v Zámecké kavárně Sala Terrena, 792 01 Bruntál. (Po kliknutí na obrázek – se zvětší. Kliknutím na šipku u prohlížeče vlevo se vrátíte zpět).
 • Začínáme v sobotu 1. 7. a končíme v neděli 2. 7. 2023, vždy od 9.00 – 16.00 hod., v neděli do do 15.00 hod. (v sobotu i v neděli s cca 1 hod obědovou pauzou)
 • Kurzovné uhraďte celé 2200,-Kč nejlépe do týdne po potvrzení přihlášky a nejpozději do 11. 6. 2023, bankovním převodem na účet 263894093/0800, dále dle domluvy s paní Meca Frankovou hotově nebo   případně složenkou typu C  na adresu: paní Dany Meca Frankové (viz. výše).
 • Do zprávy pro příjemce napište Jméno a příjmení a datum kurzu,  u složenky stačí místo a datum kurzu. Pokud platíte za jinou osobu, uveďte její jméno a příjmení. Tento vzkaz musí být krátký, čitelný.
 • Můžete uhradit hotově, dle domluvy s paní Danou Meca Frankovou nejpozději do 11. 6. 2023 nebo na některém z předchozích kurzů.
 • Pokud chcete přijít na jeden den, sežeňte si za sebe náhradu na další den, kurzovné nevracíme. 
 • Kurz  je  limitovaný  počtem  25  účastníků,  budeme  brát  zřetel  na  rychlost přihlášek a úhradu kurzovného.
 • Pokud vyplníte formulář přihlášky pod tímto kurzem a zaškrtnete políčko s GDPR.
 • 1. Přijde Vám na Váš mail kontrolní mail s přihláškou a zároveň přijde přihláška ke zpracování paní Daně Meca Frankové. Ona Vás bude kontaktovat a vyřizovat další. Kurzovné uhraďte nejlépe co nejdříve od potvrzení přihlášky.  Jen tak budete řádně přihlášeni.
 • 2. Po odeslání  přihlášky  a  úhrady  jste  již  do  kurzu  zařazeni.  Pokud neuhradíte kurzovné do stanoveného data úhrady a neomluvíte se, budeme po vás vyžadovat poplatek na krytí nákladů 1200,-Kč.
 • 3. Přihláška je závazná, pokud se nemůžete z vážných důvodů zúčastnit, je třeba se včas omluvit. Při zrušení kurzu do 14. dne před započetím je storno poplatek 1000,- Kč, později Kurzovné propadá celé. Pokud se nezúčastníte ze zdravotních důvodů, kurzovné Vám bude na základě dokladu o nemoci částečně vráceno. V tomto případě storno poplatek činí 500,-Kč. Nutno oznámit předem písemně.  Přečtěte si rubriku Důležité informace  –  nejen o stornu.
 • Ubytování i stravování si každý hradí sám. Levné ubytování lze domluvit s paní Meca Frankovou pouze včas a je omezeno kapacitou.
 • Na kurzu budeme dodržovat pitný režim včetně čaje, kávy, nealka atp.
 • Doprava na kurz: individuálně. Autem s parkováním poblíž nebo vlakem či autobusem do Bruntálu. 

 

 • Vezměte si určitě s sebou na kurz:  volnější, pohodlné oblečení a obutí, případně zástěrku na ochranu oblečení a taky touhu naučit se něco krásného, odpočinout si od každodenního stresu v příjemné společnosti a krásného prostředí.
 • Pro kreslení – Akvarel & Pastel bude potřeba následující: Blok na akvarel s bílými listy formátu A3, akvarelové barvy (min.12ks), akvarelové pastelky (min.12ks). Dále kvalitní barevné pastelové křídy (rozmazávací), přírodní, pružné  štětce –  1 plochý  a 1 tenký na detaily,  litrovou zavařovací láhev na mytí štětců, savý hadr, utěrky (kuchyňské papírové). 
 • Co budeme mít k dispozici? Originální kvalitní barevné papíry na pastel formátu A3, pastely, ochranné ubrusy    a zástěry, podložky, kelímky na barvyCo určitě očekávejte: Vlídné zacházení a údiv nad krásou svého tvoření, spojeného s moudrem lektorky Jelenky. Kávu, čaj, pití, drobné občerstvení v podobě dobrot si dopřejeme v místní krásné kavárně Sally Tereny v zámecké zahradě Bruntál.

 


Pokud si nebudete vědět s něčím rady, ozvěte se paní Daně Meca Frankové, ona Vám ochotně poradí.

 Nezapomeňte poslat přihlášku a uhradit kurzovné, do  11. 6. 2023 na účet nebo hotově dle domluvy s paní Meca Frankovou.

Děkujeme.

 

Podrobnosti

Zahájení:
1. července | 10:00
Ukončení:
2. července | 16:00
Cena:
2200Kč
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, , , , , , ,

Pořadatel

Meca Franková (Luňáková) Dana
Telefon:
603 488 553
E-mail:
dana.lunakova@seznam.cz
View Pořadatel Website

Místo konání

Zámecká kavárna Salla Terena, Bruntál
Zámecké nám. 1/7
Bruntál, Moravskoslezský kraj 792 01 Česká republika
+ Google Mapa

Přihláška na kurz nebo na masáž:


  * povinné údaje