Aktuality

11. 11. 2017  image001 Krásný svatomartinský den milí přátelé a příznivci Školy zdraví. Svátek martin01svatého Martina byl a je jedním z nejoblíbenějších svátků roku. Děti i hospodáři čekali na první sníh, hospodyně pekly posvícenskou martinskou husu a martinské rohlíky nebo podkovy, zvané martiny, roháče, zahýbáky – prostě posvícení jak se patří. Letitými zkušenostmi lidé zjistili, že největší teplotní rozdíly nastávají právě na svátek sv. Martina a proto tento den spojili s pranostikami:

·         Na svatého Martina, bývá dobrá peřina (11. 11.)

·         Na svatého Martina kouřívá se z komína

·         Na svatého Martina drž se synku komína

·         Martinův led, bude vodou hned

·         Svatý Martin přijel na bílém koni

·         Na svatý Martin, ještě se vrátím, ale na svatý Mikuláš mě tu najisto máš (6. 12.)

Poslední pranostika je zajímavá v tom, že upozorňuje na značnou nestabilitu trvání tohoto období s tím, od kdy je možné očekávat nástup trvalých mrazů. Je to čas výrazně chladný, pochmurný a mlhavý. Na většině míst České republiky se právě v tomto období objevuje první sněžení. I když právě dnešní svatý Martin, místo, aby přijel na bílém koni, tak dorazil s teplotami pro podzim přímo nevídanými. Možná, že o další překvapení v tomto roce nebude nouze. Krásné hodování a degustaci nových vín přeje Vaše Škola zdraví.

 

1. 10. - 10. 11. 2017  image001 Příjemný a barevný podzim přátelé a příznivci Školy zdraví, co jste právě navštívili naše stránky! Po více jak měsíční odmlce, způsobené organizováním a konáním velmi krásných říjnových kurzů, přicházíme opět 5394241-foto-krasy-podzimus aktualitami. Říjnové, pobytové kurzy byly úspěšně zakončeny a jejich účastníci byli opět velmi spokojeni. Nejen, že se dozvěděli mnoho nových věcí, ale hlavně si zacvičili, jak osvědčené, tak hlavně nové komplexy, posílili a zharmonizovali organismus a dobili energii. Ti, co přijeli opakovaně, se přesvědčili, že každý kurz je opravdu jiný, nabíjecí, dynamický a neopakovatelný. Elena Tomilina  2.11. odletěla domů, kde opět povede v rodném Lipecku svůj ženský klub, bude masírovat a připravovat texty pro příští rok. A máme pro Vás hned tři hlavní aktuality.

 

* Ta první bude hlavně zajímat všechny příznivce Čchi-kungu a ty, co pravidelně jezdí na naše kurzy. V současné době připravujeme nabídku kurzů a akcí pro rok 2018 a připomínkový podzim_1mail zimních kurzů! Zbývají potvrdit jen tři lokality s docházkovými a víkendovými kurzy a domluvit podmínky konání kurzů v Koutech nad Desnou. Navštívili jsme a vybrali pro Vás pár nových lokalit v Čechách a zkontrolovali některé na Moravě. Také vše domlouváme s našimi stálými i novými spolupracovníky, abychom tak rozšířili barevnou, magickou a energeticky silnou nabídku pro rok 2018 a přiblížili se blíže k Vám a zároveň Vás pozvali do krásných, malebných zákoutí panenské přírody naší vlasti, o kterých možná ani nevíte. Náplně kurzů dáváme dle domluvených lokalit dohromady. Na Vaše přání se snažíme pospíšit si s termíny a místy pro pořádání kurzů, aby se Vám dobře plánoval další ozdravný aktivní rok s Elenou a novými TAO a Čchi-Kung komplexy.  Proto jsme pro Vás zařadili podobné termíny víkendových kurzů jako loni a rozšířili nabídku pobytových šesti denních kurzů s novým programem. Na konci listopadu budou známy poslední podmínky.

 

*   Prozatím jsme vytvořili v hlavním menu zatím současných www stránek rubriku „Kurzy a akce 2018“, s tabulkami kurzů a akcí na nový rok. Přihlášky a programy upřesňujeme a postupně doplníme již do www stránek se zcela novým kabátem do rubriky "Kurzy" k jednotlivým kurzům a akcím. Stránky momentálně plníme a testujeme. Informace o říjnových kurzech, nové přihlašování a úhrada záloh pouze složenkou a jiné důležité změny najdete již na nových stránkách. Mějte prosím, s námi strpení a zachovejte nám přízeň. 

 

*   Druhou velkou aktualitou jsou vydaná čtyři nová DVD. Spatřily světlo světa 1.10. 2017 a jejich obaly rozšířili sadu cvičebních a výukových DVD v rubrice „Produkty - DVD...“ v oddíle "DVD ke kurzům". Jde o komplexy "8 kroků ke zdraví", Prevence a léčení kloubů - "Ruce", "Modrý Tygr Čchi-kungu" - cvičení s krátkým Tai-chi Bangem a  pokračující komplex "Červený Drak Čchi-kungu" - cvičení s dlouhým Tai-chi Bangem. DVD budeme prodávat na vánoční výstavě zdraví, esoteriky, osobnostního růstu, prevence a zdravého životního stylu - 64. Minerva konané 2.-3.12. 2017 a na následujícím víkendovém kurzu s Elenou na Senovážném nám. 6, v NUEVU, ve dnech 9.-10. 12. 2017.

 

*   Třetí aktualita představuje nabídku 4 hodinového workshopu s paní Elenou Tomilinou  v rámci 64. Vánoční výstavy zdraví, osobnostního růstu, prevence a zdravého životního stylu – MINERVA s názvem „Vánoce? Zdravé a kreativní!“ konající se od 2. 12. – 3. 12., kde vystoupí s tím nejlepším z ozdravných komplexů a cvičení z Tao jógy, Čchi-kungu a dlouho utajovaných východních cvičení. Máme pro Vás Tip. Můžete navštívit výstavu, v sobotu a v neděli si vždy od 10.00 - 12.00 hod. zacvičit, protáhnout se, dozvědět se nové věci, nakoupit vánoční dárky v podobě DVD, atraktivních souborů meditačních obrazů Eleny s podpisem autorky a vyzvednout si materiály o Škole zdraví a časový rozpis připravovaných pobytů, kurzů, masáží,akcí a seminářů v roce 2018. Přijďte, jste srdečně zváni. Kompletní, velmi zajímavý program vánoční výstavy, cvičení a ukázek Čchi-kungu, nejrůznějších přednášek najdete -  zde.

 

*   Děkujeme a těšíme se s Vámi na setkání ještě v prosinci roku 2017 u dvou adventních víkendů a pak kdekoliv a kdykoliv v roce 2018. Vaše Škola zdraví.

 

10. - 21. 9. 2017 image001 Krásné září, mílí přátelé. Stránky jsme opět aktualizovali a budeme tu mít podzim. Podzim začíná dle kalendáře podzimní rovnodenností 22. září v 22.02 hod. a končí 162013__mushroom-mushrooms-grass-macro-bokeh-shlpka-the-leg_p_změna velikostizimním slunovratem 21. prosince v 17.28 hod. Je to přelom mezi létem a zimou a počasí bývá všelijaké a postupně se více a více ochlazuje. Podzim je období nostalgické a melancholické nálady, ale hlavně období pestrých barev, syrových a zemitých vůní, spadaného listí a také doba pro dlouhé procházky, tvoření a starání se o sebe sama. Na podzim jsme méně odolní proti špatným náladám a depresím. Slunce ztrácí na síle a dny se zkracují a noci prodlužují. Množství a intenzita slunečního svitu mají vliv na naše emoce. Cítíme se unavení, vyčerpaní, podléháme snadněji smutku a hůře snášíme stresové situace. Naši náladu ovlivňuje i  pohybová aktivita a taky to, co jíme. Nenechte se však strhnout podzimní náladastísněností, máme recept, jak se můžete na podzimní a zimní období připravit.  Naše nabídka týdenních kurzů a akcí byla pro Vás připravena v rubrice „Kurzy a masáže 2017“, ale je až na docházkový kurz v Plzni od 9.10. - 11.10. 2017 již zcela obsazena. Máme z vás obrovskou radost a těšíme se na viděnou. Pokud je v tabulce vpravo v zeleném poli ještě uveden „počet volných  míst“ nemusíte volat, ale rovnou vyplňte a pošlete přihlášku a zálohu. Jen tak budete přihlášeni. Pokud budete chtít se přihlásit jako náhradníci již obsazených kurzů, je potřeba zavolat na 603 258 558. Těšíme se na vás.

 

1. - 10. 9. 2017 image001 Teplé a příjemné září, mílí přátelé, klienti a příznivci Školy zdraví Eleny Tomiliny. Září nám stále nastavuje teplou, přívětivou tvář a my se jí můžeme doslova kochat. Nechce se nám ani pomyslet, že už za 12 dní nastane astronomický podzim. Září je přes den velmi teplé, však nastupují chladnější noci. Inu prázdniny skončily. Slunné dny je třeba ještě využít u vody, být venku, v pohybu a nechat se hýčkat přírodou. Někteří nastoupili o víkendu do letadla a letěli za svou vytouženou dovolenou k moři nebo usedli do svých aut, aby se dopravili do lesů, hor a strání za pohodou a odpočinkem. Někdo třeba usedl na terase své chatičky trávíc dovolenou a popíjející kávičku nebo voňavý čaj, uprostřed šumících stromů lesa a za zpěvu ptáčků rozložil svůj milovaný notebook, tablet nebo chytrý telefónek, aby se podíval, co nového přibylo na stránkách Školy zdraví Eleny Tomiliny přemýšlející, kam pojede načerpat před zimou energii a jestli je ještě volné místo na nějakém z říjnových kurzů.

 

*      Co jsme změnili, opravili a doplnili na stránkách: u jednotlivých kurzů jsme opět doplnili stavy nově přihlášených v rubrice „Kurzy a masáže 2017“. Plně obsazeny jsou oba kurzy ve lan_party_pictogram_2-555px wwwŠvagrově v Jeseníkách, dále víkendové kurzy v Plzni a Blatné. Také termíny masáží v Plzni jsou již plné. Jsme za to moc rádi a těšíme se na Vás. Zbývá už jen doobsadit následující docházkový kurz v Plzni.

 

*      Přicházíme tedy s nabídkou, speciálně pro bydlící nebo pracující v Plzni a okolí, ale můžete přijet i zdaleka.  Přijďte si s Elenou Tomilinou zase zacvičit a dozvědět se mnoho zajímavého po 3 dny vždy od 17.00 - 20.00h  na docházkovém kurzu opět s názvem „Prevence a léčení traumat páteře a kloubů 2 – cvičení, dieta, akupresura“ od 9.10. - 11.10. 2017 v Plzni v KD Peklo.  Podruhé se podrobně podíváme na způsoby léčby nejčastějších zranění, stejně jako na onemocnění páteře a kloubů z hlediska východní medicíny a vyzkoušíme speciální cvičení, přispívající k prevenci podobných problémů, k obnovení hybnosti páteře a kloubů, ke zbavení se bolesti a zachování zdraví. S velkou pravděpodobností dovezeme i na tento kurz zcela nová cvičební DVD.  Další informace najdete v rubrice „Kurzy a masáže 2017“ nebo -  zde.  Přihlášku najdete i zde.  (8 volných míst). Pokud Vás zajímá, jak se co nejrychleji zbavit traumat páteře a kloubů, svalů, šlach a vazů, zarezervujte si kurz a uhraďte brzy zálohu.

*      Informace o dalších volných kurzech a masážích najdete v rubrice „Kurzy a masáže 2017“. Krásný zbytek babího léta.

 

24. 8. – 30. 8. 2017 image001 Krásné, poslední, srpnové dny opět s přímo ukázkovým letním časem milí přátelé, klienti a příznivci Školy zdraví Eleny Tomiliny. Už jsme společně zažili tropické tepoty, dusno střídající se letni krajinas příjemným zchlazením a i s obávanými bouřkami a přívalovými dešti. A nebude tomu jinak ani začátkem září. Máme za sebou všechny letní kurzy (k těm srpnovým se vrátíme ještě v následujících aktualitách a na FB). Elena Tomilina po ukončení posledního kurzu v Havlíčkovým Brodu v úterý 29. 8., odletí v sobotu  2. 9. podle programu kurzů jen na tři neděle zpět do rodného Lipecka. Čeká na ní rodina, ženský klub a zase příprava na podzimní kurzy. Zpět do ČR se vrátí 26. 9., přímo do astronomicky nastartovaného podzimu, abychom dopřipravili pro nás jednu z velkých událostí, která se koná 1. - 2. 10. v Kutné Hoře (budeme brzo informovat) a zahajuje podzimní blok kurzů, akcí a pobytů. Pokud se právě rozhodujete, kam s námi na podzim,  nabízíme Vám ještě volná místa a zároveň možnost připojení se již k přihlášeným účastníkům podzim_1podzimních kurzů Školy zdraví Eleny Tomiliny. Každý z kurzů je svátkem pro tělo i duši a ani jeden není stejný, i když se mohou stejně jmenovat. Naše podzimní nabídka je pro vás připravená v rubrice „Kurzy a masáže 2017“, když kliknete v tabulce u vámi zvoleného kurzu na příslušné informace a přihlášku. Těšíme se na vás na kurzech při podzimních barvách.

 

23.8. 2017 image001 Naši milí přátelé i Vy, co jste poprvé navštívili naše stránky, přejeme Vám v posledních dnech měsíce srpna, krásné slunné dny, plné zážitků a pohody. Kde se ještě s námi můžete v nejbližších dnech setkat, protáhnout se, dozvědět se mnoho nového, jak se co nejrychleji zbavit traumat páteře a kloubů, svalů, šlach a vazů? Je toho stále mnoho, na co hledáme odpovědi a obvykle, když se něco s naším tělíčkem stane- zlomená nebo naštípnutá horní či dolní končetina, vyvrknutý kotník, pohmožděné svaly, šlachy či vazy, málo kdy si víme hned fundovaně rady, co udělat první, co jíst, kdy a jak začít cvičit a jak s traumaty pracovat, abychom se rychle vrátili do plnohodnotného života. Jako odpověď na všechny otázky Vám v srpnu ještě nabízíme jediný víkendový kurz v Havlíčkově Brodě od  26.8. - 27.8. s ubytováním a stravou s názvem "Prevence a léčení traumat páteře a kloubů"  a pokud si připlatíte 450,-Kč na den nebo 850,-Kč na dva  dny, můžete absolvovat v odpoledních hodinách po práci i navazující docházkový kurz na stejném místě od 28.8. - 29.8. Dopoledne je možné se objednat na speciální osobní masáž od Eleny Tomiliny. Všechny informace najdete v rubrice „Kurzy a akce 2017“. Abyste si byli jisti, že se na kurz rozhodně dostanete, je třeba zatelefonovat paní Iloně Červené, poslat mailem přihlášku a domluvit si úhradu příslušné zálohy.

 

4. 8. - 21.8. 2017 image001 Krásný, ještě prázdninový čas, vám milí přátelé i vám co jste poprvé navštívili naše stránky. Hlásíme se vám opět s aktualitami. Ten nádherný, prázdninový čas, plný relaxpohody, odpočinku, volného času pro dovolené a cestování, užívání si sluníčka, teplíčka i vody, se přehoupl, ať chceme nebo ne, do poslední čtvrtiny  a my Vám dlužíme alespoň krátké ohlédnutí za uplynulými červnovým, červencovými a srpnovými kurzy. Škola zdraví Eleny Tomiliny spolu pořádala od 24. 6. až do 15. 7. 2017 pro ženy i muže každého věku jednu víkendovku v Českých Budějovicích, jeden docházkový kurz v Sušici a  tři šestidenní pobytové kurzy s novými programovými  náplněmi zaměřené nejen na ozdravění a harmonizaci vlastního těla a duše, ale i na umění odblokování páteře a kloubů, nabírání energie, komunikace sám se sebou mezi lidmi a spojení s přírodou.

 

*      V pátek 23. 6. opět přiletěla  Elenka Tomilina a chtěli jsme společně oslavit její krásné půlkulaté narozeniny s kurzisty v Českých Budějovicích, ale situace byla zcela jiná. Víkendový kurz v Českých Budějovicích,  od 24. 6. - 25. 6. byl pro velmi nízký počet přihlášených účastníků – ZRUŠEN!  Proto jsme hned odjeli do Sušice, kde se konal od 26. 6. - 30. 6. (vždy od 17.00 hod. - do 20.00 hod) 5 denní docházkový kurz, zaměřený na přirozený způsob ozdravení těla a duše s využitím osvědčených, ale nových protahovacích komplexů na páteř a klouby, paradoxní dechové gymnastiky a dalších nových komplexů z Taoské jógy a Čchi-Kungu. Před závěrečným cvičebním blokem celého kurzu proběhlo jaké si  "poděkování" v podobě koncertu známého Dua Šándor - zpívající Renaty Sofie Šándorové, která doprovázená manželem na kytaru naladila a zharmonizovala repertoárem „Oslava Lásky“ doslova celé publikum účastnic kurzu. Velmi děkujeme ZŠ Komenského 59, panu řediteli a také panu školníkovi za výbornou spolupráci a organizátorce Janě Adamcové za přípravu kurzu.

 

*      Speciálně pro ženy jsme pořádali s Centrem KRUH v Jeseníkách v Koutech nad Desnou hned první kurz prázdnin, od 2.7. - 7.7., opět s novými komplexy zaměřené na ozdravení, omlazení a zkrásnění ženského těla, výrobu hormonů, sexuální energii a uvolnění psychického tlaku. S Elenkou ženy poznali na vlastním těle účinky intimní gymnastiky, speciální gynekologické samo-masáže a také čínského cvičení na formování postavy a zhubnutí stimulující vnitřní orgány k posílení výroby hormonů. Součástí kurzu byla též taneční cvičení, která jsou přirozenou a osvědčenou terapií pro všechny typicky ženské fyzické a psychické potíže, což působí na zvyšování sebevědomí a uvolnění mnohých psychických problému a depresí. Tradičně byl o tento kurz obrovský zájem. Účastníce byli přímo nadšeni a my také. Děkujeme.

 

*      Ne jinak tomu bylo i na druhém, pobytovém kurzu od 9. 7. - 14. 7., ve velmi krásné a v létě klidné části Jeseníků, v Karlově pod Pradědem, u Malé Morávky.  Kurz s názvem „Cestu k upevnění zdraví a dlouhověkosti“., v nádherných Jeseníkách, v Karlově u Malé Morávky. Jak prostředí hor Jeseníky, tak hotel Praděd nám nabídly ty nejlepší podmínky pro cvičení a pohodový čas venku, v bazénu s teplotou vody 27st. ve vířivce s masážními tryskami a vodou 36-42st. i na přilehlém hřišti. Zúčastnili se nejen ženy, ale v hojné míře byly zastoupeni i muži. Všichni až malé výjimky absolvovali nejen připravená zcela nová cvičení a komplexy, ale  také třeba společný výlet s exkurzí do sklárny "Jakub", proslulé ruční výrobou historického skla. Po exkurzi a foukání skla jsme si společně zacvičili v jejich soukromé zahradě u sklárny a navštívili Lázně Karlova Studánka. Všichni byli doslova nadšeni. A to ještě nebylo všechno. Společenský večer s multi-žánrovou kapelou "Welcome Drink" - se pro onemocnění kapelníka a zpěváka v jednom nekonal, tak jsme v záloze domluvu s manažerkou Ivo Batouška, frotmena skupiny Jumping Drums a Školy bubnování, Zuzkou, která přislíbila dopolední školičku bubnování s Ivošem pro naše účastníky kurzu. Následující den jsme zažili nádherné dopoledne s Ivošem a bubny, kde každý si zkusil zahrát na zapůjčený buben i jako celé hudební těleso. Nejen, že jsme se naučili, kde a jak se na buben hraje, ale i zjistili, že i u bubnu je potřeba not. Byl to opravdu neopakovatelný zážitek a mnozí si koupili od pana Batouška výukové CD. Každý účastník závěrem kurzu, obdržel od Eleny Tomiliny hodnotný dárek. První letní blok jsme zakončili právě v Karlově, 14. 7. a 15. 7. Elena Tomilina odletěla zpět do Ruska. O srpnovém kurzu v Maxově napíšeme v nejbližších aktualitách.

 

*      Co jsme změnili, opravili a doplnili na stránkách: Opět jsme doplnili stavy nově přihlášených u jednotlivých kurzů, kde oba kurzy pořádané v říjnu v nekomerčním skvělém zařízení pro školy a ekology ve Švagrově v lan_party_pictogram_2-555px wwwJeseníkách jsou zcela obsazené. Ale nebuďte smutní, možnosti je v říjnu ještě dost - dva kurzy, víkendový a docházkový s opět velmi potřebným a zajímavým obsahem v Plzni, navazující 3 denní kurz v Blatné. Také v prosinci připravujeme tradiční předvánoční cvičení na vánoční prodejní výstavě Minerva a na našem víkendovém kurzu v NUEVU, na Senovážném nám.6. Pozor, kapacita je omezená a i na těchto kurzech je již s poloviny obsazená

 

1. 8. - 3.8. 2017 image001 Vážení a milí přátelé, vítejte po velmi dlouhé době opět na našich stránkách při doslova tropických teplotách. Určitě si užíváte dovolených někde u vody nebo v lesích na chaloupkách či o trochu holisticcystaltherapy600x300chladnější vzduch na horách. Jsme přímo v polovině prázdnin. Oproti minulým létům se však děje snad něco neskutečného. Venkovní teplota velmi často šplhá vysoko nad třicítku a dokonce týdne chladněji moc nebude. Tropické vedro a prudké výkyvy počasí, nevím jak vám milý přátelé, mi v minulých dnech dalo a současně dává pořádně zabrat. Každý den, kdy se teploty vyšplhají přes třicítku, mám co dělat, abych nezkolaboval. Jak jste na tom vy? Jak zvládáte tropické teploty?

 

Osvezi_ziPro mě, co mám zcela nefunkční termoregulační systém těla vlivem úrazu a pobývám ve městě, v paneláku, je dodržování pravidel pro tropická vedra přímo nutností. Tedy dbát na pitný režim, často až 4x denně si hlavu osprchovat chladnější vodou i perlička v chladné vaně 1x denně přijde vhod. Nechodit na slunce a vůbec se neopalovat a když jsou vedra největší, omezit pohyb venku a tělesnou zátěž. A co si dávám k pití? Pro mě je nejlepší obyčejná neperlivá voda s kusy citrónu a dobré jsou i ředěné ovocné šťávy nebo vybrané bylinkové čaje. Dehydratace vyvolává únavu a mě bolesti hlavy. Pokud jsem na dně se silami, vždy voda s citrónem mě zachrání, zkuste ten nejjednodušší prostředek a uvidíte.

 

 

*      Co jsme změnili, opravili a doplnili na stránkách: Opět jsme doplnili stavy nově přihlášených, kde jste již plně obsadili speciální říjnový kurz od 16.10. – 21.10. konaný na lan_party_pictogram_2-555px wwwŠvagrově s názvem "Transformace těla rozumu a ducha s Tajemstvím energetického léčitelství". Dále se blíží k plnému stavu, pouze tento rok rozšířený, kurz "Umění Bílé Tygřice s formováním postavy a kreslením v meditaci", který pořádáme od 22.10. – 28.10. 2017 jen pro ženy opět ve Švagrově, v Jeseníkách. Tento měsíc asi i kurz pro ženy bude obsazen, protože zbývá posledních pět míst volných.

 

*      Kde se ještě s námi můžete v nejbližších dnech setkat, protáhnout se, dozvědět se mnoho nového, jak třeba rychleji se zbavit traumat páteře a kloubů, svalů, šlach a vazů. Je toho stále mnoho, na co hledáme odpovědi a obvykle, když se něco s naším tělíčkem stane, málo kdy si víme teď a hned fundovaně rady. Co udělat první, co jíst, kdy a jak začít cvičit a jak s traumaty pracovat, abychom se brzy vrátili do plnohodnotného života. Proto vám v srpnu ještě nabízíme jediný volný víkendový kurz v Havlíčkově Brodě od  26.8. - 27.8. s ubytováním a stravou a pokud si připlatíte, můžete absolvovat navazující docházkový kurz na stejném místě od 28.8. - 29.8. , ale v jiných časech. Dopoledne je možné se objednat na speciální osobní masáž. Všechny informace najdete v rubrice „Kurzy a akce 2017

 

*      Do podzimu a zimy je sice ještě daleko, ale již teď je zapotřebí prozkoumat připravenou podzimní nabídku víkendových, docházkových a pobytových kurzů v rubrice „Kurzy a akce 2017. Krásné léto, přátelé.

 

24. 6. – 9. 7. 2017 image001 Krásné, červencové dny opět se začínajícími vysokými teplotami milí přátelé, klienti a příznivci Školy zdraví Eleny Tomiliny. Léto, budiž pochváleno. Pro většinu 2404901_změna velikostiz nás nejoblíbenější to období v roce. Každý si představujeme pod pojmem léto a letní radovánky obecně období klidu, pohody a žádného stresu, užívání si po dlouhé dny sluníčka, posezení a třeba i grilování s přáteli na zahrádce, u chaty nebo na dovolené u vody. Jiní třeba vyrážejí za nevšedními zážitky a seznamováním do zahraničí cestovat nebo k moři. Úplně to vidím, jak jsme všichni usměvavý a užíváme si každý po svém té letní pohody. Sluníčko každý den pomalu zapadá, květiny jsou plně rozkvetlé a všude omamně voní, příroda, zlátnoucí obilí a zelené stromy se lesknou v odrazu slunečních paprsků a krásnou, barevnou atmosféru dokresluje harmonizující zpěv ptáků a cvrčení cikád, cvrčků a sarančat. Někteří při horkých, letních večerech sedí šťastně u vody popíjející osvěžující nápoj a 519313559485spokojeně pozorující jak se slunce se noří do vodní hladiny, kde svým odrazem vytváří úžasné obrazy. Léto je všude kolem nás, je kouzelné, perfektní, dokonalé prostě skvostné. Proto si jej užívejme, každý po svém a jak se patří a nezapomeňte se již přihlásit na říjnové speciální kurzy od 16. 10. a 22.10. , konané v nádherné lokalitě CHKO ve Švagrově, kde u prvního je uzávěrka přihlášek a záloh již 20. 9. 2017 z nařízení střediska.

 

*      Nepodařilo se nám protlačit na kurzech přes WI-FI hromadný informační mail se všemi důležitými informacemi, takže jej objevíte v doručené poště nebo v hromadné či ve spamu 16.7. 2017. Pokud Vám naše maily lan_party_pictogram_2-555px wwwnechodí do doručené pošty, kde byste je snadno našli, snadná pomoc. Najdete-li náš mail v rubrice hromadných či ve spamu, označte jej kliknutím a přesuňte pomocí myšky do doručených nebo zvolte přesunout a kam. Poté by měly maily již chodit do doručené pošty. Podívejte se také do rubriky “Kurzy a masáže 2017”, přečtěte si informace a programy  k letním i podzimním kurzům a přihlaste se. Těšíme se na viděnou.

 

22. – 23. 6. 2017 image001 Krásné, červnové dny dnes s docela příjemnými teplotami milí přátelé, klienti a příznivci Školy zdraví Eleny Tomiliny. Dnes v pátek 23. 6. přiletěla opět Elenka Tomilina z dalekého Lipecka. Pravda, chtěli jsme společně oslavit její krásné půlkulaté narozeniny s kurzisty v Českých Budějovicích, ale situace je zcela jiná. Máme pro Vás smutnou zprávu a Attentionje nám to velmi líto, ale jediný letní víkendový kurz v Českých Budějovicích konaný od 24. 6. - 25. 6. je pro velmi nízký počet přihlášených účastníků – ZRUŠEN! Slovy šest přihlášených a to pouze na neděli bylo již paní Mikátovou o této skutečnosti vyrozuměno. Někde se zřejmě stala chyba. Přesto zabalíme, odjedeme na Jih za hledáním zajímavých míst a také něco připravíme na další kurzy, které se, jak vypadá, konat budou. Proto Vám nabízíme ještě volná místa a zároveň možnost přidružení již k přihlášeným účastníkům letních kurzů a pobytů Školy zdraví Eleny Tomiliny. Každý z kurzů Vám přinese něco nového a neopakovatelného.

 

*      Máte ještě možnost se přihlásit na 5 denní docházkový kurz v Sušici od 26. 6. - 30. 6. (vždy od 17.00 hod. - do 20.00 hod), zaměřený na přirozený způsob ozdravení těla a duše s využitím osvědčených, ale nových protahovacích komplexů na páteř a klouby, paradoxní dechové gymnastiky a dalších nových komplexů z Taoské jógy a Čchi-Kungu. Pro kurzisty, kteří se zúčastní celého kurzu je připraveno poděkování v podobě koncertu známého Dua Šándor zpívající Renaty Sofie Šándorové, která nás naladí a zharmonizuje před závěrečným cvičebním blokem v pátek 30. 6. od 16.00hod. Bude to doslova „Oslava Lásky“. Informace ke kurzu - zde a přihlásit se - zde. (několik volných míst )

 

*      Čas dovolené nebo prázdnin můžete strávit aktivně a přitom v pohodě a s lehkostí, ve spojení s přírodou, upevnit si zdraví, načerpat energii, odpočinout si a naučit se něco nového na červencovém speciálním, mnoho-tematickém pobytu pro uzavřenou skupinu, kde Vám ukážeme: „Cestu k upevnění zdraví a dlouhověkosti“. od 9. 7. - 14. 7. , v nádherných Jeseníkách, v Karlově u Malé Morávky. Jak prostředí hor Jeseníky, tak hotel Praděd nabízí pro kurz ty nejlepší podmínky pro cvičení a pohodový čas venku, v bazénu i na přilehlém hřišti. Je vhodný pro ženy a muže jakékoliv věkové kategorie a také rodiny s dětmi. Kromě připravených nových cvičení a komplexů jsme připravili třeba společný výlet s exkurzí do sklárny "Jakub", proslulé ruční výrobou historického skla. Budeme vpuštěni i do soukromé zahrady u sklárny, kde si společně zacvičíme. Také připravujeme společenský večer s multi-žánrovou kapelou "Welcome Drink" - viz. Informace ke kurzu - zde a přihlásit se můžete - zde. (posledních 7 míst). Každý účastník, který uhradí celý kurz, obdrží hodnotný dárek. První letní blok zakončíme právě v Karlově, 14. 7. a 15. 7. Elena Tomilina odlétá zpět do Ruska.

 

 

mame vas radi21. 6. 2017 image001 Krásnou slunovratovou středu s tropickými teplotami, milí přátelé. Vítejte opět na našich stránkách. Zdravím všechny přátele, kurzisty, přiznivce a milovníky léta. Je to tu, letní slunovrat, první letní den či také astronomické léto nastává ve středu 21. 6. v 6:25 hod. Slunce na naší obloze dosáhne v tento den své nejsevernější polohy a bude se postupně vracet zpět k rovníku a my zažijeme nejdelší den v roce, zatím co noc bude nejkratší. Taky se těšíte? Prožijte krásně léto tak, jak si přejete a třeba na některém z letních kurzů s Elenou Tomilinou. Nabídka volných míst s informacemi a přihláškami se nachází na našich stránkách v rubrice „Kurzy a masáže 2017“. A to nejlepší na konec. Elena Tomilina je velmi úzce spojena s datem 21. 6. – má tento den půlkulaté narozeniny. Ze srdce, přejeme všechno nejlepší. Chcete-li, napište něco do rubriky „Napište nám“ nebo na Facebook – „Škola zdravi“.

 

18. 6. 2017 image001 Krásný třetí červnový víkend s příjemnými letními teplotami milí přátelé, klienti a příznivci Školy zdraví Eleny Tomiliny. Vítejte opět na našich stránkách. Nezadržitelně se blíží teplé léto. Dle čínského pentagram16kcelostního přístupu k životu k létu náleží element oheň. Následuje po elementu dřevo, z nějž vzniká a které nezbytným palivem pro živení ohně. Element ohně vnáší do našeho života radost, vášeň, teplo, smích, světlo a sex. Je to velmi impulzivní prvek řídící se city a divokými pudy. Oheň nám dává elán do života a plane od 15. května do 14. července. Orgány - srdce a tenké střevo, vnějším indikátorem pak jazyk. Barva červená a oranžová. (viz ilustrační obrázek) Je-li náš element ohně v rovnováze a máme-li jej pod kontrolou, umožňuje nám plně využít možnosti letního období. To je skutečně čas, kdy bychom měli se uvolnit a dopřát si trochu zábavy a vzrušení. Prostě toho, co máme rádi. Co dodat, prožijte léto s harmonickým ohněm a třeba na některém z letních kurzů s Elenou Tomilinou. Nabídka volných míst s informacemi se nachází v rubrice „Kurzy a masáže 2017“.

 

17.5. - 12. 6. 2017 image001 Krásné letní červnové dny, milí přátelé!!! Teploměr zvolna stoupá přes 25 stupňům. Máme za sebou všechny jarní kurzy a Elena Tomilina v úterý 16. 5. odletěla podle programu kurzů na více jak měsíc zpět do rodného Lipecka, aby opět vedla na chvíli domácnost a svůj dámský klub. Také má absolvovat zajímavý kurz a připravovat si nová cvičení. Zpět do ČR se vrátí 23.6., přímo do krásného, již astronomického léta a začínajících prázdnin, a tak se nabízí otázka:  "Nemáte ještě naplánovanou letní dovolenou a chtěli byste úplně vypnout…? Čas dovolených a prázdnin strávit aktivně a přitom v pohodě a s lehkostí, ve spojení s přírodou, upevnit si zdraví, načerpat energii, odpočinout si a naučit se něco nového? Máte chuť na 6 dní opustit stereotypní život, strávit čas přímo inspirativně, zharmonizovat tělo a mysl?

Nabízíme Vám ještě volná místa a zároveň možnost přidružení již k přihlášeným účastníkům letních kurzů a pobytů Školy zdraví Eleny Tomiliny. Každý z kurzů je totiž svátkem pro tělo i duši a vždy Vám přinese něco nového a neopakovatelného. Na léto jsme pro Vás připravili tentokráte pěti - šesti denní ozdravné pobyty s bohatým aktivním i relaxačním programem a dva víkendové kurzy.

 

*      Prodloužili jsme termín garance ceny. Do 15. 6. 2017 Vám po dohodě s panem majitelem garantujeme cenu 5800,- Kč u červencového speciálního, mnoho-tematického pobytu pro uzavřenou skupinu, kde nastoupíme na: „Cestu k upevnění zdraví a dlouhověkosti“. od 9. 7. - 14. 7. , v nádherných Jeseníkách, v Karlově u Malé Morávky. Kromě připravených nových cvičení a komplexů jsme připravili společný výlet s exkurzí do sklárny "Jakub", proslulé ruční výrobou historického skla. Budeme vpuštěni i do soukromé zahrady u sklárny, kde si společně zacvičíme. Také připravujeme společenský večer s multi-žánrovou kapelou "Welcome Drink" - viz. Informace ke kurzu - zde a přihlásit se můžete - zde. (posledních 7 míst). Každý účastník, který uhradí celý kurz, obdrží hodnotný dárek.

 

Dále Vás srdečně zveme na blížící se:

*      od 24. 6. - 25. 6., víkendový, více tematický kurz v Českých Budějovicích, v sále „Nový svět u Františka“ s názvem „Cesta k harmonii a vnitřní síle 2“. Kde si ukážeme nejenom, jak dosáhnout stavu harmonie, kde vzít sílu na překonání mnoha problémů se zdravím, ale i uvolníme svaly, vazy a šlachy pomocí nového komplexu s tzv. "Tai-chi Bangem". Všechny použité metody nám pomohou v prevenci a léčbě nemocí, ochraně a posilování zdraví, odolávání blížícího se stárnutí a zvyšování délky života. Další informace najdete v rubrice „Kurzy a masáže 2017“ nebo -  zde.  Přihlášku najdete i zde.

 

*      od 26. 6. - 30. 6., pro Vás, co bydlíte v Sušici nebo v jejím okolí, na 5 denní docházkový kurz v Sušici (od 17.00 hod. - do 20.00 hod), zaměřený na přirozený způsob ozdravení těla a duše s využitím osvědčených ale nových protahovacích komplexů na páteř a klouby, paradoxní dechové gymnastiky a dalších nových komplexů z Taoské jógy. Pro kurzisty, kteří se zúčastní celého kurzu je připraveno poděkování v podobě koncertu známého Dua Šándor, který nás naladí a zharmonizuje před závěrečným cvičebním blokem v pátek 30.6. od 16.00hod. Dále zájemci o osobní ozdravnou masáž se mohou přihlásit a využít od 27.6. od 10.00 – 13.00 hod šikovných rukou Eleny Tomiliny plných ozdravné energie a pocítit úlevu těla. Informace ke kurzu - zde a přihlásit se - zde. ( několik volných míst )

 

Následující pobytové kurzy: v Koutech nad Desnou, v hotel Dlouhé Stráně, Jeseníky, speciálně pro ženy v červenci a v Maxově, při úpatí Lužických hor, v srpnu s názvem "Transformace těla a ducha a Tajemství energetického léčitelství" jsou již plně obsazeny.

 

*      cry-MiaoShan[1]Další informace a ještě volné termíny, třeba na srpnový víkendový kurz v Havlíčkovým Brodu, najdete v rubrice Kurzy a masáže 2017. Pokud by Vám to přeci jen být s námi v létě nevyšlo, nastává ten správný čas pro rozhodnutí, právě nyní si vybrat z naší nabídky pobytů a kurzů v září a říjnu a včas zarezervovat pro Vás ten nezajímavější.  Informace ke kurzům najdete v rubrice „Kurzy a masáže 2017“. Krásné léto, přátelé, těšíme se na Vás.

 

14. 5. 2017 image001 Vážení a milí přátelé, vítejte opět na našich stránkách při snad již květnových teplotách. Tři zmrzlíci v kalendáři dneškem končí a čeká nás ještě dle pranostik Žofie. Vy si ale určitě užíváte jarního času, sluníčka na procházkách, v lesích na chaloupkách či chladnější vzduch na horách.

Člověk by rozhodně měl odpočívat a relaxovat, nesmí se nechat bez přestání ovlivňovat stresem a podléhat pocitu, že něco nestíhá. Určitě si dopřejte každý den alespoň nějakou dobu jen sami pro sebe, pro svoje záliby. Setkávejte se s lidmi, s kterými je vám dobře. Sportujte nebo se třeba jen projděte v parku nebo v lese, vyberte si třeba i na našich stránkách jeden z posledních jarních kurzů a myslete jen na samé příjemnosti. Váš organismus bude správně fungovat, pokud bude zdravé nejen tělo, ale i mysl.

V květnu jsou volná místa ještě na následující kurzy:

 

*      od 15.5. - 18.5. 2017 v Bruntále, ve Sladovnické 22, přijďte si s Elenou Tomilinou zacvičit a dozvědět se mnoho zajímavého po 3 dny vždy 3 hodiny na naučně – ozdravném docházkovém kurzu opět s názvem „Prevence a léčení traumat páteře a kloubů – cvičení, dieta, akupresura“.  Také v Bruntále se poprvé podrobně podíváme na způsoby léčby nejčastějších zranění, stejně jako na onemocnění páteře a kloubů z hlediska východní medicíny a seznámíme se se speciálním cvičením, přispívající k prevenci podobných problémů, k obnovení hybnosti páteře a kloubů, ke zbavení se bolesti a zachování zdraví.  Další informace najdete v rubrice „Kurzy a masáže 2017“ nebo -  zde.  Přihlášku najdete i zde.  (7 volných míst)

 

*      od 19.5. - 20.5. 2017  na víkendový, více tematický kurz v Brně, v ZŠ „Gajdošova“ názvem „TAOská Jóga a sexuální energie pro zdraví a dlouhověkost“. Sexuální energie je nejmocnější energií v lidském těle. Taoistická jóga ji využívá k dosažení zdraví, mládí, dlouhověkosti a rozvoji ducha. Taoistická jóga obsahuje mnoho technik a cvičení pro posílení pohlavních orgánů a svalů pánevního dna. Snížení tonusu těchto svalů vede k energetickému vyčerpání celého organismu, a v důsledku toho k mnoha nemocem. Taoistické praktiky pomáhají obnovit a posílit svaly a orgány malé pánve, zvýšit proudění sexuální energie a změnit jeho směr. Slabý tok energie lze převést do mocné síly, která dokáže obnovit a posílit naše zdraví. Další informace najdete v rubrice „Kurzy a masáže 2017“ nebo -  zde.  Přihlášku najdete i zde.  (volná místa).

 

2. 5. - 13. 5. 2017 image001 Krásný začátek měsíce lásky, Vám všem, milí přátelé i Vám, co jste právě navštívili naše stránky. Píšeme Vám z kurzu na zlepšení zraku z krásného prostředí Střelských Hoštic. Příroda se stále více probouzí, sluníčko přidává na intenzitě a všude kolem nás krásná svěží zelená barva a kvetoucí stromy. Jaro, to je doba rozkvětu a růstu, čas plný energie a příslibů, jsou to také začátky směřující k budoucnosti, dosahování nejrůznějších cílů a naplňování svého potenciálu. Je to čas plný nadějí a tužeb. Svět se probouzí a my plánujeme, co všechno chceme zvládnout. Svou energii směřujeme ven. Nejdůležitější je převzít za svůj život a zdraví plnou zodpovědnost a zaměřit se na to, co můžeme změnit – tedy zaměřit se na sebe. Naše tělo je velmi mocné, schopné  léčit samo sebe a udržovat se zdravé, když mu to umožníme. Květnové, pobytový kurz, jeden docházkový a víkendový kurz skýtají mnoho nového, inspirativního. Ukážeme Vám novou cestu a poradíme, jaké komplexy cvičit a co pro Váš organismus, tělo a duši vše udělat, abyste správně po zimním období a bez jarní únavy nastartovali. Využijte jedinečné příležitosti, kdy přijede do Vašeho regionu, přímo za Vámi, Elena Tomilina a Vy budete mít možnost pod odborným vedením vše vyzkoušet.

 

Proto máme pro Vás nějaké to připomenutí:

*      Aby toho nebylo málo právě 7.5. – 13.5. můžete převzít plnou zodpovědnost za svůj život a zdraví a zlepšit si nejen svůj zrak, když se přihlásíte na již několikrát avízovaný speciální jarní kurz na zrak s názvem « Přirozený způsob zlepšení zraku + tajemství Sloup_v_Cechach_6_energetického léčitelství» do magického Maxova. Nabízíme vám zajímavý způsob posílení zdraví a přirozený způsob zlepšení zraku. V každém těle se nachází program života a obnovy. Na tomto základě byl vytvořen systém energetického léčitelství a samoléčení. Cvičení na zrak pomáhají odstraňovat napětí v očích i jsou dobrá pro ty, kdo trpí únavou i suchostí v očích, nebo jinými očními problémy. Jsou i mimořádně vhodná pro ty, co pracují dlouho s texty a na počítači. Chceme, aby byl pobyt s námi skutečně inspirativní, výjimečný a ozdravný. Další informace najdete v rubrice „Kurzy a masáže 2017“ nebo -  zde.   Přihlášku najdete i zde.  (foto vpravo -  Sloup v Čechách u Maxova)

 

*      V květnu 2017 se ještě konají, víkendové kurzy v Blatné a Brně a docházkový, 4denní v Bruntále. Informace opět najdete v rubrice „Kurzy a masáže 2017“ (a jsou ještě volná místa).

 

*      Dále se můžete přihlašovat i na letní a podzimní kurzy s velmi atraktivními novými programy na Moravě a v Čechách. Jen tak budete mít také zajištěnou nejlevnější garantovanou cenu a určitě se ještě najdou ještě volná místa. Jen na letní kurz v Maxově se již volná místa nenajdou.

 

*      Děkujeme a těšíme se na Vás na některém z jarních kurzů.

 

1. 5. 2017  image001 Krásný lásky čas Vám všem, milí přátelé, přeje Škola zdraví Eleny Tomiliny.1641895 kopie    …byl první máj, byl lásky čas… “ Tento nesmrtelný verš z básně Máj Karla Hynka Máchy symbolizuje svátek zamilovaných. Dle lidového zvyku by všechny ženy a dívky měly být políbeny pod rozkvetlou třešní, aby byly po celý rok stále zdravé a plodné, krásné a přitažlivé, což je velmi prastarý zvyk, a vůbec měsíc květen, je pak spojen s časem lásky. Tento zvyk pochází od našich předků, z dob, kdy příroda byla velkým polibekpříkladem pro člověka, a člověk věřil, že svou činností zase ovlivňuje dění v přírodě. Již tradičně tak v první májový den zaplní desítky zamilovaných dvojic třešňové aleje či jiná romantická místa, aby dostály zlidovělým obyčejům a zajistily si štěstí i lásku do dalšího roku.

Proto ani Vy nezůstávejte svým drahým polovičkám nic dlužni a v den „třešňové“ lásky se vydejte na zamilovanou procházku do probouzející se přírody! Možná na prvního máje objevíte ve svém partnerovi někoho nového a konečně doceníte všechny jeho klady. Nebo se naopak přesvědčíte o tom, že jste na místě, kam patříte, s člověkem, který patří k vám. A o to na prvního máje jde. Líbání na všechny způsoby povoleno!!!

*      29. 4. - 30. 4. 2017 image001 Krásné, poslední, aprílové, dny Vám všem, milí přátelé i Vám, co jste poprvé navštívili naše stránky. Přelom dubna a května je nesmírně bohatý na pohanské svátky. 30. 4. zažijeme Filipojakubskou noc aneb pálení čarodějnic, která se promění v nádherný den – den Lásky a zamilovaných. Aby toho nebylo málo právě 7.5. – 13.5. můžete tyto svátky oslavit tím, že uděláte něco pro sebe a přihlásíte se do magického místa Maxova na již několikrát avízovaný speciální jarní kurz na zrak s názvem « Přirozený způsob zlepšení zraku + tajemství energetického léčitelství». Nabízíme vám zajímavý způsob posílení zdraví a přirozený způsob zlepšení zraku. V každém těle se nachází program života a obnovy. Na tomto základě byl vytvořen systém energetického léčitelství a samoléčení. Cvičení na zrak pomáhají odstraňovat napětí v očích i jsou dobrá pro ty, kdo trpí únavou i suchostí v očích, nebo jinými očními problémy. Jsou i mimořádně vhodná pro ty, co pracují dlouho s texty a na počítači. Chceme, aby byl pobyt s námi skutečně inspirativní, výjimečný a ozdravný. Další informace najdete v rubrice „Kurzy a masáže 2017“ nebo -  zde.   Přihlášku najdete i zde.  (foto vlevo - rozcvička na Maxově)

*      V květnu 2017 se ještě konají, víkendové kurzy v Blatné a Brně a docházkový, 4denní v Bruntále. Informace opět najdete v rubrice „Kurzy a masáže 2017“ (volná místa).

 

*      Dále se můžete přihlašovat i na letní a podzimní kurzy s velmi atraktivními novými programy na Moravě a v Čechách. Jen tak budete mít také zajištěnou nejlevnější garantovanou cenu a určitě se ještě najdou volná místa. Jen na letní kurz v Maxově se již volná místa nenajdou.

 

*      Máte představu, co se skrývá pod pojmem Filipojakubská noc aneb pálení čarodějnic”? Jde o velmi starý a dodnes živý lidový zvyk a zvláštní svátek, tzv. večer a noc čarodějnic, čarodkykterá je označovaná za magickou, a je více než vhodná k provádění různých očistných, ochranných a magických rituálů. Pro tento očistný účel se zapalovaly na různých vyvýšených místech a horách ohně. Právě oheň pálený o Filipojakubské noci, představuje jakousi ochranu před vším negativním, co se nashromáždilo v temném zimním období a zároveň má dodat novou energii pro období nadcházející. Každý, kdo přeskočil přes oheň, se tak očistil, posílil tím svou plodnost a krásu a ochránil tak své tělo proti nemocem do další Filipojakubské noci. Dalším ochranným prostředkem bylo i zapalování tzv. smolných košťat, která se witch-silhouette-image-2vyhazovala do výšky. Také se prý v tomto čase otvíraly poklady, a tudíž každý, kdo měl u sebe květ kapradí, měl šanci, že narazí na poklad viditelný jen pro něho a jen o této mystické noci. Na některých místech, zvlášť před domy svobodných děvčat, se rovněž vztyčují májky v podobně opentlené a ozdobené břízky, které symbolizují spojení nebe a země. Tento den a noc byl vlastně oslavou plodnosti a jara, jakýmsi obřadem, který měl zajistit lidem po celý rok blahobyt.

 

Tak dámy, ohákněte se již zítra do nejhezčích hábitů, nastartujte svá košťata a pomalu vzlétněte… Slet čarodějnic zítra začíná. A pokud máte nějaké tajné přání, není vhodnější doby, kdy se vám může splnit, než je právě o Filipojakubské noci. Děkujeme a těšíme se na Vás na některém z jarních kurzů.

 

16. 4. - 29. 4. 2017 image001 Krásné dubnové dny vám všem, milí přátelé a také vám co jste poprvé navštívili naše stránky. Elena Tomilina přiletěla 26. dubna. Příroda se probouzí, všude kolem nás jsou vidět nádherně kvetoucí pentagram16kstromy, na zahrádkách květiny nejrůznějších barev a vůní. My jsme s Elenou odjeli dnes do Střelských Hoštic, cestou se doslova kochali svěží zelenou přírodou a 29. 4. odstartovali jarní velmi energeticky silné kurzy. Když se podíváte do kalendáře, zjistíte, že 10. 5. bude opět měsíc v úplňku, který zvyšuje citlivost a intenzitu všech energii a k tomu, když si připomeneme, že od 15. února do 15. května k jaru dle čínského celostního přístupu k životu patří prvek dřevo (někdy se tento element překládá jako „strom“) a jde také o rostoucí energii, tak nastává ta nejlepší doba vhodná udělat něco pro sebe – pro své tělo, rozum a duši. Vše co uděláme pro svůj organismus v tomto období, se projeví přímo s dvojnásobným účinkem. Jarní element dřeva symbolizují v našem těle játra a žlučníkze smyslů, pak elementu náleží zrak. Proto jsme kurzy a semináře v regionech, konající se od konce dubna do poloviny května, doplnili o další speciální techniky a cvičení, vhodné právě pro toto období. Společně si ukážeme, jak nejen podpořit a zregenerovat játra a přirozenou cestou zlepšit zrak, ale také co udělat pro regeneraci a harmonizaci celého organismu. Využijte tedy jedinečné příležitosti, kdy přijedeme do Vašeho regionu, přímo za Vámi a Vy budete mít možnost pod odborným vedením zkušené Eleny Tomilinye na Vašem organismu vyzkoušet.

 

15. 4. 2017 image001 Vážení přátelé, klienti, příznivci Školy zdraví Eleny Tomiliny a návštěvníci internetových stránek Školy zdraví – umění omlazení organismu, přejeme Vám požehnané, příjemné a veselé Velikonoční svátky plné jarní pohody, zdravíčka, sluníčka a energie!

 

 

13. 4. 2017 image001 Příjemné jarní dny, vám všem, milí přátelé. Velikonoce připadají na první neděli po jarním úplňku po rovnodennosti. Mohou tedy proběhnout kdykoli mezi 11. dubnem a 10. květnem. ob2nVlastním svátečním velikonočním dnům předchází šest postních týdnů. Dnešní zelený čtvrtek je spojován s Kristovou poslední večeří a měly by se jíst pouze zelené pokrmy. Velký pátek připomíná ukřižování Krista a ten den by se měl držet největší půst. Bílá sobota se nese v duchu příprav na slavnost Vzkříšení a Boží hod velikonoční přináší velké hodování po dnech hladovění. Tradičními velikonočními pokrmy jsou jidáše, mazance a velikonoční beránci. Beránek, zajíc, kraslice, nekynuté pečivo se promítají ve velikonočních tradicích na celém světě, za to pomlázka je naší raritou. Spletenými proutky se podle dochovaného záznamu ze čtrnáctého století navzájem vypláceli manželé a milenci, protože jim vrbová míza měla zajistit 2016velikonoce_změna velikostihodně potomků. Tento dávný pohanský rituál se udržel jen v našich končinách a postupně se proměnil na veselé nahánění svobodných dívek. „Šleháním metlou, tepáním rukou a poléváním vodou“ se mládenci postarali vlastně o to, aby byly ohebné, pilné, čiperné, usměvavé a zdravé. Vdaným a starším ženám našupali symbolicky, a z nich vyháněli „zlý jazyk“. Za odměnu, že se koledníci činili, jim na pomlázce přibývali barevné pentle a košíku malovaná vejce. Hospodáři zase vyšlehali čeládku, aby nebyla líná, krávy, aby se brzy otelily a taky stromy, aby se brzy probudily za zimního spánku. V Česku a na Slovensku má pomlázka mnoho jmenných ekvivalentů podle regionální závislosti: dynovačka, binovačka, hodovačka, karabáč, koleda, mrskačka, šlehačka, šmerkust, tatar, žíla a mnoho dalších. Ať už se jedná o jakékoli pojetí Velikonoc, vždy jsou spojené s vítáním jara.  Jaro už je zase zpátky a my přejeme vám veselé svátky.

 

20. 3. - 3. 4. 2017 image001 Příjemný jarní dny, vám všem, milí přátelé. Máme pro vás nové aktuální zprávy. Na opět trochu delší chvíli jsme se odmlčeli, protože jsme byli nuceni hned po příjezdu z prvního bloku kurzů řešit mnoho věcí spojených, jak se zahraničním kurzem, který dobře nedopadl, tak s přípravou nových komplexů a výběru nové hudby pro jarní i letní pobytové kurzy. Děkujeme za pochopení.

Oficiální začátek jara připadl opět na 20. březen a k tomuto jevu bude docházet minimálně dalších osmdesát let. V den jarní rovnodennosti je den stejně dlouhý jako noc, tedy přibližně dvanáct hodin, a to všude na světě. V našich zeměpisných šířkách se den prodlužuje a noc zkracuje, na jižní polokouli je to opačně – v březnu tam začíná podzim. Na jarní rovnodennosti je také závislé proměnné datum Velikonoc. Ty nastávají po prvním jarním úplňku. Letos jsou tak Velikonoce podstatně později než loni a první jarní úplněk bude v úterý 11. dubna.

Ve středu 22. března odletěla Elena Tomilina podle programu kurzů na měsíc zpět do rodného Lipecka, aby se k nám 26. dubna opět vrátila v tom nejsilnějším období, kdy se příroda probouzí a krásně září barvami, svěží zelení, kdy jsme se mi už plně probudili v tzv. biologickém jaru, chceme nabrat energii, zharmonizovat své tělo a ducha, vyčistit organismus, zlepšit si zrak.

 

*      Víkendové i docházkové kurzy v předjaří v regionech, od 24. února do 19. března, Elena Tomilina obohatila o nové, speciální techniky a cvičení, vhodné krokusyprávě pro toto období. Na tyto kurzy, budeme dle složení účastníků od 29. dubna do 13. května navazovat, rozšiřovat poznání a zdokonalovat. Postupně, krůček za krůčkem se staneme novými lidmi, kteří poznali, co jejich tělo potřebuje, rozumí signálům svého těla, dokážou vnímat a měnit vzorce myšlení, které nám ve zdraví brání a důvěřovat moudrosti svého těla. Podrobné informace o kurzech najdete v rubrice „Kurzy a masáže 2017“, když kliknete v tabulce pod vámi zvoleným kurzem na příslušné informace a závaznou přihlášku.

 

*      Dnes jsem mluvil s paní ředitelkou Střelských Hoštic a ona nám nabídla, ještě jeden pokoj a tak tři z vás ještě mohou absolvovat od 29.4. – do 5.5. 2017 šestidenní, jarní, naučně – ozdravný kurz na zrak s názvem « Zlaté recepty Čchi-Kungu jak si přirozeným způsobem zlepšit zrak » v nové lokalitě, Střelských Hošticích. Čchi - Kung  je jedním z největších úspěchů čínské civilizace. Je to prastará věda o člověku a jeho zdraví, která nás učí  žít podle zákonů přírody. A podle těchto zákonů je jaro nejlepším časem roku pro obnovu a posílení zraku. A na dobrý zrak má vliv nejen stav očních svalů, ale také stav celého organismu, a proto lekce na posílení zraku zahrnují řadu cvičení na udržení zdravého těla a emocionální rovnováhy. Je připraven nový program, aby byl pobyt s námi skutečně výjimečný a ozdravný. Přihlaste se prosím, co nejdříve! Další informace najdete v rubrice „Kurzy a masáže 2017“ nebo -  zde.   Přihlášku najdete i zde.  (foto vpravo - Střelské Hoštice - ubytování pro kurz)

 

*      Stejně tak tři z vás ještě mohou absolvovat od 7.5. – do 13.5. 2017 šestidenní, jarní, naučně – ozdravný kurz na zrak s názvem « Přirozený způsob zlepšení zraku + tajemství energetického léčitelství» v Maxově. Nabízíme vám zajímavý způsob posílení zdraví a přirozený způsob zlepšení zraku. V každém těle se nachází program života a obnovy. Na tomto základě byl vytvořen systém energetického léčitelství a samoléčení. Cvičení na zrak pomáhají odstraňovat napětí v očích i jsou dobrá pro ty, kdo trpí únavou i suchostí v očích, nebo jinými očními problémy. Jsou i mimořádně vhodná pro ty, co pracují dlouho s texty a na počítači. Chceme, aby byl pobyt s námi skutečně inspirativní, výjimečný a ozdravný. Přihlaste se prosím, co nejdříve! Další informace najdete v rubrice „Kurzy a masáže 2017“ nebo -  zde.   Přihlášku najdete i zde.  (foto vlevo - rozcvička na Maxově)

*      V květnu 2017 se ještě konají, víkendové kurzy v Blatné a Brně a docházkový, 4denní v Bruntále. Informace opět najdete v rubrice „Kurzy a masáže 2017“ (volná místa).

 

*      Dále se můžete přihlašovat i na letní a podzimní kurzy s velmi atraktivními novými programy na Moravě a v Čechách. Jen tak budete mít také zajištěnou nejlevnější garantovanou cenu a určitě se ještě najdou volná místa. Jen na letní kurz v Maxově se již volná místa nenajdou.

Děkujeme a těšíme se na Vás na některém z jarních kurzů.

 

1. 3. – 16. 3. 2017 image001 Krásné březnové dny, milí přátelé!!! Máme pro vás nové aktuální zprávy. Na trochu delší chvíli jsme se odmlčeli, protože jsme od 24. 2. stále na kurzech po Jarní sněženky_změna velikostivlastech českých a časově ani organizačně nelze sedět u počítače. Elena Tomilina připravila přes zimu velmi zajímavé novinky, vhodné právě pro předjaří a nastupující jarní období. Programy jsou plné nových komplexů a psychofyzických cvičení zlepšující fyzický stav a otvírající nové duchovní možnosti a schopnosti. Dnes končíme v Plzni velmi energeticky silný, nový kurz s názvem „Prevence a léčení traumat páteře a kloubů – cvičení, dieta, akupresura“, kde si po 3 dny vždy 3 hodiny mnoho účastníků s Elenou Tomilinou zacvičilo a dozvědělo se mnoho zajímavého. Poprvé jsme se i zde podrobně podívali na způsoby léčby nejčastějších zranění, stejně jako na onemocnění páteře a kloubů z hlediska východní medicíny a seznámili se, se speciálním cvičením přispívajícím k prevenci podobných problémů, k obnovení hybnosti páteře a kloubů, ke zbavení se bolesti a zachování zdraví. Odtajnili jsme i recept na přípravu zázračné, velmi účinné mastičky pronikající až do kostí. Účastníci byli opravdu nadšeni a doslova uprosili Elenu Tomilinu, aby v říjnu tohoto roku uspořádala opět v Plzni pokračující kurz.

 

*      Pokud chcete ještě v březnu absolvovat poslední víkendový kurz v rámci biologického jara (po něm Elena Tomilina odlétá zpět do Ruska 22.3. a vrací se do ČR 26. 4.), tak dále trvá pozvánka od 18.3. - 19.3. 2017  na víkendový, více tematický kurz v Českých Budějovicích, v sále „Nový svět u Františka“ s názvem „Cesta k harmonii a vnitřní síle 1“. Ale jak dosáhnout stavu harmonie? Kde vzít sílu na překonání mnoha problémů se zdravím? Na tyto a další otázky se pokusíme najít odpověď u starověkých mudrců z Východu. Jejich metody nám pomohou v prevenci a léčbě nemocí, ochraně a posilování zdraví, odolávání blížícího se stárnutí a zvyšování délky života. Další informace najdete v rubrice „Kurzy a masáže 2017“ nebo -  zde.  Přihlášku najdete i zde.

 

*      Velmi nás těší zájem i o další přímo jarní kurzy začínající od 29. 4. - 20. 5. 2017. Podívejte se do rubriky „Kurzy a masáže 2017“, jsou tam volná místa na kurzy opět v regionech. Čtyři z vás ještě mohou absolvovat od 7.5. – do 13.5. 2017 šestidenní, jarní, naučně – ozdravný kurz na zrak s názvem « Přirozený způsob zlepšení zraku + tajemství energetického léčitelství» v Maxově. Nabízíme vám zajímavý způsob posílení zdraví a přirozený způsob zlepšení zraku. V každém těle se nachází program života a obnovy. Na tomto základě byl vytvořen systém energetického léčitelství a samoléčení. Cvičení na zrak pomáhají odstraňovat napětí v očích i jsou dobrá pro ty, kdo trpí únavou i suchostí v očích, nebo jinými očními problémy. Jsou i mimořádně vhodná pro ty, co pracují dlouho s texty a na počítači. Chceme, aby byl pobyt s námi skutečně inspirativní, odpočinkový, klidný a ozdravný. Přihlaste se prosím, co nejdříve! Další informace najdete v rubrice „Kurzy a masáže 2017“ nebo -  zde.   Přihlášku najdete i zde.  (foto vlevo - rozcvička na Maxově)

 

*      Mrzí nás to velice, ale oznamujeme, že k datu 1.3. 2017 jsme byli nuceni zrušit letní kurz v Razové konající se první týden v červenci. Vedení Centra se totálně vyměnilo a co jsme v rove 2016 domluvili, rázem přestalo platit. Cena byla nehorázně zvýšena o 1690,-Kč na hlavu na týden a domluva nebyla žádná. Museli bychom výrazně zvýšit cenu kurzu a to jsme nechtěli. Velmi děkujeme za pochopení a jsme s omluvou. Přihlášení byli již paní Luňákovou o této skutečnosti vyrozuměni a přehlásili se na letní kurzy buď do Karlova pod Pradědem do hotelových apartmánů Praděd nebo do Maxova na severu Čech nebo na podobný kurz dle výběru. Plně obsazen v srpnu je zatím jeden kurz - na Maxově.  (foto vpravo - Apartmány Praděd)

 

*      Také ještě řešíme do 31.3. zahraniční kurz v Řecku. Do tomto termínu přijde konečné resumé. Těšíme se na Vás

 

16. 2. – 19. 2. 2017 image001 Krásný únorový čas při pomalu nastupujícím jaru, milí přátelé. Vítejte opět na stránkách Školy zdraví. Máme pro Vás upozornění a pár připomenutí. Začneme tím nejdůležitějším:

 

Elena Tomilina přiletí k nám již za tři dny a od pátku začínáme s novými, přímo jarními programy kurzů. V březnu a v květnu jsou volná místa na následující kurzy:

 

*      od 13.3. - 15.3. 2017 v Plzni v KD Peklo, přijďte si s Elenou Tomilinou zacvičit a dozvědět se mnoho zajímavého po 3 dny vždy 3 hodiny na naučně – ozdravném docházkovém kurzu opět s názvem „Prevence a léčení traumat páteře a kloubů – cvičení, dieta, akupresura“.  Také v Plzni se poprvé podrobně podíváme na způsoby léčby nejčastějších zranění, stejně jako na onemocnění páteře a kloubů z hlediska východní medicíny a seznámíme se se speciálním cvičením, přispívající k prevenci podobných problémů, k obnovení hybnosti páteře a kloubů, ke zbavení se bolesti a zachování zdraví.  Další informace najdete v rubrice „Kurzy a masáže 2017“ nebo -  zde.  Přihlášku najdete i zde.  (9 volných míst)

 

*      od 18.3. - 19.3. 2017  na víkendový, více tematický kurz v Českých Budějovicích, v sále „Nový svět u Františka“ s názvem „Cesta k harmonii a vnitřní síle 1“. Ale jak dosáhnout stavu harmonie? Kde vzít sílu na překonání mnoha problémů se zdravím? Na tyto a další otázky se pokusíme najít odpověď u starověkých mudrců z Východu. Jejich metody nám pomohou v prevenci a léčbě nemocí, ochraně a posilování zdraví, odolávání blížícího se stárnutí a zvyšování délky života. Další informace najdete v rubrice „Kurzy a masáže 2017“ nebo -  zde.  Přihlášku najdete i zde.  (volná místa).

 

*      od 7.5. – do 13.5. 2017 na 6 ti denní, jarní, naučně – ozdravný kurz na zrak s názvem « Přirozený způsob zlepšení zraku + tajemství energetického OKO a písmo sléčitelství» v Maxově. V každém těle se nachází program života a obnovy. Na tomto základě byl vytvořen systém energetického léčitelství a samoléčení. Nabízíme vám zajímavý způsob posílení zdraví a přirozený způsob zlepšení zraku. Cvičení pomáhají odstraňovat napětí v očích i jsou dobrá pro ty, kdo trpí únavou i suchostí v očích, nebo jinými očními problémy. Jsou i mimořádně vhodná pro ty, co pracují dlouho s texty a na počítači. Chceme, aby byl pobyt s námi skutečně inspirativní, odpočinkový, klidný a ozdravný. Přihlaste se prosím, co nejdříve! Jen tak budete mít zajištěnou nejlevnější garantovanou cenu, která platí do 15. března!  Další informace najdete v rubrice „Kurzy a masáže 2017“ nebo -  zde.   Přihlášku najdete i zde.  (4 volná místa).

 

*      Velmi nás těší zájem i o další přímo jarní kurzy začínající od 29. 4. - 20. 5. 2017. Podívejte se do rubriky „Kurzy a masáže 2017“, jsou tam volná místa na kurzy opět v regionech. A nezapomeňte přitom na léto. Do Maxova je již přihlášeno 21 účastníků.  Také tento týden bychom měli vyřešit zahraniční kurz v Řecku. Těšíme se na Vás.

 

15. 2. 2017 image001 Příjemný první „biologický“ jarní den, vám všem, milí přátelé. Oficiální začátek jara se sice datuje na 20.- 21. březen, ale dle čínského celostního přístupu k životu tzv. 11biologické jaro začíná právě dnes. K jaru, jako takovému, náleží prvek dřevo (někdy se tento element překládá jako „strom“) a jde o rostoucí energii. Jarní element dřeva symbolizují v našem těle játra a žlučníkze smyslů mu pak náleží zrak. Játra jsou zodpovědná za celou řadu tělesných funkcí. Produkují množství hormonů, vyrábí žluč, ovlivňují kvalitu krve, zajišťují detoxikaci organismu apod. Poruchy jater mohou mít proto velmi dalekosáhlé následky. Na našich jarních kurzech Vám ukážeme, jak podpořit a zregenerovat játra a přirozenou cestou zlepšit zrak. A nezůstaneme jen u těchto orgánů.

 

*      Kurzy v regionech, od 24. února do 19. března, Elena Tomilina obohatila o speciální techniky a cvičení, vhodné právě pro toto období. Na tyto kurzy, budeme dle účastníků v dubnu a květnu navazovat, rozšiřovat poznání a zdokonalovat. Postupně, krůček za krůčkem se staneme novým člověkem, který ví, co jeho tělo potřebuje, rozumí signálům svého těla, dokáže vnímat a měnit vzorce myšlení, které mu ve zdraví brání a důvěřovat moudrosti svého těla. Podrobné informace o kurzech najdete v rubrice „Kurzy a masáže 2017“, když kliknete v tabulce pod vámi zvoleným kurzem na příslušné informace a závaznou přihlášku.

 

 

*      Velmi nás těší váš zájem i o další přímo jarní kurzy začínající od 29. 4. - 20. 5. 2017. Nezapomeňte se podívat do rubriky „Kurzy a masáže 2017“, jsou tam volná místa na kurzy opět v regionech.

*      Také o letní kurzy je velký zájem, proto chceme jen připomenout pro ty, co ještě kombinují a přemýšlejí, pozor na garantované ceny a kapacitu volných míst.

*      Zatím se stále nedaří najít cenově dostupný hotel pro 20 - 22 účastníků pro kurz na Krétě. Měli jsme další nabídky, ale buď nevyhovoval termín odletu nebo byla pro nás vysoká cena. Momentálně jsme před přislíbenou novou nabídkou. Opět je ve hře 11dní,  s odletem od 30.8.do max. 4.9. Průběžně všem přihlášeným na kurz v zahraničí posíláme informace. Zachovejte nám přízeň. Všechny potřebné informace doplníme a pošleme.

Těšíme se na Vás.

 

5. – 14. 2. 2017 image001 Přátelé a příznivci Školy zdraví Eleny Tomiliny, přeji krásný slunný víkend, druhý v měsíci únoru. 8fae7fec34_72557539_o2_resize_resizeChtěl bych připomenout blížící se víkendové a docházkové jarní kurzy a masáže konané od 24. února do 19. března. Dále v květnu ještě plně neobsazený, 6 ti denní, pobytový kurz s názvem „Přirozené zlepšení zraku a tajemství energetického léčitelství“ v Maxově od 7. 5. – 13. 5. 2017. Rádi bychom Vás pozitivně naladili, pomohli vám po zimním období nabrat energii a posílit organismus, zlepšit zrak a zformovat tělo. Jarní období je nesmírně energeticky silné a svěží. Vše kolem nás se probouzí a my nezůstaneme pozadu. Proto Vám přinášíme první porci krásných jarních barev v podobě pozvánky na následující, ještě neobsazené nové aktivní ozdravné kurzy a pobyty :

 

*      4.3. - 5.3. 2017  na víkendový, více tematický kurz v Praze, ve Studiu  NUEVO, na Senovážném nám. 6 s názvem „Prevence a léčení traumat páteře a kloubů – cvičení, dieta, akupresura“.  Na tomto kurzu se poprvé podrobně podíváme na způsoby léčby nejčastějších zranění, stejně jako na onemocnění páteře a kloubů z hlediska východní medicíny. Seznámíme se se speciálním cvičením, které přispívá k prevenci podobných problémů, k obnovení hybnosti páteře a kloubů, ke zbavení se bolesti a zachování zdraví. Další informace najdete v rubrice „Kurzy a masáže 2017“ nebo zde.  Přihlášku najdete i zde. (1 volné místo)

 

*      8.3. 2017 využijte šikovných rukou Eleny Tomiliny plných ozdravné energie a pociťte úlevu těla při  osobní ozdravné masáži  v Minervě -  oáze zdraví a pohody od 10 hodin – do 13hodin v Praze 8,  Sokolovská 82, 150 m od metra B – 5min od stanice Křižíkova. Nutno se objednat na tel: 603 258 558. Další informace najdete v rubrice „Kurzy a masáže 2017“ nebo zde.  (Cena 400,-Kč za masáž cca 25 -30 min). (2 volná místa - zde)

 

*      13.3. - 15.3. 2017 v Plzni v KD Peklo, přijďte si s Elenou Tomilinou zacvičit a dozvědět se mnoho zajímavého po 3 dny vždy 3 hodiny na naučně – ozdravném docházkovém kurzu opět s názvem „Prevence a léčení traumat páteře a kloubů – cvičení, dieta, akupresura“.  Také v Plzni se poprvé podrobně podíváme na způsoby léčby nejčastějších zranění, stejně jako na onemocnění páteře a kloubů z hlediska východní medicíny a seznámíme se se speciálním cvičením, přispívající k prevenci podobných problémů, k obnovení hybnosti páteře a kloubů, ke zbavení se bolesti a zachování zdraví.  Další informace najdete v rubrice „Kurzy a masáže 2017“ nebo -  zde.  Přihlášku najdete i zde.  (9 volných míst).

 

*      18.3. - 19.3. 2017  na víkendový, více tematický kurz v Českých Budějovicích, v sále „Nový svět u Františka“ s názvem „Cesta k harmonii a vnitřní síle 1“. Ale jak dosáhnout stavu harmonie? Kde vzít sílu na překonání mnoha problémů se zdravím? Na tyto a další otázky se pokusíme najít odpověď u starověkých mudrců z Východu. Jejich metody nám pomohou v prevenci a léčbě nemocí, ochraně a posilování zdraví, odolávání blížícího se stárnutí a zvyšování délky života. Další informace najdete v rubrice „Kurzy a masáže 2017“ nebo -  zde.  Přihlášku najdete i zde.  (volná místa).

 

*      od 7.5. – do 13.5. 2017 na 6 ti denní, jarní, naučně – ozdravný kurz na zrak s názvem « Přirozený způsob zlepšení zraku + tajemství energetického léčitelství» v Maxově. V každém těle se screen960x960nachází program života a obnovy. Na tomto základě byl vytvořen systém energetického léčitelství a samoléčení. Nabízíme vám zajímavý způsob posílení zdraví a přirozený způsob zlepšení zraku. Cvičení pomáhají odstraňovat napětí v očích i jsou dobrá pro ty, kdo trpí únavou i suchostí v očích, nebo jinými očními problémy. Jsou i mimořádně vhodná pro ty, co pracují dlouho s texty a na počítači. Chceme, aby byl pobyt s námi skutečně inspirativní, odpočinkový, klidný a ozdravný. Přihlaste se prosím, co nejdříve! Jen tak budete mít zajištěnou nejlevnější garantovanou cenu, která platí do 15. března!  Další informace najdete v rubrice „Kurzy a masáže 2017“ nebo -  zde.   Přihlášku najdete i zde.  (4 volná místa).

 

*      V květnu 2017 se ještě konají, pobytový kurz na přirozené zlepšení zraku ve Střelských Hošticích (již obsazený), víkendové kurzy v Blatné a Brně a docházkový, 4denní v Bruntále. Informace opět najdete v rubrice „Kurzy a masáže 2017“ (volná místa).

 

*      Dále se můžete přihlašovat i na letní a podzimní kurzy s velmi atraktivními novými programy na Moravě a v Maxově. Jen tak budete mít také zajištěnou nejlevnější garantovanou cenu.

*      Zatím se nám nedaří najít cenově dostupný hotel pro 20 - 22 účastníků pro kurz na Krétě. Máme však, fundovaného člověka, plně znalého Kréty a Řecka mající mnoho kontaktů přímo na hotely. Předali jsme mu naše požadavky i cenový limit a momentálně jsme před potvrzením ze strany hotelu.  Opět je ve hře 11dní,  hlavně Kréta a pak ... - od 30.8. Průběžně všem přihlášeným na kurz v zahraničí posíláme informace. Zachovejte nám přízeň. Všechny potřebné informace doplníme a včas pošleme.

 

Děkujeme a těšíme se na Vás na některém z jarních kurzů.

 

19. 1. – 2. 2. 2017 image001 Krásný slunný víkend na konci měsíce ledna, vám všem, milí přátelé. Zdravíme i Vás co jste právě poprvé navštívili tyto stránky. Mnozí z vás jste mrazivý víkend využili k procházkám, jiní vzali brusle, běžky nebo lyže a vyrazili sami nebo s celou rodinou za aktivními prožitky v ojíněné přírodě. My jsme zatím doplňovali pro Vás stránky.

 

*      Tabulky se všemi kurzy a akcemi pořádané v roce 2017 jsou pro Vás naplněné informacemi v rubrice „Kurzy a masáže 2017“. Mnozí z Vás se již přihlásili jak na kurzy, tak na masáže. Můžete-li, posílejte hned zálohu. Jen tak budete řádně přihlášeni. Pokud jste se již rozhodli pro nějaký ozdravný pobyt a nevíte s rady, zavolejte panu Lacinovi na 603 285 558 od 9.30 – 22.00h nebo napište na mail skola.zdravi@seznam.cz  a já Vás zaregistruji.

*      Po doplnění chybějících programů a přihlášek u dvou docházkových kurzů, březnového v Plzni a květnového a v Bruntále se hned tyto kurzy začaly plnit účastníky. Čekáme ještě na schválení textu a přihlášky od Centra kultury a vzdělávání v Blatné pro říjnový kurz v Blatné.

*      Dále jsme doplnili rubriku „Postřehy z kurzů“ o postřehy a náměty našich účastníků ze všech pobytových 4-6 denních kurzů konaných v roce 2016.

*      Nestihli jsme ještě přidat fotodokumentaci nových míst a jejich okolí, kde pořádáme kurzy. Ale všechny kurzy pořádané na Moravě a ve Střelských Hošticích, mají v „Informacích o kurzu“ vždy několik obrázků, buď přímo interiérů nebo okolí. Podívejte se do rubriky „Kurzy a masáže 2017“ u jednotlivých kurzů.

*      Pokud přemýšlíte o některém z jarních pobytových kurzů na přirozené zlepšení zraku, tak už je volný kurz jen v Maxově (11 volných míst), přihlaste se prosím, co nejdříve, děkujeme! Jen tak budete mít zajištěnou nejlevnější garantovanou cenu. Střelské Hoštice jsou až na 1 místo plné.

*      Dále se můžete právě teď přihlašovat i na letní kurzy s velmi atraktivními novými programy na Moravě a v Maxově. Jen tak budete mít také zajištěnou nejlevnější garantovanou cenu.

*      Zatím se nám ve spolupráci s Invií nedaří najít cenově dostupný hotel pro 20 - 22 účastníků pro kurz na Krétě. Museli jsme již po třetí měnit hotel, protože nebyl dostatek volných pokojů PCwork nebo došlo ke zdražení a jiné důvody. Průběžně všem přihlášeným na kurz v zahraničí posíláme o všech zdarech a nezdarech informace. Avšak žádné setkání není náhodné, začala vícestranná jednání a vypadá to slibně. Zbytek zatím neprozradím. Zachovejte nám přízeň. Děkujeme. Všechny potřebné informace doplníme a včas pošleme.

*      Děkujeme a těšíme se na Vás na některém z jarních kurzů.

 

zimní nálada14. – 18. 1. 2017 image001 Krásné zimní dny měsíce ledna, vám všem, milí přátelé. I Vám co jste právě nebo poprvé navštívili tyto stránky. Delší dobu jsme nenapsali nic nového do aktualit, tak to nyní napravujeme.  

*      Tabulky se všemi kurzy a akcemi pořádané v roce 2017 jsou pro Vás naplněné informacemi v rubrice „Kurzy a masáže 2017“. Doplnili jsme chybějící programy a přihlášky u dvou nových docházkových kurzů, PCwork březnového v Plzni a květnového a v Bruntále. Čekáme na schválení textu a přihlášky od Centra kultury a vzdělávání v Blatné pro seminář a kurz v Blatné. Dále na potvrzení termínu a našich požadavků u poptávaných cestovek pro kurz na Krétě. Stále se nedaří ověřit pro 20 účastníků místo v hotelu a salonek na cvičení. Museli jsme změnit hotel, protože pracovnice Invie poptávala jen 8 dní. Zachovejte nám přízeň a buďte trpěliví. Snad tento týden budeme vědět vše. Děkujeme. Všechny potřebné informace doplníme a u Kréty pošleme. Stejně tak přidáme fotodokumentaci nových míst a jejich okolí, kde pořádáme kurzy. Všechny kurzy pořádané na Moravě a ve Střelských Hošticích, mají v „Informacích o kurzu“ vždy několik obrázků, buď přímo interiéru nebo okolí. Podívejte se do rubriky „Kurzy a masáže 2017“ u jednotlivých kurzů.

*      Mnozí z Vás se již přihlásili jak na kurzy, tak na masáže. Termín hned rezervujeme. Pokud můžete, posílejte hned zálohu. Jen tak budete řádně přihlášeni.

*      Pokud přemýšlíte o některém z jarních pobytových kurzů na zlepšení zraku ve Střelských Hošticích nebo v Maxově dále o letních, kurzech na Moravě a v Maxově, přihlaste se prosím, co nejdříve, děkujeme! Jen tak budete mít zajištěnou nejlevnější garantovanou cenu.

*      Někteří máte potíže s vyplňováním formulářových přihlášek v PDF. Nedaří se Vám vyplněná uložit do počítače? Pouze program Acrobat Reader 11 umí pracovat s formuláři a je zdarma ke stažení nebo k přímé instalaci z Internetu. Můžete jej tedy bezplatně stáhnout a nainstalovat, nebo z rubriky „Ke stažení“ můžete program přímo nainstalovat ze Seznamu.cz. Máte tam pro Vás připraven odkaz.

*      Pro vysvetleni kzMnozí, noví klienti mi napsali, že nevíte, jak procházet a rolovat dlouhý text nebo tabulky s kurzy na stránkách. Abych vám to ukázal názorně, stáhnul jsem obrazovku a vše na ní popsal.  Ty, co mají stolní počítač nebo notebook s bezdrátovou nebo připojenou myškou, rolují dlouhé texty bez problémů. Ti, co mají pouze u notebooku plošku před klávesnicí (Touchpad) a dvě tlačítka, by měli použít pro rolování nejdříve rolovací lištu úplně vpravo (viz pravá šipka v rohu) a až už nepůjde dále rolovat, objeví se na liště blíže ke středu, hned podél stránky v šedém poli šipka a tou můžete pokračovat, když nastavíte kurzor právě na ní a levým tlačítkem pokračujete v rolování. Snad to bude nyní srozumitelné. (velký obrázek níže v aktualitách).

*      Pokud najdete nějakou zásadní chybu na popisech kurzů, masážích a přihláškách nebo Vám nepůjde nějaká stránka s informacemi či přihláškou stáhnout nebo vytisknout, budu velmi rád, když mi napíšete na skola.zdravi@seznam.cz  nebo zavoláte na 603 258 558 a já chybu okamžitě odstraním.

*      Pro ty, co jsou registrováni na Facebooku, najděte si nás, prosím, zadáte přímo v prostředí Facebooku, Škola zdraví nebo vyhledáte pomocí Googlu. Budeme velmi rádi, když si nás dáte do přátel.

*      Děkujeme a těšíme se na Vás na některém z jarních kurzů.

 

9. 1. – 13. 1. 2017 image001 Krásné zimní lednové dny, vám všem, milí přátelé a vám co jste právě navštívili www.skolazdravi.eu. Trápí vás zimní měsíce, chlad a málo světla? Cítíte se unavení, bez energie a dovolená u moře je pro vás 152c6e95e6_72557896_o2_resizev lednu nesplněným snem? Poradíme vám, jak zklidnit mysl a dodat tělu sílu, i když je jaro daleko, jak odbourat přepracovanost a hlavně stres, který se stal součástí našich životů. Doporučených cest je spousta – od meditace přes nejrůznější komplexy a cvičení těla a duše. Protože na nás stále doráží zima a prý bude ještě přituhovat, podívejte se a vyberte si z bohaté nabídky kurzů, kde se budeme zabývat technikami, které srovnají, rozehřejí, ozdraví a zharmonizují tělo a duši, započnou detoxikaci a vyplaví škodliviny. Opravdu již nebrání nic v přihlašování na jarní, letní i podzimní kurzy a masáže v roce 2017.

*      Během tohoto týdne se snad rozhodne, a my Vám pošleme a dáme na stránky informace ke kurzu na Krétě (předběžně přihlášeno 18 účastníků). Čekáme jen z hotelu na potvrzení částečné bezbariérovosti tam, kam bude potřeba, salonek a dvoulůžkové pokoje. Vše jinak již víme. Tento týden by se mělo rozhodnout. Budeme muset změnit hotel, cena za 12 dní s polopenzí v hotelu 4*, letecky a kurzovné bude mezi 18 – max. do 20.tis. Cena se mění. Ke kurzu na Krétě jsme přidali předběžnou přihlášku. Kdo nám jí vyplní a pošle, bude po obdržení informací od CK hned informován. Vydržte, prosím, v pondělí 16.1. budeme vědět více. Děkujeme.

*      Elena Tomilina přiletí do ČR již 22. 2. 2017 a hned od 24. 2. začínáme, víkendovým kurzem v Brně.

*      Mnozí z Vás se již přihlásili jak na kurz, tak na masáže. Termíny jsme vám zarezervovali. Nyní již můžete posílat postupně zálohy. Jen tak budete řádně přihlášeni. Také pozor na garantované ceny, které platí do určitého data.

*      PCwork Někteří máte potíže s vyplňováním formulářových přihlášek v PDF. Přihlášku stáhněte do počítače. Otevřete a vyplňte. Nedaří se Vám vyplněná uložit do počítače? Snadná pomoc, Acrobat Reader XI a vyšší umí pracovat s formuláři. Lze jej bezplatně stáhnout z Internetu a nainstalovat, nebo z rubriky „Ke stažení“ můžete program přímo nainstalovat. Máte tam připraven odkaz.

*      Pokud najdete nějakou zásadní chybu na popisech kurzů, masáží a přihláškách nebo Vám nepůjde nějaká stránka s informacemi či přihláškou stáhnout nebo vytisknout, budu velmi rád, když mi napíšete na skola.zdravi@seznam.cz nebo zavoláte na 603 258 558 a já chybu okamžitě odstraním.

*      Přečtěte prosím, i aktuality z dřívějších dat. Děkujeme a těšíme se na Vás na některém z jarních kurzů.

 

6. 1. 2017 image001 Vážení a milí přátelé, vítejte v ledovém lednu opět na našich stránkách. Mnozí z Vás již plánujete, kam se s námi vydáte, co nového jsme připravili, na jakých nových místech se budou kurzy s Elenou Tomilinou konat a tak se již díváte, jaký kurz by byl pro Vás nejvhodnější z hlediska Vašeho zdravotního stavu a naopak, který Vás zaujal spíše ze zvědavosti nebo potřeby námi zvoleného termínu nebo místa konání. Žádný kurz není stejný a ani se oproti loňsku nebude opakovat. Elenka na tento rok připravuje řadu opět nových, už v Lipecku a na posledním víkendu v Praze vyzkoušených, účinných komplexů, které zařadí postupně do svých kurzů v roce 2017 dle přihlášených účastníků.  Někteří z Vás se již přihlásili a je to vidět na stavu volných míst u každého kurzu vpravo v zeleném poli. Zatím vedou dva kurzy, víkendový kurz v Plzni „Zlepšení hybnosti páteře a kloubů + Energetické pročištění kostní dřeně“ a kurz u moře na Krétě se programem „Východní praktiky ozdravení těla a ducha“ Plzeňský kurz je zaplněn zcela (2 volná místa) a k moři jsou již předběžně přihlášeno 13 účastníků. My stále doplňujeme informace k posledním třem kurzům. Již brzy Vám pošleme a dáme na stránky informace ke kurzu na Krétě. Čekáme jen z hotelu na potvrzení bezbariérového pokoje a částečného přístupu tam, kam bude potřeba. Vše jinak již víme.

Do konce týdne bychom chtěli doplnit všechny obrázky lokalit. Vytvořen máme aktualizovaný souhrnný čtyřstránkový rozpis kurzů Školy zdraví s popisy a základními informacemi, informacemi o Eleně Tomilině, o výukových DVD ke kurzům, velkoplošném, meditačním souboru obrazů s lunárním kalendářem a souboru pohlednic obrazů Eleny Tomiliny, který Vám pošleme v odkazu mailem, ale stáhnout si jej můžete v tiskové podobě již dnes v rubrice „Ke stažení“. Našim spolupracovníkům pomáhajícím s organizováním kurzů, přeposíláme informace, přihlášky, popř. letáky.  Taky doplníme informace na Facebooku. Proto mějte s námi prosím, trpělivost. Děkujeme a těšíme se na Vás na některém z jarních kurzů. To je ten správný čas udělat něco pro sebe. Krásný nový rok 2017.

 

1. 1. – 3. 1. 2017 image001 Vážení a milí přátelé, vítejte v novém roce opět na našich stránkách. Vy, co jste poprvé na těchto stránkách, přejeme Vám hodně štěstí, zdraví, mnoho lásky a dobrých přátel, hodně energie a pohody v novém roce 2017!  Již nebrání nic v přihlašování na skoro všechny kurzy Školy zdraví Eleny Tomiliny v roce 2017.

*      V současné době nám chybí už jen doplnit informace o kurzu a přihlášky pro jeden seminář a víkendový kurz v Blatné, víkendový kurz v Havlíčkově Brodě a to hlavní, informace ke kurzu u moře na Krétě, které obdržíme kolem poloviny ledna od CK INVIA. Ke kurzu na Krétě jsme přidali předběžnou přihlášku a kdo nám jí vyplní a pošle, bude po obdržení informací od CK hned informován.

*      Ostatní kurzy jsou naplněné přihláškami, případně kontakty na organizátory a informacemi o kurzu. Modré a zároveň podtržené názvy v tabulce „Kurzů a masáží 2017“ pod názvy kurzů signalizují, že 2015_změna velikostise pod nimi skrývají přihlášky a informace ke kurzu a u některých kurzů k masážím, pro Vás ke stažení. Naopak nepodtržené názvy – černé čekají na doplnění informací a ty brzy doplníme. Stejně tak přidáme fotodokumentaci nových míst a jejich okolí, kde pořádáme kurzy. Do konce následujícího týdne bychom chtěli doplnit veškeré informace u zbylých kurzů. Čekáme na potvrzení od našich organizátorů, spolupracovníků. Proto mějte prosím, s námi ještě trpělivost. Stav u každého kurzu v tabulce vpravo – signalizuje, kolik ještě míst je volných na daný kurz a text „Volné termíny masáží“ Vám po kliknutí na něj ukáže ještě volná místa k objednání.  Pokud jste se již rozhodli pro nějaký ozdravný pobyt a nevíte s rady, napište na mail skola.zdravi@seznam.cz a já Vás zaregistruji.

*      Všimněte si, prosím, že u některých kurzů je uvedena garantovaná cena do určitého data a pak se dle místa cena zvyšuje buď o 300 - 1000,-Kč. Je to způsobeno tím, že po datu garance musíme uhradit hotelu za všechny přihlášené zálohu, hotel nabídne volná, neobsazená místa do 25 účastníků veřejnosti a zbytek účastníků, který se bude chtít přihlásit po termínu, buď uhradí cenu hotelu vyšší, nebo nebude již volné místo. Proto přečtěte si informace o kurzu a přihlaste se do garantovaného data.

*      Mnozí z Vás se již přihlásili jak na kurz, tak na masáže v čase, kdy ještě nebyli přihlášky na našich stránkách. Vůbec to nevadí, jste zaregistrováni a termíny jsme zarezervovali. Nyní již můžete posílat postupně zálohy. Jen tak budete řádně přihlášeni.

*      Pokud najdete nějakou zásadní chybu na popisech kurzů, masáží a přihláškách nebo Vám nepůjde nějaká stránka s informacemi či přihláškou stáhnout nebo vytisknout, budu velmi rád, když mi lan_party_pictogram_2-555px wwwnapíšete na skola.zdravi@seznam.cz nebo zavoláte na 603 258 558 a já chybu okamžitě odstraním.  Většina přihlášek je vytvořena jako formuláře v PDF, tak nebude vůbec rozhozena v textu a vy je lehce vyplníte za pomocí Acrobat Readeru 11, který na rozdíl od nižších verzí dokáže uložit vyplněné formuláře. Určitě si ho nechte nainstalovat nebo nainstalujte – odkaz se nachází v rubrice „Ke stažení“.  Některé přihlášky jsou vytvořeny jako wordovské formuláře DOCX a měli by být opět lehce vyplnitelné.

*      Někteří, noví klienti mi napsali, že nevíte, jak procházet a rolovat dlouhý text nebo tabulky s kurzy na stránkách. Abych vám to ukázal názorně, stáhnul jsem obrazovku a vše na ní popsal pro ty, co mají stolní počítač nebo notebook s bezdrátovou nebo připojenou myškou. Ty, co mají pouze u notebooku plošku před klávesnicí (Touchpad) a dvě tlačítka, by měli použít pro rolování nejdříve rolovací lištu úplně vpravo (viz pravá šipka v rohu) a až už nepůjde dále rolovat, objeví se na liště blíže ke středu, hned podél stránky v šedém poli šipka a tou můžete pokračovat, když nastavíte kurzor právě na ní a levým tlačítkem pokračujete v rolování. Snad je to nyní srozumitelné.

*      Těšíme se na Vás na některém z jarních kurzů. Krásné dny nového roku 2017.

 

Pro vysvetleni kz

 

31. 12. 2016 image001 Přátelé, přejeme Vám příjemné prožití silvestrovských oslav. Děkujeme Vám za přízeň v letošním roce a těšíme se na Vás v novém roce 2017. Přejeme Vám hodně štěstí, zdraví, mnoho lásky a dobrých přátel, hodně energie i smíchu v novém roce 2017!  

Vaši Elena Tomilina a Leoš Lacina.

 

 

 

 

29. 12. 2016 image001 Krásné poslední dny roku 2016 Vám všem, milí přátelé i vám, co jste právě navštívili naše stránky, které v poslední době každý den aktualizujeme. Doplňujeme rubriku „Kurzy a masáže 2017“. V současné době nám chybí už jen doplnit jeden seminář a víkendový kurz v Blatné, víkendový kurz v Havlíčkově Brodě a to hlavní, informace ke kurzu u moře na Krétě, které obdržíme začátkem ledna od CK INVIA. Přidali jsme kontakty na obdržení přihlášek u všech kurzů, které připravují naši spolupracovníci. Speciálně u letních kurzů v Razové a hotelu Praděd v Karlově pod Pradědem jsme přihlášky zabudovali přímo místo kontaktu ve formátu formuláře dokumentu Word. Naše přihlášky jsou tradičně formuláře formátu PDF, které jsou snadno vyplnitelné pomocí jen Acrobatu Reader XI., který máte snad všichni už ve vybavení počítače nebo je volně ke stažení na internetu a na našich stránkách v rubrice „Ke stažení“. Stejně v této rubrice máte možnost si stáhnout postupně měněný a doplněný Časový rozpis všech kurzů roku 2017 s kompletními popisy, něco o paní Eleně Tomilině a produktech Školy zdraví.  Dále jsme u lan_party_pictogram_2-555px wwwkurzů změnili programy a popisy, které se konaly v roce 2016. Ještě doplníme fotky či obrázky nových lokalit pro představu. Prosíme Vás, pokud budete vybírat nějaký tematický pobyt v rubrice Kurzy a masáže 2017, tak navštivte i rubriku Všeobecné informace ke kurzům, kde v oddíle „Všeobecné informace určitě čtěte“, najdete pro o Vás mnoho užitečného a nebude to určitě ztráta času. Děkujeme. Informace a popisy programů kurzů a některé chybějící přihlášky ke kurzům průběžně doplníme. Pohodové poslední dny roku 2016 přeje vaše Škola zdraví.

 

26. 12. 2016 image001 Krásný, vánoční čas Vám všem, milí přátelé. Tzv. druhý svátek vánoční je ve znamení svatého Štěpána, který byl jedním z prvních mučedníků. Podle legendy Štěpán položil život za víru v Krista. V České 254px-Stefanusrepublice je tento svátek nazván 2. Svátek vánoční a máme jej spojen se "štěpánskou koledou", no kdo z nás by si nevzpomněl na říkanku – Koleda, koleda Štěpáne... Tato tradice se váže do doby, kdy sedláci si dávali v kostelích světit osivo a čeledíni a děvečky dostávaly "na tzv. odchodnou" zvláštní koláč. Koláč tvořily tři pruhy těsta spletené do kruhu a zdobené ořechy, rozmarýnem a pentlemi. Stejně jako na první svátek vánoční se pořádá slavnostní oběd, jehož složení stejně 1446722561_JAMBL3Q86VKW_upload_w920_zoom_změna velikostijako v předchozí den není pevně dané a liší se domácnost od domácnosti. Obvykle se v českých zemích podává pečená husa se zelím a knedlíky nebo kachna (popř. krůta). Častěji se však v tento den schází nejen rodina, ale i přátelé a vykonávají se návštěvy. Ani tento významný den by se zkrátka nesměl poskvrnit prací. Pro dnešního moderního člověka je již jen těžko představitelný zvyk nechodit v tento den z domu a trávit jej rozjímáním a odpočinkem pouze v rodinném kruhu. Tak odpočívejte, relaxujte, dejte si něco dobrého, stojí to za to.

 

25. 12. 2016 image001 Krásný, vánoční čas Vám všem, milí přátelé. Tzv. Boží hod vánoční je slavnostním dnem, který se nese ve znamení rodinných návštěv, slavnostního oběda a večeře. Obvykle se v českých zemích ac3070137cfebd80f31478a7c3fc3407_vanoce-nemecko-husa-shutterstock-162255119podává pečená husa se zelím a knedlíky nebo kachna (popř. krůta). K tradičním zvykům patří i rodinná vycházka do některého z kostelů, ve kterých jsou od Štědrého dne vystaveny jesličky. Slouží se zde i tradiční božíhodová vánoční mše, oslavující narození Ježíše Krista. Takto významný den se zkrátka nesměl poskvrnit prací. Pro dnešního moderního člověka je již betlemjen těžko představitelný zvyk nechodit v tento den z domu a trávit jej rozjímáním a odpočinkem pouze v rodinném kruhu. I v jiných státech se tradičně slaví Vánoce, přičemž datum 25. prosince hraje důležitou roli. V západní Evropě a Severní Americe jsou dárky rozbalovány právě v tento den ráno. Ve Spojených státech amerických se dokonce oslava Vánoc soustředí pouze do tohoto dne.  Pro všechny z nás by pak mělo platit, že Vánoce jsou především svátkem klidu, rodinné pohody a odpoutání se od každodenního pracovního shonu. K idylické atmosféře může přispět i vědomí toho, že s 1. svátkem vánočním skončila (alespoň na nějaký čas) doba hektického shánění hmotných dárků a my můžeme veškerou energii vložit do rozjímání a nabírání energie do dalšího roku. Pohodové dny vánoční přeje vaše Škola zdraví.

 

24. 12. 2016 image001 Krásný, vánoční čas Vám všem, milí přátelé i vám, co jste právě navštívili naše stránky, které v poslední době každý den aktualizujeme. Štědrým dnem začínají Vánoce. Tento den připadá u nás na 24. prosince a jedná se o poslední den příprav na Vánoce. Zatímco dopoledne je v mnohých rodinách poznamenáno shonem, v podvečer už všechno utichne, lidé spolu zasednou ke stolu.

Při pohledu do minulosti - konkrétně do období středověku, tak právě v tento den se končil starý rok a nový začínal 25. prosince, tedy na Narození Páně.

Štědrý den znamená většinou mnoho radosti, hlavně pro děti, které se od rána těší na Ježíška, jaké dárky přinese a kolik toho nadělí. Tradičně se v tento den rodiny vanoce2navštěvují, tedy většinou na návštěvu jezdí tatínci s dětmi a maminky chystají večeři. Na štědrý den dospělí a větší děti zdrobí snad nejtypičtější symbol Vánoc - vánoční stromeček, ovšem některým malým dětem jej nosí společně s dárky Ježíšek. Mezi tradice, které jsou se Štědrým dnem spojené, patří postní oběd. Obvykle se podává hubník, či kuba, což jsou krajové názvy pro jídlo z krup a lesních hub.

Ve večerních hodinách se sejde celá rodina u štědrovečerní tabule a podává se tradiční kapr, i když v některých rodinách je nahrazován vepřovými řízky či jinými druhy ryb. Přílohu tvoří bramborový salát, ale také klasické brambory nebo bramborová kaše. Nesmíme opomenout i sladké průvodce celých Vánoc, a to tradiční vánoční cukroví, perníčky a bonbony či čokolády. Kromě stromečku, kapra a cukroví patří k Vánocům i tradice, které se dodržují jen v některých vanocni-kapr_201212081713289rodinách. Jde například o lití olova, které se v posledních letech vrátilo. Pouštění lodiček s ořechových skořápek se svíčkou. Klasicky se také dává šupina z kapra pod talíř, aby zajistila peníze. Mnohé rodiny dodržují zvyk připravit prázdný talíř pro nečekaného hosta. A pak samozřejmě drobné zvyky, které mají jednotlivé domácnosti zažité a praktikují je pouze ony. Obvykle po večeři nastává ten krásný čas, kdy do většiny domácností dorazí Ježíšek.

Tak krásné a pohodové Vánoce, přátelé.

 

23. 12. 2016 image001 Krásné, adventní dny Vám všem, milí přátelé. Do Štědrého dne zbývá jeden den. Těsně před Štědrým večerem si snad každý z nás slavnostně ozdobí velký nebo malý živý stromeček. Nesmíme zapomenout na vánoční třpytivé řetězy, dřevěné ozdoby, svíčky a pro děti sladké kolekce a adventní kalendáře. Je krásné, když lidé nejsou lhostejní k tradicím, zvykům a obyčejům. I když se nenavštěvují přes celý rok, tak alespoň na Štědrý den se všichni sejdou u vánočně prostřeného stolu se zapálenými svíčkami a pospolu se oddávají štědrovečerní večeři. Pro někoho to může být klišé nebo sentiment, ale pro většinu z nás jde určitě o ctění tradic, sounáležitost k rodině a jeden druhému. Každý někam patříme, každý někomu chceme udělat radost. Proto nenechávejme nikoho blízkého o Vánocích samotného, protože se nám může stát časem totéž. Tak zavolejte svým nejbližším a pozvěte je na Štědrý den ke stolu a vychutnejte společně ten krásný pocit radosti, pohody a sounáležitosti. A pokud se z toho stane opět ztracený zvyk, bude jedině dobře. Radostné Vánoce.

 

22. 12. 2016 image001 Krásný, radostný a pohodový, předvánoční a vánoční čas, mnoho štěstí, zdraví, lásky, pohody a úspěchů přejí za Školu zdraví všem kurzistům a Vám, navštěvujícím tyto stránky, Elena Tomilina a Leoš Lacina. Děkujeme Vám za přízeň v letošním roce a těšíme se Vás i v novém roce 2017.

 

 

 

21. 12. 2016 image001 Krásné, adventní dny Vám všem, milí přátelé. Dnes v 11.45 hod tu máme tzv. zimní slunovrat a tím začíná astronomická zima. Zimní slunovrat je doslova svátkem světla, který znamená „návrat Slunce“. V den Zimního slunovratu máme na severní polokouli nejdelší noc a nejkratší den. Od tohoto dne se noci začnou opět pomalinku zkracovat a dny prodlužovat. Nadvláda zimy tak začíná pomalinku slábnout. Proto je Zimní slunovrat důvodem k radosti a oslavám. Naši předkové (např. Keltové, Egypťané, Římané) oslavovali  Zimní slunovrat jako den znovuzrození Slunce. Slunce přináší světlo, teplo a život. Proto je důležité tento den uctívat a vítat s radostí. Lid oslavoval příchod světla, protože znovuzrozené Slunce jim přinášelo nový život, novou naději.

Že vám toto vše připomíná oslavy našich svátků vánočních? Ano, z původních pohanských oslav se v době křesťanství rozvinuly oslavy, které dnes nazýváme Vánoce, kdy oslavy zrození Slunce byly nahrazeny svátkem narození Ježíše Krista. I křesťanská tradice ve zdobení vánočního stromečku má původ u našich starých předků. Staří pohané si na ochranu a na počest božstev přinášeli domů živé stromky, které zdobili zvonečky, jablky a dárky pro duchy. Na vrchol stromu se dával ochranný symbol pěticípé hvězdy – pentagramu.

Nejdelší noc v roce mívala i svou magickou tradici – byla považována za čarovnou. Země vydávala své poklady, pod sněhem rostly květiny a koryty řek teklo zlato. Byl to také čas věštění a nahlížení do budoucnosti. Odlévalo se olovo, krájela jablka (pokud byl jádřinec ve tvaru hvězdičky, znamenalo to plodnost, radost a štěstí), louskaly se ořechy, zdravé jádro znamenalo hojnost a z jejich skořápek se pouštěly lodičky. Když lodička zůstala např. u břehu, znamenalo to, že toho, kdo jí vypustil, v příštím roce nečekají žádné významné změny, komu vydrží lodička plout nejdéle a nepotopí se, toho čeká dlouhý a šťastný život. Je dobře, že se tyto tradice zachovaly až do dnešní moderní doby. Hezký adventní čas. Vaše Elena Tomilina a Škola zdraví.

 

18. 12. 2016 image001 Krásné, adventní dny Vám všem, milí přátelé. Do Štědrého dne zbývá šest dnů, dnes se slaví čtvrtá neděle adventní, nazývaná také zlatá. Tradice říká, že je čas zapálit čtvrtou a tedy poslední imagesaasvíci na adventním věnci. Čtyřtýdenní adventní doba skončí se západem slunce o Štědrém večeru, který letos připadá na sobotu. Elena Tomilina 16.12.odletěla a opět povede v rodném Lipecku svůj ženský klub, bude masírovat, připravovat se na pravoslavné Vánoce, které jsou až v lednu a připravovat nové komplexy pro příští rok. O víkendu jsme nelenili a doplnili do rubriky s kurzy nové informace ke kurzům a přihlášky u všech jarních kurzů a kurzů, které jsou nejžádanější, abyste se mohli brzo přihlásit. Ještě před Štědrým dnem se objeví postupně vše v nabídce kurzů a akcí 2017 pro Vás. Přihlásit se již na více jak polovinu kurzů můžete, ale příslušné zálohu(hy) uhraďte, prosím, až v lednu. K tomu vyjednáme ty nejlepší podmínky pro první pobyt s námi u moře na Krétě. Dostali jsme stromekzprávu, že ať ještě vydržíme do začátku ledna a tak vyhlašujeme: „Kdo máte vážný zájem, napište nám mail na skola.zdravi@seznam.cz a my Vás jako první budeme kontaktovat s první nabídkou. Pouze 20 účastníků pojede a bude mít vše zajištěno. Během 14 dnů je nutné se potom rozhodnout. Jen tak dlouho budeme mít rezervaci míst ze strany CK. Budeme se snažit Vám co nejdříve poslat na e-mail s přáním k Vánocům, celkové informace o Elence, o pořádaných kurzech, konečné přehledy s termíny a cenami. Sledujte nadále naše www stránky. Děkujeme za trpělivost a pochopení. Krásný Advent. Vaše Elena Tomilina a Škola zdraví.

 

P1380071_u116. 12. 2016 image001 Krásné, předvánoční dny Vám všem, milí přátelé. Do Štědrého dne totiž zbývá už jen 8 dní. Tedy poměrně krátká doba na shánění dárků. Zanechme shonu a předvánoční nervozity, máme pro Vás tip na originální dárek v podobě deseti výukových a cvičebních DVD viz rubrika “Produkty-DVD..” a v  limitovaném nákladu jsme vydali, velkoplošný soubor meditačních obrazů malířky Eleny Tomiliny s velmi moudrými texty od OSHA a lunárním kalendářem do 2020, formátu A2 a soubor 12-ti pohlednic stejných obrazů s textů v elegantním obalu. Cena velkoplošného souboru je 350,-Kč a souboru pohlednic 100,- Kč. Obojí lze zakoupit u našich pomocníků a organizátorů kurzů: viz tabulky pod obrázky obou kompletů v menu, v rubrice „Produkty-DVD..“, oddíl „Meditační kalendář“ a „ soubor pohlednic“. Prohlédnout si oba komplety můžete také v obou výše zmíněných oddílech.  Velkoplošný soubor obrazů kvůli poškození rozhodně neposíláme. Děkujeme za pochopení. Hezký adventní čas. Vaše Elena Tomilina a Škola zdraví.

 

14. 12. 2016 image001 Krásné, adventní dny Vám všem, milí přátelé i Vám, co jste právě navštívili naše stránky. Včera v adventním vydání časopisu AHA pro ženy (číslo 50, 13. prosince 2016) vyšlo nádherné dvoustránkové povídání s Elenkou Tomilinou. Přátelé, jestli najdete chvilku pobýt s Elenkou, zastavte se, kupte si časopis, v klidu a v pohodě si počtěte a pak se dále oddávejte procházkám, posezením s přáteli a obdarovávání těch, kteří to potřebují.

Na nových popisech a přihláškách kurzů ještě pracujeme. Zpracováváme nabídky nových spolupracovníků a nových míst pro pořádání jarních, docházkových a víkendových kurzů v únoru – květnu 2017. Rovněž programy kurzů jsou opět obohacené o nové účinné techniky. Proto mějte s námi strpení a vychutnávejte předvánoční čas Adventu a my postupně doplníme do rubriky s kurzy nové informace ke kurzům a přihlášky u všech jarních kurzů a kurzů, které jsou nejžádanější, abyste se mohli brzo přihlásit. Ještě před Štědrým dnem se objeví postupně vše v nabídce kurzů a akcí 2017 pro Vás. Přihlásit se již na více jak polovinu kurzů můžete, ale příslušné zálohu(hy) uhraďte, prosím, až v lednu. K tomu vyjednáme ty nejlepší podmínky pro první pobyt s námi u moře na Krétě. Dostali jsme zprávu, že ať ještě vydržíme a tak vyhlašujeme: „Kdo máte vážný zájem, napište nám mail na skola.zdravi@seznam.cz a my Vás jako první budeme kontaktovat s první nabídkou. Pouze 20 účastníků pojede a bude mít vše zajištěno. Během 14 dnů je nutno se rozhodnout. Jen tak dlouho budeme mít rezervaci míst ze strany CK. Budeme se snažit Vám co nejdříve poslat na e-mail přání, celkové informace o Elence, o pořádaných kurzech, přehled s termíny a cenami. Sledujte nadále naše www stránky. Děkujeme za trpělivost a pochopení. Krásný Advent. Vaše Elena Tomilina a Škola zdraví.

(obrázek lze zvětšit klinutím na něj).

 

10. 12. 2016 image001 Krásné, adventní dny Vám všem, milí přátelé. Máme tu v pořadí třetí (stříbrnou) adventní neděli a Vy jistě sedíte s přáteli, máte zapálené tři svíce a oddáváte se teplému nápoji po nádherné adventní procházce plné zážitků a dojmů vanoce_2005z benefičního koncertu, z vánoční výzdoby města, z jarmarku nebo třeba z krásného pocitu štěstí, že jste někoho obdarovali. To vše patří ke krásnému Adventu, doby přípravné, která předchází svátkům vánočním. Třetí neděle adventní latinským slovem „Gaudete“ - Radujte se a vážnou fialovou barvu pokání střídá barva bílá, symbolizující předvánoční radost.  Označení adventní neděle jako stříbrná je čistě komerční a nemá nic společného s křesťanskou tradicí. Cílem tohoto označení je pouze povzbudit komerční pojetí Vánoc a podpořit zákazníky v nakupování vánočních dárků a potravin. O těchto neděli i té další, zlaté, mají obchodníci obvykle prodlouženou otevírací dobu. Přátelé, vy se ale zlákat nedejte a dále se oddávejte procházkám, posezením s přáteli a obdarovávání těch, kteří to potřebují. My doplňujeme do nabídky na nový rok 2017 informace u všech víkendových, docházkových a týdenních kurzů i v nových místech naší republiky. Hezký Advent. A nezapomeňte, 11. 12. od 10.00 – 12.00 hod, v Michnově paláci, Újezd 450/40, Praha 1, sál III, si můžete s paní Elenou Tomilinou společně prožít chvíle na semináři s tím nejlepším z ozdravných komplexů a cvičení z Tao jógy, Čchi-kungu a dlouho utajovaných východních cvičení.  Také můžete nakoupit originální vánoční dárky v podobě deseti výukových a cvičebních DVD, velkoplošného souboru meditačních obrazů Eleny Tomiliny s lunárním kalendářem do roku 2020 formátu A2 a tentýž soubor obrazů v pohlednicovém formátu s podpisem autorky při autogramiádě po cvičení.Těšíme se na Vás. Vaše Elena Tomilina a Škola zdraví.

 

03. – 9. 12. 2016 image001 Krásné, adventní dny Vám všem, milí přátelé. Opět je za námi adventní neděle, v pořadí druhá (bronzová), která připadla na 4. prosince a tedy na den, ke 025kterému se váže oblíbená lidová tradice - řezání barborek - větviček třešně, jabloně, slivoně, magnólie, trnky, lýkovce nebo zlatého deště. Pokud barborka dívce či ženě do Vánoc vykvete, měla by se do roka vdát. Zatím, co Vy jste zapálili v neděli již druhou svíci na adventním věnečku, my měli krásný adventní víkendový mikulášský kurz v Praze a prakticky plný překvapení. Elena pro tento kurz přivezla zcela nová cvičení: Rozcvičku Taoských mnichů ze Šaolinského kláštera, zajímavé a neobvyklé cvičení Tai-chi Bang a úplně nový energetický komplex Tai-chi – Čchi-Kung - Wu-Tuman 18 forem, které jsme celý víkend zkoušeli. Všichni byli doslova nadšeni a pocity z komplexů a cvičení barvitě popisovali. V neděli v podvečer k nám zavítal i Mikuláš s Andělem. Anděl Libuška hrála na klavír a my jsme zpívali pro Mikuláše koledy. Na závěr nám Mikuláš s Andělem rozdali dárky. Velmi děkujeme Libušce a Olince za nádherné dárky a všem za adventní a pohodovou atmosféru. (fotky zúčastněným pošleme).

Do Štědrého dne zbývají více jak dva týdny. Tedy poměrně krátká doba na vánoční přípravy, na shánění dárků, pečení cukroví a předvánoční úklid. Advent ale není v původním smyslu dobou shonu a předvánoční nervozity. Právě naopak. Toto čtyřtýdenní období nabádá ke ztišení, klidu a rozjímání. Pro věřící je časem velkého očekávání a nadějí. Během adventu by si tedy lidé měli dát do pořádku své svědomí ve vztahu k Bohu i k druhým lidem a šířit kolem sebe naději a radost.

Proto dvojnásob platí naše pozvánka na 60. Výstavu zdraví, osobnostního růstu, prevence a zdravého životního stylu – MINERVA s názvem „Nejsilnější zážitky jsou ukryté uvnitř vašeho srdce. My vám k nim dáme klíč“ konající se od 9. – 11. 12., kde můžete s paní Elenou Tomilinou  11. 12. od 10.00 – 12.00 hod  společně prožít chvíle na semináři s tím nejlepším z ozdravných komplexů a cvičení z Tao jógy, Čchi-kungu a dlouho utajovaných východních cvičení.  Také můžete nakoupit originální vánoční dárky v podobě deseti výukových a cvičebních DVD, velkoplošného 454070_vanoce-skorapky-orechy-svickysouboru meditačních obrazů Eleny Tomiliny s lunárním kalendářem do roku 2020 formátu A2 a tentýž soubor obrazů v pohlednicovém formátu s podpisem autorky při autogramiádě po cvičení.

Mějte na dále s námi strpení a vychutnávejte předvánoční čas adventu a my se snažíme pro Vás doplnit ještě neznámé lokality a ceny do nabídky na nový rok 2017. K tomu vyjednáme ty nejlepší podmínky pro první pobyt s námi u moře na Krétě. Postupně doplníme do rubriky s kurzy a masážemi nové informace ke kurzům a přihlášky u všech jarních kurzů a kurzů, které jsou nejžádanější, abyste se mohli brzo přihlásit. Zálohu/hy uhraďte prosím až v lednu. Děkujeme. Vaše Elena Tomilina a Škola zdraví.

27. 11. 2016 image001 Krásné, adventní dny Vám všem, milí přátelé, i Vám, co jste právě navštívili naše stránky. Zdravíme a přejeme, aby nadcházející dny byly příjemné, plné pohody, setkávání, tvořivosti a krásných zážitků. Elena Tomilina přiletí již za dva dny a než nastane zimní přestávka od kurzů, seminářů a masáží trvající až do 23. února, máme pro Vás připraveny v „Nejsilnější zážitky jsou ukryté uvnitř vašeho srdce. My vám k nim dáme klíč“ konající se od 9. – 11. 12., kde můžete s paní Elenou Tomilinou  11. 12. od 10.00 – 12.00 hod  společně prožít chvíle s tím nejlepším z ozdravných komplexů a cvičení z Tao jógy, Čchi-kungu a dlouho utajovaných východních cvičení.  Také můžete nakoupit originální vánoční dárky. Máme pro vás tip v podobě deseti výukových a cvičebních DVD, velkoplošného souboru meditačních obrazů Eleny Tomiliny s lunárním kalendářem do roku 2020 formátu A2 a tentýž soubor obrazů v pohlednicovém formátu s podpisem autorky při autogramiádě po cvičení.

(obrázek lze zvětšit klinutím na něj).

 

*      Dnes nebo zítra pošleme mailem doplněný časový rozpis kurzů a masáží na rok 2017 s tím, že termíny, náplně kurzů a místa jsou konečná, mohou se ještě doplnit ceny a některé cvičební prostory u víkendových kurzů. Můžete tedy rozmýšlet a plánovat. Když jej neobjevíte v doručené poště, podívejte se určitě do pošty hromadné nebo spamu. Najdete-li náš mail v rubrice hromadných nebo dokonce ve spamu (to druhé snad ne), označte jej a přesuňte pomocí myšky do doručených nebo zvolte přesunout a kam. Poté by měly maily již chodit do doručené pošty. Stáhnout můžete i zde – rozpis2017. Předejte i dalším. Děkujeme.

 

*      Co jsme změnili, opravili a doplnili na stránkách: V hlavním menu stránek, v rubrice „Kurzy a akce 2017“, jsme vytvořili nabídku s tabulkami kurzů a akcí již s pevnými termíny pro rok 2017. Přihlášky lan_party_pictogram_2-555px wwwa programy kurzů nově vytváříme, upřesňujeme, informace redukujeme a postupně doplníme do příslušných buněk v tabulkách s kurzy. Také jsme stále v jednání CK INVIA, která nám zpracovává návrhy a cenu pro max. prvních 20 přihlášených účastníků na začátek září u moře na Krétě. Hned, jak se dozvíme podrobnosti budete detailně informováni mailem, na posledním kurzu v Praze a na 60. Výstavě zdraví – Minerva, o termínech přihlášení a záloze pro CK. Od rychlosti se bude odvíjet i cena. Nyní můžete popřemýšlet a začít plánovat, jaký kurz nebo masáže dle Vašich potřeb nebo ve zvědavosti zvolíte, kam s námi pojedete a pomocí mailu předběžně rezervovat Vaší volbu termínů. Stáhnout můžete i zde – rozpis2017. Děkujeme za trpělivost. 

 

*      Máme pro Vás smutnou zprávu a je nám to líto, ale jediný pobytový vánoční kurz tohoto roku, který měl být ve spolupráci se Vzdělávacím centrem Dany Luňákové, s názvem  Attention„Přirozené ozdravení těla a duše s uměním ozdravného dýchání a diagnostikou a korekcí zdraví pomocí kresby“ v nádherném horském prostředí v ski areálu v Karlově pod Pradědem v hotelu Praděd s lyžováním a průřezem všeho nejlepšího, vybraného právě pro tento zimní kurz pro uvolnění, odblokování, harmonizaci a posílení našeho těla a duše, konající se od 5. 12. - 10. 12., byl dnes pro velmi nízký počet přihlášených účastníků – ZRUŠEN! Slovy šest přihlášených bude paní Luňákovou o této skutečnosti vyrozuměno a případná záloha vrácena.

 

*      Provedli jsme změny v informacích o kurzech v nabídce zimních kurzů a počty přihlášených účastníků. Pokud jste přihlášeni na zimní víkendový kurz, zkontrolujte si, co si máte vzít sebou. Do rubriky „Videa“ jsme přidali první video-reportáž Školy zdraví z letního kurzu v Maxově (nachází se také na  YouTube zde) a další důležitá videa. Podívejte se sami. Přejeme krásné pokoukání a těšíme se na Vaše ohlasy.

 

*      Připravujeme postřehy z letních a podzimních kurzů a pošleme také fotky účastníkům. Krásné dny Adventu (neboli příchodu).

 

587166e510_96121227_o226. 11. 2016 image001 Krásné, adventní dny Vám všem, co jste navštívili naše stránky. Právě začala první (železná) adventní neděle. V čase adventu začínají lidé zdobit domy či byty. V každé domácnosti nesmí chybět adventní věnec, který symbolizuje přicházející Vánoce a je připomínkou narození Pána. Podle staré liturgie, vycházející ze čtyř adventních nedělí, by se každý týden měla na věnci zapálit jedna svíčka. Zapálené světlo je tak tou správnou dobou pro rozjímání. Podle staré tradice by v domácnosti měly být věnce dva. Jeden, který vítá hosty a je zavěšen na domovních dveřích a druhý, který dotváří atmosféru domova a podtrhuje nevšednost přicházejících dnů. Adventní věnce se vyrábějí těsně před 1. adventní nedělí. Mají různé tvary, barvy a doplňky. Tradiční věnečky jsou však ze smrkových, jedlových nebo borových větviček. Často se k nim přidávají také větvičky túje. Dále se vyrábějí svícny z nejrůznějšího jehličí, zdobí se malé stromečky, vyrábějí se ať už vrucipunccijelapapírové nebo keramické betlémy a jiné ozdoby zkrášlující naše bydlení. V předvánočním čase adventu si mnohé rodiny kupují živý vánoční stromeček, kapra a pečou cukroví. Čas adventu je také pro mnohé i obdobím shonu a stresu a rázem může být po vánoční náladě. Proto zaručeným způsobem, jak nasát tu opravdovou vánoční atmosféru a dokoupit ještě nějaké dárečky, jsou trhy a jarmarky, které mají v mnoha městech po celé republice dlouholetou tradici. Nasajte tedy plnými doušky ten předvánoční čas adventu a vyrašte za punčem, svařeným vínem, kornoutem pečených kaštanů, lahodnou chutí trdelníku nebo vůní vánočního pečiva. Těšíme se v čase adventním, že s Vámi třeba zrovna na masáži nebo na posledním, víkendovém kurzu v Praze či na 60. Výstavě zdraví, osobnostního růstu, prevence a zdravého životního stylu – MINERVA v Praze 1 v Michnově paláci se setkáme. Krásný Advent.(obrázek plus.google.com)

15. 11. 2016 image001 Krásný listopad, mílí přátelé a vy noví, co jste právě navštívili naše stránky. V hlavním menu stránek, v rubrice „Kurzy a akce 2017“, jsme vytvořili nabídku s tabulkami kurzů a akcí již s pevnými termíny pro rok 2017. Přihlášky lan_party_pictogram_2-555px wwwa programy kurzů nově vytváříme, upřesňujeme, informace redukujeme a postupně doplníme do příslušných buněk v tabulkách s kurzy. Některá cvičební místa, lokality a ceny upřesníme po jejím potvrzení. Také jsme v jednání CK INVIA, která nám dle požadavků zpracovává návrh a cenu pro max. 20 účastníků na začátek září u moře na Krétě. Na konci listopadu a na dvou posledních kurzech budete detailně informováni o termínech přihlášení a záloze pro CK. Od rychlosti se bude odvíjet i cena. Nyní můžete popřemýšlet a začít plánovat, jaký kurz nebo masáže dle Vašich potřeb nebo ve zvědavosti zvolíte, kam s námi pojedete a pomocí mailu předběžně rezervovat Vaší volbu termínů.Děkujeme za trpělivost.

Než nastane nutná zimní přestávka od kurzů, seminářů a masáží trvající až do 23. února, máme pro Vás připraveny v adventním čase tohoto roku ještě dva kurzy, poslední víkendový v Praze a pobytový na horách ve ski centru v Karlově pod Pradědem spojený s lyžováním (pokud to počasí umožní i pro zasněžování. Nebudete-li chtít lyžovat, nemusíte, program bude přizpůsoben.) a vánoční cvičení na 60. Výstavě zdraví, osobnostního růstu, prevence a zdravého životního stylu – MINERVA v Praze 1 v Michnově paláci. Informace a přihlášky najdete v rubrice „Kurzy a masáže 2016“ nebo i v článku viz. níže z 3.- 8.11.2016. Těšíme se na setkání s Vámi v prosinci 2016 a v roce 2017 kdekoliv a kdykoliv. Vaše Elena Tomilina a Škola zdraví. (obrázek lze zvětšit klinutím na něj).

 

11. 11. 2016  image001 Krásný svatomartinský den milí přátelé a příznivci Školy zdraví. Svátek martin01svatého Martina byl a je jedním z nejoblíbenějších svátků roku. Děti i hospodáři čekali na první sníh, hospodyně pekly posvícenskou martinskou husu a martinské rohlíky nebo podkovy, zvané martiny, roháče, zahýbáky – prostě posvícení jak se patří. Letitými zkušenostmi lidé zjistili, že největší teplotní rozdíly nastávají právě na svátek sv. Martina a proto tento den spojili s pranostikami:

·         Na svatého Martina, bývá dobrá peřina (11. 11.)

·         Na svatého Martina kouřívá se z komína

·         Na svatého Martina drž se synku komína

·         Martinův led, bude vodou hned

·         Svatý Martin přijel na bílém koni

·         Na svatý Martin, ještě se vrátím, ale na svatý Mikuláš mě tu najisto máš (6. 12.)

Poslední pranostika je zajímavá v tom, že upozorňuje na značnou nestabilitu trvání tohoto období s tím, od kdy je možné očekávat nástup trvalých mrazů. Je to čas výrazně chladný, pochmurný a mlhavý. Na většině míst České republiky se právě v tomto období objevuje první sněžení. I když právě dnešní svatý Martin, místo, aby přijel na bílém koni, tak dorazil s teplotami pro podzim přímo nevídanými. Možná, že o další překvapení v tomto roce nebude nouze.

 

3. – 8. 11. 2016 Krásné, dny měsíce Listopadu, vám všem, milí přátelé i vám, co jste poprvé navštívili naše stránky. Zdravíme a přejeme, 1309186-bigthumbnailaby nadcházející dny byly příjemné, ještě se sluníčkem, plné pestrobarevných scenérií, setkávání, tvořivosti, elánu a krásných zážitků. Než nastane nutná zimní přestávka od kurzů, seminářů a masáží trvající až do 23. února, máme pro Vás připraveny v adventním čase tohoto roku ještě dva kurzy, poslední víkendový v Praze a pobytový na horách ve ski centru v Karlově pod Pradědem spojený s lyžováním (pokud to počasí umožní i pro zasněžování).

 

Srdečně vás všechny zveme:

 

*      od 3. 12. – 4. 12. poslední mikulášský víkendový kurz s překvapením, s názvem „Poznej sám sebe – Technika Bagua a to nejlepší z čínského Čchi-Kungu“ na kterém  Vám poradíme, jak zklidnit mysl a dodat tělu sílu, jak odbourat přepracovanost a hlavně stres, jaké používat techniky, které srovnají, rozehřejí a zharmonizují tělo a duši. Použijeme k tomu účinných osvědčených ozdravných komplexů s cvičením a řízenými meditacemi, seznámíme se s Taoistickým léčebným systémem "Splývání pěti elementů", který se v ČR v takové formě ještě nevyučuje. Kurz se koná v zrcadlovém sále STUDIA NUEVO na Senovážném nám. 6, v Praze 1. (Cena 1700,- Kč s nutnou rezervací a zálohou 1000,- Kč – jsou ještě volná místa). Kurz je určený pro ženy a muže jakéhokoliv věku a pohyblivosti. (obrázek lze zvětšit).

Kompletní informace najdete - zde a přihlášku stáhnout - zde.

 

*      od 5. 12. – 10. 12. na poslední pobytový vánoční kurz tohoto roku, který pořádáme se Vzdělávacím centrem Dany Luňákové (www.danalunakova.cz), s názvem  „Přirozené ozdravení těla a duše s uměním ozdravného dýchání a diagnostikou a korekcí zdraví pomocí kresby“ v nádherném horském prostředí v ski areálu v Karlově pod Pradědem v hotelu Praděd s lyžováním a průřezem všeho nejlepšího, vybraného právě pro tento zimní kurz pro uvolnění, odblokování, harmonizaci a posílení našeho těla a duše. Kurz určený pro ženy, muže a páry v jakéhokoliv věku a pohyblivosti, mající rádi aktivně-relaxační pobyt, směřující k obnovení a upevnění vlastního zdraví. Nachystejte si také zpěvníky, dorazí za námi vynikající muzikant Marek Zavřel, který nám zpříjemní adventní čas u hořícího krbu společným zpěvem s kytarou a foukací harmonikou a podpoří tak účinnost kurzu. Uzávěrka přihlášek a záloh s garancí ceny je 20.11.2016 ve 24:00! Po té se cena zvyšuje (viz. informace o kurzu).

Kompletní informace najdete - zde a přihlášku stáhnout - zde. (jsou volné dvoulůžkové pokoje) Na obrázcích hotel Praděd a sjezdovky naproti.

 

*      přijít, zacvičit si a dozvědět se něco nového na 60. Výstavě zdraví, osobnostního růstu, prevence a zdravého životního stylu – MINERVA s názvem „Nejsilnější zážitky jsou ukryté uvnitř vašeho srdce. My vám k nim dáme klíč“ konající se od 9. – 11. 12., kde www.minervazdravi.comse s paní Elenou Tomilinou osobně potkáte, i když do 10. 12. vede poslední kurz v Karlově pod Pradědem v Jeseníkách, ale 11. 12. od 10.00 – 12.00 hod již bude na výstavě vystupovat s tím nejlepším z ozdravných komplexů a cvičení z Tao jógy, Čchi-kungu a dlouho utajovaných východních cvičení. Kompletní, velmi zajímavý program vánoční výstavy, cvičení a ukázek, nejrůznějších přednášek najdete -  zde.

 

*      Co jsme změnili, opravili a doplnili na stránkách: Provedli jsme změny v informacích o kurzech v nabídce lan_party_pictogram_2-555px wwwzimních kurzů a počty přihlášených účastníků. Pokud jste přihlášeni na zimní víkendový nebo pobytový kurz, zkontrolujte si, jak se dostanete na kurz a co si máte vzít sebou. Vypsané termíny masáží na prosinec se ihned zaplnily. Do rubriky „Videa“ jsme přidali první video-reportáž Školy zdraví z letního kurzu v Maxově (nachází se také na  YouTube zde) a další důležitá videa. Podívejte se sami. Přejeme krásné pokoukání a těšíme se na Vaše ohlasy. Připravujeme i postřehy z letních a podzimních kurzů a pošleme také fotky účastníkům. Posíláme předběžný časový rozpis kurzů a masáží na rok 2017 s tím, že termíny a místa jsou konečná, budou se měnit náplně kurzů, ceny a některé cvičební prostory u víkendových kurzů. Můžete tedy rozmýšlet a plánovat. Poprvé plánujeme také na začátek září kurz u moře a CK INVIA nám dle požadavků zpracovává návrh a cenu pro max. 20 účastníků. Na konci listopadu a na dvou posledních kurzech budete detailně informováni o termínech přihlášení a záloze pro CK. Od rychlosti se bude odvíjet i cena.

 

*      Poslali jsme vám informační mail se všemi důležitými informacemi o zimních kurzech a taky jste obdrželi odkaz na video-reportáž na YouTube a předběžný časový rozpis připravovaných kurzů v roce 2017 (máte jej jako první, ještě rozpis není na www).  Kdo jste mail neobdržel a není ani v hromadné poště či spamu, napište nám na mail: skola.zdravi@seznam.cz , pošleme vám jej i s přilohou.

 

*      Výše zmíněné kurzy najdete v rubrice „Kurzy a masáže 2016“ v tabulce zima: prosinec 2016. Krásný podzim a těšíme se s vámi na vánoční setkání.